Oszustwa i wyłudzenia - kontrola w praskim sądzie

 • adam do sentil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2011 13:27 ~adam do sentil

  wiać, że nie wiesz o czym piszesz, szkoda mi ciebie

 • Sentil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2011 12:30 ~Sentil

  Ludzie wam sie te podwyżki nie należą!! Robicie z siebie jakieś ofiary, podczas gdy tak naprawdę, gdybyście zasługiwali na jakiekolwiek podwyżki dostalibyście je już dawno! To, że ktoś był cwany i "dorabiał" sobie do pensji, to nie jest przyczyna, ze wam nie podnosili pensje! Robicie z siebie jakieś ofiary, a powinniście popatrzeć na siebie krytycznie (te ciągłe herbatki, łażenie na ploteczki do sąsiedniego wydziału itp.). Troszkę samokrytyki, a jak sie pensja nie podoba, to trzeba zmienić pracę, tam gdzie bardziej was docenią... Za samo "bycie" podwyżki sie nie naleza!!

 • sądówa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.03.2011 09:55 ~sądówa

  Pracuję dość długo rejonówce.Urzędnicy,nie powinni porównywać zarobków sedziów do swoich.Rozumiem,że zarabiają mało i to jest chore,ale w sądzie nie ma zarządzania z prawdziwego zdarzenia.Wiadomo co znaczy status sędziego,więc dlatego mamy takie zarobki,urzędnik w sądzie nie wiele znaczy, niestety.Dlatego, nic dadzą dyskusje z porównywaniem,tych zarobków,wręcz przeciwnie potęgują rozgoryczenie.A jeśli chodzi o SO Prsga to Ł.robiła co chciała, po co ci prezesi w sądach figuranci i tyle, totalna porażka!

 • robolsądowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2011 22:34 ~robolsądowy

  Mam takie pytanko???? Jak śpicie złodzieje?W gaciach macie już pełno????pewnie sie nieźle pocicie na widok każdej nowej twarzy wchodzącej do Waszych pokoi????W końcu,w końcu,w końcu!!! A teraz szybciutko przepisujcie swoje majątki na rodzinke!!!!Koniec bezkarności!!!hehehehehehehehehehehehehhehehehe brawo dla zachłannych hien!To jest Wasz koniec.....Może w końcu skończą sie kliki i tencały burdel!!!! Zyczę tego wszystkim uczciwym pracownikom!!!

 • aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2011 20:34 ~aga

  mobbing w sr dla warszawy mokotowa - kierownictwo bezkarne, przewodniczący wydziałów umywają ręce

 • protokolant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2011 20:21 ~protokolant

  skontrolować sr dla warszawy mokotowa wydziały cywilne, kadry i kierownictwo - tam się dzieje

 • pracownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2011 20:00 ~pracownik

  ja zarabiam 1500 netto. pracuję w rejonie w warszawie. jak najbardziej uważam, że powinny być kontrole. ktoś powinien wreszcie coś zrobić z polskim sądownictwem. warunki pracy są koszmarne - po 1 m2 na pracownika, brak tlenu w pomieszczeniach. latem żaluzje z papieru szarego - i to nie żart! co z bhp? pracownicy boją się "mówić" bo traktuje się ich jak plebs. wyraźny podział na tzw"lepszych" i "gorszych". ci co mają dobrze nie mówią nic bo po co przecież jest im dobrze, a ci których się zastrasza boją się, że stracą pracę i koło się zamyka. nie chcę mówić o sędziach bo to nie moja sprawa, ale wśród pracowników widocznie zaznacza się podział na tych co liżą tyłki kierownikowi i mają dobrze, oraz tych którzy mają swoje zdanie i tyłka nie liżą i robi się z nich idiotów. poza tym nierówny podział obowiązków - ludzie którzy mają wyższe wykształcenie i coś sobą reprezentują (bo są też tacy którzy mają studia ale o ich intelig. to nie przesądza - takich jest teraz w naszym państwie dużo - bo nastąpiła niestety profanacja tytułu magistra) i mogliby hipotetycznie zagrozić kierownictwu dostają taki przydział obowiązków, że nie wiedzą w co ręce włożyć. praca w sądzie wygląda tak, że jedni robią za trzech a inni udają, że coś robią i ci co robią mało dostają nagrody, a tamtych co robią za trzech uważa się za tych co nic nie robią i traktuje się jak idiotów tłumacząc, że mają studia i nie chce im się pracować, albo , że zrobili kurs sekretarza sądowego i już spoczęli na laurach.
  SPRAWIEDLIWOŚĆ w wymiarze sprawiedliwości nie istnieje. a układy są przerażające. ja wiem, że ktoś powie, że układy są wszędzie, ale wydaje mi się, że tutaj osiąga to szczególne wyżyny. kierownikami są ludzie bez studiów, lub w trakcie, albo co najlepsze - osoby, którym groziło zwolnienie bo nie dawali sobie rady na stanowisku protokolantów ale umieją dobrze "wazelinić".
  w jednym sądzie są zatrudnieni : matka, ojciec, syn córka, sąsiad, sąsiadka, brat - wszyscy z

 • tak to widzę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2011 08:16 ~tak to widzę

  Nie , nie , nie dla podwyżek dla takiego sądownictwa. Pracownicy sądownictwa to powinni być ludzie bez skazy i działać na korzyść społeczeństwa. Najpierw trzeba oczyścić to środowisko karierowiczów- zostawić uczciwych- no i dopiero podwyżki

 • Pysia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.03.2011 00:17 ~Pysia

  Ciekawa jestem, czy bedą podwyżki dla Nas. Czy będą kontrole w Sądach odnośnie płac. Mam pytanie - a co robią związki zawodowe?
  Powinni teraz wszystkim pracownikom wyrównać pensje.
  Życzę tego wszystkim Nam.
  Pan Minister może teraz otworzy oczy na to co się dzieje w Sądach.
  Pozdrawiam Sądowników.

 • nena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 22:10 ~nena

  najlepiej, żeby kontrola przeprowadzona została we wszystkich warszawskich sądach od rejonowek po najwyższy.
  różnice w płacach są koszmarne, osoba wykonująca te same czynności , mająca ten sam stopień służbowy może zarabiać o połowę mniej! wszystko zależy od układów i lizania d..... życzę ministrowi wytrwałości.......

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »