Rocznica Powstania w kajaku

 • acomitam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 11:30 ~acomitam

  do Dziadek Tetryk... ta bo najlepiej narodowe tragedie wspominać w tłumie ludzi, najlepiej pod jakimś krzyżem, kłaść tam znicze, modlić się na ulicy, fanatycznie walczyć z władzami... a najlepiej aby to było pod Pałacem Prezydenckim... przemyśl Pan co Pan pisze Panie Tetryku, bo dureń Pan jest i tyle.

  Każda forma obchodzenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego jest godna - jedni ze względu na pamięc pujda się modlić do kościoła i złoża wieńce pod pomnikami powstańczymi czy na grobach powstańców - głownie polityce w świetle fleszy, a zwykli obywatele pobiegną, popłyną, pojadą na rowerze lub spędzą ten dzień w jakiejkolwiek innej formie np. wieczorem śpiewając przy ognisku (nawet z kiełbaskami i %) by wspominać powstańcze historie. Tu raczej chodzi o symbol a nie formę... tak więc Pan Panie Tetryk bedzie siedział w domu/kościele (nie potrzebne skreślić) a ja jak co roku odwiedze Muzeum Powstania Warszawskiego i wszystkie ważniejsze miejsca związane z akcjami powstańczymi - każdy ma prawo spędzać ten dzień jak mu się podoba

 • Fundacja AVE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2011 23:37 ~Fundacja AVE

  Myślę mimo wszystko, że warto w tym względzie spytać samych Powstańców, czy chcą, czy nie takiej formy uczczenia, pamięci... Okazuje się, że tak, więc po co bezmyślnie kontestować? W tym roku spływowiczów odwiedzi sama p. Alina Janowska. Zresztą nasza impreza nie jest jedyna - Bieg Powstańczy, Masa na Powstanie - to wcale nie "gadżeciarstwo", albo nie tylko gadżeciarstwo. My w godzinie W nie chlapiemy się wodą, w skupieniu, z powagą, z transparentami pokazujemy, że Pamiętamy... Pańskie opinie są krzywdzące, a jednostkowe wyjątki, o których Pan pisze, jedynie potwierdzają, że nowa forma dla znanych treści jest wyzwaniem czasu. Proszę wziąć udział w spływie, aby wyrobić sobie zdanie. Być może okaże się, że racja jest Pańskiej stronie, ale najpierw proszę wziąć udział. W przeciwnym razie to Pańskie opinie (w tym sprowadzanie wszystkie do pieniędzy...) jest żenujące. W historii mieliśmy wielu "dyżurowych kontestatorów". Mnie się wydaje, że jednak ważniejszy jest honor od cynicznej zapobiegliwości...

 • Dziadek Tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2011 22:11 ~Dziadek Tetryk

  Jednak zostanę przy swoim i nigdy nie zgodzę się z opinią, że najlepszą formą uczczenia 300 tys ofiar jest impreza rekreacyjna w stylu spływu, biegu czy rowerowej masówki. Podobnie jak głośne, najczęściej nie mające (może poza jednym czy dwoma utworami) nic wspólnego z Powstaniem (wyjątkiem był występ "Lao Che") rockowe koncerty w Muzeum Powstania, na których od czasu do czasu niektórzy nawet próbują tańczyć (na szczęście osoby te są szybko "pacyfikowane" przez mającą jeszcze trochę zdrowego rozsądku resztę). No ale jak widać, każda możliwość pozyskania dotacji jest warta zachodu, przy czym powoływanie się na opinię "osób, którym dopiero spływ kajakowy otworzył oczy na historię" uważam za żenujące.

 • Fundacja AVE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2011 14:23 ~Fundacja AVE

  Nie kiełbasek nie ma, nie było i nie będzie. Piwa też. A ta hekatomba to nasze dziedzictwo i należy je uszanować w sposób, który pozwoli młodzieży wychowanej na kolorowych czasopismach zrozumieć, pojąć i przełożyć "na dziś" to, co miało miejsce blisko 70. lat temu. Wiele osób, które biorą udział w naszym spływie mówi, że do tej pory przechodzili obok powstańczej rocznicy obojętnie, a dopiero to wydarzenie otworzyło im oczy na historię.
  Spływ nie jest jarmarkiem. Zanim wyda się krzywdzące opinie dobrze jest coś zobaczyć, aby wyrobić sobie zdanie. Niestety, dla niektórych spływ kojarzy się wyłącznie z piwem i kiełbaskami. Tymczasem nie warto oceniać wedle własnej miary. W czasie spływu spotykamy się również z Powstańcami, którzy również tę inicjatywę wiślaną bardzo cenią...
  Co do piosenek - nie wiem, jak Pan, ale "Sanitariuszkę Małgorzatkę" czy "Pałacyk Michla" niekoniecznie trzeba śpiewać na pogrzebie. Znacznie lepiej dociera przesłanie własnie na wiślanej plaży, gdy patrzy się na Starówkę i uświadamia, że nie tak dawno nie było jej...

 • Dziadek Tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2011 12:26 ~Dziadek Tetryk

  Czy my naprawdę musimy robić cyrk i jarmark ze wszystkiego, nawet z hekatomby, która kosztowała 300 tys ofiar ? To powinno być święto polegające na chwili skupienia i zadumy połączonego z poznaniem historii o której wychowywana na kolorowych czasopismach młodzież wie z roku na rok coraz mniej, a nie wyścigi kajaków połączone z wręczaniem nagród (!) A czy przy tym "powstańczym ognisku" oprócz piosenek będzie też i pieczenie kiełbasek ? A może i po piwku się znajdzie ? Ciekawe dlaczego jakoś nie znajdzie się odważny, który zaproponuje coś podobnego w rocznicę Powstania w Gettcie ?
  Szanowni pełni najróżniejszych pomysłów "organizatorzy": pieśni powstańcze to (parafrazując cytat z filmu CK Dezerterzy) "nie są piosenki o ułanie i dupie Maryni", tylko element Naszej Tragicznej Historii. I chyba o tym zapominacie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »