Buspasy już są, autobusy pojadą nimi za tydzień

 • nny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2011 19:40 ~nny

  Bus pasy niestety akurat w Warszawie znacznie powiększają korki, przykładowo most Śląsko-Dąbrowski! Korek ciągnie się z Woli, poprzez pl.Bankowy aż po Pragę!

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2011 01:00 ~asd

  Przez 12 lat dojeżdżałam do pracy 155 - 25 minut od drzwi do drzwi. Owszem, jeździł rzadko, ale nie było problemu z miejscami co w tych "wynalazkach", które nazywają autobusami, nie jest bez znaczenia. Teraz - na skutek geniuszu ZTM (który nawet własnych pracowników ma w d...) będę stać nie wiadomo ile w korkach na Jerozolimskich, bo tylko tam będzie nadzieja na miejsce siedzące w 171. Nie wiem ile czasu mi to będzie zajmować.

 • misz-masz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 22:03 ~misz-masz

  tu trafiam na ograniczenia języka polskiego, bo nie ma w nim słów, które w pełni wyraziłyby moją nienawiść do ZTM-u, komunikacji miejskiej, autobusów, a teraz nawet i metra

 • wornetega

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 20:35 ~wornetega

  Organizacja nie jest nawet zła. Poza dwoma sprawami.
  Nakaz skrętu w Waliców - bezsens, rozumiem, że nie można jechać dalej prosto przez Żelazną, czy w drugą stronę przez al. Jana Pawła. Ale przez Waliców przejazd powinien być utrzymany, bo nie ma tam przejeżdzający jak zakorkować drogi autobusom.
  A teraz żeby dojechać w niektóre rejony Grzybowskiej trzeba jechać wiecznie zakorkowaną Żelazną, kiedy Jana Pawła świeci pustkami.
  Druga sprawa, to oczywiście wprowadzanie tej zmiany już dziś, kiedy Prosta jest przejezdna (argument o przyzwyczajaniu kierowców jest śmieszny, tym bardziej że im później tym lepiej bo bliżej wakacji i ruch jest mniejszy).
  Gdyby nie to, to nie było by się do czego przyczepić.

  A teraz o czym innym. W końcu nastąpi ten moment i będzie trzeba zamknąć skrzyżowanie Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Teraz wyobraźcie sobie jak będzie utrudniony dojazd do niektórych rejonów Grzybowskiej, jeśli jedną arterią pozostanie Jana Pawła, a w część miejsc da się dojechać tylko (jadąc np. z mokotowa) od strony pl. Bankowego. Kupa niepotrzebnego ruchu, choć wystarczyło wyznaczyć buspas i obok puścić samochody (Grzybowska, a tym bardziej Królewska ma wszędzie, poza okolicami hotelu sas na to miejsce).
  To nie koniec, bo równocześnie stracimy przejazd mostem śląsko-dąbrowskim, a więc Jana Pawła będzie jedynym przejazdem między kwartałami ulic. Będzie paraliż który uderzy w mieszkańców tych okolic. Żeby było śmieszniej to jeśli pracują oni w centrum to najczęściej nie używają samochodów, a jak poza centrum to na godziny szczytu zwalniają miejsce w centrum i generują ruch w odwrotnym kierunku niż wszyscy, a więc nie dokładają się do "szczytu". Pomimo to jak zwykle najwięcej obrywają od ratusza i to im najbardziej da się we znaki zamknięcie całego centrum i pozostawienie jednej przejezdnej arterii - al. Jana Pawła (Towarowa im na nic nie potrzebna), a Solidarności będzie częściowo nieprzejezdna z powodu komunikacji zbiorowej.
  Będziemy obserwować gigantyczn

 • =(

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 20:30 ~=(

  To będzie jakaś masakra po prostu... 2 lata! Najlepiej wyjechać z tego kraju i wrócić za 5 lat, jak już zbudują większość tego, co mają zbudować, nie licząc metra i obwodnicy.

 • marcinoooos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 17:24 ~marcinoooos

  Dajcie spokój. Im mniej zadymy wokół buspasów, tym krócej będą pilnować i mandaty lepić. Popilnują ze 2 tygodnie, dziennikarze przestaną szukać taniej sensacji, straż miejska wróci do zamiatania chodników i będzie można buspasem jeździć. Będzie szybciej i wygodniej...

 • driver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 17:20 ~driver

  Po centrum powinny jeździć tylko autobusy i ludzie którzy mają specjalne pozwolenia bo samochody to ich narzędzia pracy a ludzie którzy tylko dojeżdżają do pracy i z powrotem powinni jeździć komunikacją miejską... i wszyscy byliby zadowoleni... nie byłoby korków i wszyscy byliby na czas...

 • kara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 14:54 ~kara

  Zabrać urżędasom samochody służbowe - kazać im jeździć komunikacją miejską .

 • Troll Face Man

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 14:44 ~Troll Face Man

  ZTM??? Nie dziękuje! Wolę swojego Poloneza - przynajmniej okna da się otworzyć.

 • bebek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.06.2011 14:12 ~bebek

  do ~rozczarowana - powodzenia , ugotujesz sie w te upaly w tramwaju czy autobusie bo ZTM oszczedza na klimatyzacji a zar tam niczym w odchlani piekielnej

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »