Strażnicy odholowali auto Radna chce ich ukarać

 • Luki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 10:21 ~Luki

  A ja jednak uważam, że radna miała rację, w kwestii sposobu postępowania SM. Osoby, które siedziały w radiowozie i widziały łamanie przepisów powinny ruszyć swoje cztery litery i "pouczyć" kierowców o konsekwencjach. Dopiero wtedy (w przypadku pozostawienia samochodów przez kierowców) powinni przystąpić do czynności służbowych. Ale oczywiście wszystko rozbijało się pewnie o pieniądze. Za "pouczenie" pewnie premii nie ma, a za wypisane mandaty i odholowane auta - już pewnie są. Nie zarzucam SM niekompetencji i zaniechania czynności służbowych. Bo zgodnie z prawem zrobili to co powinni. Jednakże widzę w ich zachowaniu pewną ludzką złośliwość - tak typową dla nas Polaków. Po co się ruszać, nadwyrężać, pomagać ludziom? Lepiej poczekać, niech sobie pójdą do kościółka, wtedy im dowalimy. To właśnie dzięki takim praktykom SM ma tak duże poważanie wśród mieszkańców Warszawy. SM jest tylko do wypisywania mandatów dla babć handlujących koperkiem i wyszukiwania nieprawidłowo zaparkowanych aut. Przypomina to tylko skecz z programu Benny’ego Hill’a, w którym policjanci „czatują” na kierowców. U nas tą rolę pełni SM. Wzorem amerykańskiej policji nasza SM powinna wypisać na swoich radiowozach hasło: „Nie służyć, a karać”.

 • Bobo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 10:16 ~Bobo

  Brawo Straż Miejska!!
  Pani Radna do zamiatania ulic, a nie di rady!!!

 • Emerytka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 10:16 ~Emerytka

  Jeśli Pani Prezydent ukarze tych strażników to przestanę na Pania głosować!!!
  A ta radna powinna być usunięta z PO, babsko przynosi wstyd partii którą popieram.

 • Mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 10:05 ~Mario

  A ja popieram ten wniosek ukarać strażników wiejskich. Z reguły strażnicy są chamscy i czekają tylko żeby wlepić mandat, a staraż miejska zarabia na odcholowywaniu. Podobnie jak np. ustawiają się za np. nowo ustawionymi znakami i czakają, aż ktoś nie zauważy... Pewnie że mogli w tym przypadku ukarać i mieli prawo do tego ale czy naprawdę o to chodzi żeby czychać na pomyłki ludzi i karac ich za to?

 • Mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 10:05 ~Mario

  A ja popieram ten wniosek ukarać strażników wiejskich. Z reguły strażnicy są chamscy i czekają tylko żeby wlepić mandat, a staraż miejska zarabia na odcholowywaniu. Podobnie jak np. ustawiają się za np. nowo ustawionymi znakami i czakają, aż ktoś nie zauważy... Pewnie że mogli w tym przypadku ukarać i mieli prawo do tego ale czy naprawdę o to chodzi żeby czychać na pomyłki ludzi i karac ich za to?

 • teka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 10:02 ~teka

  SM powinna ZAPOBIEGAĆ jeśli to możliwe, a dopiero w następnej kolejności karać. Z artykułu wynika, że zapobiec można było.

  Ile było gadania na policję, że wlepia mandaty za przechodzenie poza przejściem zamiast usprawnić to przechodzenie.

  Nie oszukujmy się, SM działa po najmniejszej linii oporu. Nie widziałem jeszcze, by karali kierowców ciężarówek z budowy parkujących na Płaskowickiej mimo zakazu, 100 metrów od siedziby SM.

 • zetter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 10:01 ~zetter

  Radna była na ślubie i auto kogoś z jej rodziny odholowali bo nie zna przepisów ruchu drogowego. A gdyby to był ktos inny to by było wszystko ok jak by strażnicy tak zareagowali? Jeżeli jest chłodny dzień a kierowca przywozi ludzi starszych pod kościół to ma prawo łamać przepisy? Jezeli juz tak się dzieje to powinien zaraz po wysadzeniu pasażerów odjechac i zaparkować w odpowiednim miejscu. Ale Pani Radna chyba o tym nie wie a ja nie wiem jak ta Pani ma sprawować taką funkcję w takim razie.

 • mika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 09:57 ~mika

  Strażnicy poprawnie wykonali swoją pracę a radna powinna być wyrzucona z partii oraz finansowo podwójnie ukarana. Kobieta ewidentnie myśli że jako przedstawiciel władzy może olewać prepisy drogowe.......

 • nie lubię SM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 09:54 ~nie lubię SM

  Draw ma rację. Holowanie powinno być tylko w przypadku blokowania przejazdu.
  Byłam świadkiem odholowania samochodu spod Centrum Zdrowia Dziecka. Rodzice z bardzo chorym dzieckiem postawili samochód na ulicy z powodu braku miejsca na parkingu ( w żadnym razie nie blokowali przejazdu żeby było jasno), na nieszczęście samochód stał jako pierwszy w szeregu innych aut i łatwo było go podczepić na hol. Trzeba było widzieć rozpacz matki kiedy musiała wracać do domu z (chorym podkreślam)dzieckiem taksówką, a ojciec pojechał na Smolną płacić karę i szukać samochodu na parkingach. Nie prościej i zwyczajnie po ludzku było wystawić mandat za złe parkowanie, ew. założyć blokadę, ale zabierać samochód spod takiego szpitala... Przecież ci ludzie nie pojechali tam na kawę. Bezduszność i nieżyczliwość SM jest ogromna. Gdy przychodzi do karania, są pierwsi, gdy chodzi o pomoc, to "nas tu nie było".A przecież SM jest dla mieszkańców, bo to mieszkańcy składają się na koszty funkcjonowania tej formacji, choć ja osobiście nie widzę sensu utrzymywania tej struktury.

 • tadzik_WY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.04.2011 09:52 ~tadzik_WY

  ~mm_disabled@wp.pl

  Ja to od razu spuszczam powietrze i zostawiam liścik wyjaśniająco przepraszający:P Ale takie nalepeczki też są świetne:D Żaden ciul przyjezdny już mnie i moim sąsiadom miejsca na parkingu nie zastawi:)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »