"Pomników mamy dość, czas zachowywać autentyki"

 • Shine

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2011 20:19 ~Shine

  Być artystą znaczy krzyczeć za cierpiących - zamkniętych w klatce milczenia i obojętności społeczństwa, które łatwo przymyka oczy na zło, bo samo jest grzeszne. Jaka jest wartość ściany, a jaka jest waga przyzwolenia na zbrodnię?

 • SUN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2011 19:36 ~SUN

  Jeśli należy się buntować, bo jest przeciw czemu, jeśli ma się coś ważnego do przekazania - a nikt nie słucha lub kneblują usta - najlepsza jest ściana.
  Nie ma artysty jeśli nie ma rogatej duszy! NIE MA SZTUKI BEZ BUNTU. Bez ideii zostaje tylko technika, warsztat a nie Sztuka przez duże S.

 • Bat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2011 10:34 ~Bat

  Jak by ktokolwiek tego nie tłumaczył to nie przekona mnie, że dziś w dobie nasycenia środkami przekazu i propagowania kultury, bazgrolenie po ścianach jest godnym pochwały dziełem sztuki. A zwłaszcza godnym potępienia są te bazgroły na właśnie odnowionych i czystych elewacjach. Kiedyś ze współlokatorami namierzyliśmy takiego, pożal się Boże artystę i ręczę, że on więcej puszki z farbą nie weźmie do ręki.

 • odpowiedz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2011 10:08 ~odpowiedz

  PRL-RP- niestety muszę Ci przyznać rację , frajerzy w tzw. przemianach upatrywali szansę na to , że cwaniaki nie będą nami rządzić . Nie udało się . Trudno . Powiedź mi , czy jednak nie upatrujesz niebezpieczeństwa dla swojego bytu w tym , że frajerów coraz mniej ? .

 • miejscowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2011 10:07 ~miejscowy

  @PRL---RP: Maksyma ‘Śmierć Frajerom’ to najbardziej odrażająca ideologia jaką znam. Pogarda dla słabych, kult siły (niekoniecznie fizycznej), są dla mnie zaprzeczeniem cywilizacji i stanowią samą esencję barbarzyństwa. Sprowadzają ludzi do poziomu dzikich zwierząt walczących o przetrwanie. Może dlatego osoby Twojego pokroju, postrzegam właśnie jako zwierzęta, choć dziś określa się ich raczej sloganem „młodzi, zdolni atrakcyjni”.

  No i oczywiście dla każdego chrześcijanina hasło „śmierć frajerom” jest nie do przyjęcia. Zresztą według zasad tej barbarzyńskiej ideologii, Jezus zachowywał się jak turbo-frajer a chrześcijanie formalnie powinni Go naśladować.

 • mr makowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2011 09:31 ~mr makowski

  „...Na kulturę są inne fundusze..." jakie? Dobre Państwo dodrukuje? Tomku: przepraszam, ale gadasz (...?) jak Studencik z Peerelu (z szsp niestety)...

 • BALTONA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 18:54 ~BALTONA

  ... i co ... i mają demokrację... i dalej się wielu nie podoba he he he he.

 • Rodowity

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 18:53 ~Rodowity

  jednym z tych symboli jest wasza "wielka" Legia "Warszawiacy" z Mławy, Małkini, Mord i innych wielkich mieścin :)

 • He he he

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 18:51 ~He he he

  OTAKE my polskie walczyly ;-)))

 • PRL---RP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 18:43 ~PRL---RP

  Żyłem i w czasach PRL-u... każdy robil swoje - Solidaruchy sie "dorabialy na robolach", komuchy sie dorabialy na ukladach, ja sie dorabialem na swoich interesach.. w tamtych czasach czy w obecnych, biło sie tą samą kasę - złote, zielone, teraz tez euro. Nie wchodzilem w politykierstwo jak te chamki z obu stron barykady... PRL jaki byl taki byl, byli i cwaniacy i biedacy, ubecy, sbecy i zwykli funkcjonariusze którzy mieli idealy, ludzie pracy i nieroby, moze teraz zdawaloby się są inne proporcje, inna jest walka o swoje w demokracji, inna byla w czasach "demokracji ludowej".. Ja się bawiłem wtedy dobrze, dobrze się i teraz bawię i mam nadzieję się jeszcze nie raz dobrze zaś zabawic... Był taki mural "ŚMIERĆ FRAJEROM"... pozostał moją maksymą do dziś :-)))
  Pozdrawiam garusów co gnili za te swoje polityczne przekonania he he he... szkoda, ale to nie dla Was był ten mural na Powiślu, ale pięknie korespondował... a może ktoś ze starych warszawiaków jeszcze pamięta czego dotyczył????

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »