Poważne wypadki komunikacji miejskiej

 • paw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 01:44 ~paw

  Wypadki były i niestety będą. Tego nie jesteśmy w stanie uniknąć. Jak sama nazwa mówi "wypadek" czyli coś co staje się nagle i nieprzewidywalnie. Oczywiście należy badać przyczyny wypadków i je eliminować w jak największym stopniu. Kierowca komunikacji miejskiej musi mieć jednak przede wszystkim zapewnione godziwe warunki do wykonywania swojego zawodu, bo przecież przewozi dużą ilość ludzi. To w ich rękach jest nasze życie! Nie wystarczy badać alkomatem kierowce autobusu, ale jak wiadomo zmęczenie kierowcy jest równie niebezpieczne. wiem dokładnie jak męcząca jest to praca! Nie jest to zmęczenie fizyczne ale psychiczne. Ciągle niezadowoleni pasażerowie, którzy nie znają regulaminu przewozowego, np. nie wiedza do końca jak korzystać z ciepłego guzika, jedni po prostu dotykają go jakby się go bali, no i tak powstaje napięcie pomiedzy kierowcą a pasażerem. Kłótnia murowana. Nie wiedzą że w solarisach urbino 15 są wyznaczone przyciski na żądanie a w solarisach urbino 18 wystarczy nacisnąć dowolny przycisk czy to stop czy drzwi. I tak właśnie zmęczeni kierowcy po ośmiu czy dziesięciu godzinach pracy, tzn użerania się wracają do domu zmęczeni a wręcz padnięci. Mało tego czasy przejazdu są raz za długie raz za krótkie, już wogóle nie wiedzą jak jeżdzić. Wiadomo że są korki i ZTM czasy ustala na podstawie korków, ale jak ich nie ma to co ma biedny kierowca zrobić? No najwyżej stać na przystankach po pare minut albo jechać 20 km na godzine, no i znowu źle bo pasażerowie narzekają. Mógłbym takich przypadków przytaczać mnóstwo ale nie o to chodzi. Ważne jest też to że mało płacą i kierowcy idą dorabiać gdzie indziej i są przemęczeni. Usypiający kierowca za kółkiem to tak jak pijany! Ale zmęczenia nie da sie zmierzyć alkomatem.

 • Zip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2011 01:10 ~Zip

  Jeszcze nie tak dawno był wypadek na przejeździe kolejowym w Choszczówce (ul. Mehoffera). Dróżnik podniósł za wcześnie szlaban i pociąg uderzył w tył autobusu. Prawie nikomu nic się nie stało, ale było takie zdarzenie.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2011 23:06 ~warszawiak

  pierd... o szopenie, jest więcej linii więcej samochodów, to ma być mniej wypadków? Obserwując to co się dzieje na ulicach Warszawy i tak jest ich bardzo mało.

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2011 22:17 ~Michał

  Niestety w ostatnim czasie nie ma tygodnia bez kolizji pojazdów komunikacji miejskiej - czy to autobusów czy tramwajów. Równie często występują awarie i patrząc z tej perspektywy komunikacja warszawska staje się coraz mniej atrakcyjną alternatywą dla samochodu. Trudno na nią liczyć, nie jeździ zgodnie z rozkładem, a na domiar złego staje się coraz mniej bezpieczna.
  Może czas pomyśleć o nowelizacji rozkładów by kierowcy komunikacji miejskiej jeździli zgodnie z przepisami i powodowali mniejsze zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »