Oszustwa i wyłudzenia - kontrola w praskim sądzie

 • pracownik SR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 18:37 ~pracownik SR

  Ja jestem pewna że i tak wszystko się odbije na nie winnych. U nas w rejonie już są zebrania w związku z nie przedłużeniem niektórych umów, a nie mówię już o tym ze podstawowych artykułów biurowych brakuje, jeszcze trochę i papier do drukarek będziemy za swoje pieniądze kupować. może w końcu wszyscy zrozumieją że państwowa posada to nie tylko wysoka pensja za picie kawy i plotki.

 • kikut

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 18:17 ~kikut

  W każdym sądzie wykorzystują , co ma powiedzieć pracownik jak mu każą w reklamówce przenieść akta do drugiego sądu? a jak ukradną to kto za to beknie?

 • misia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 17:55 ~misia

  nie trzeba szukać daleko w każdym wydziale są nie prawidłowości. nie wreszcie się sądownictwo otrząśnie i niech nie mówi że np. w 2011 roku nie ma pieniędzy na podwyżki dla pracowników. ludzie pracują tyle lat a z tego nic. mamy jeszcze za te grosze być im wdzięczni za to że możemy pracować w takiej prestiżowej instytucji.

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 17:15 ~abc

  odp Takitam
  rozumiem sens znaczenia "taki Prezes" ale wydaje mi się, że nieuczciwi wcale nie byli tolerowani tzn chodzi mi o to, że osobę, która nie ma przygotowania jako manager (te wszystkie zarządzania, budżety,limity itp) bardzo łatwo podejść bo przecież Sędziowie są od sądzenia! A ta Pani sądziła w Wydziale Karnym więc jak miała się na tym znać.Przynajmniej tak myślę ale może się mylę.

  odp MES
  "czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? 60 osób jest oszukanych na 4,5 - 5 mln, a nie skarb państwa" - ty chyba żartujesz człowieku a od kogo dostawałeś pensyjkę, dodatki i diabli wiedzą co jeszcze? Wydaje Ci się, że to kadrowa z własnej kieszeni płaciła? Pracujesz w instytucji państwowej i właśnie ze Skarbu Państwa dostawałeś tak dużo większe od innych pieniądze.A co z nimi robiłeś to kogo to obchodzi może i spłacałeś jakiś kredyt.Może i daliście się kadrowej podejść ale z pewnością też ukręciliście na tym przekręcie własny interesik. Reasumując te 60 osób to zwykli złodzieje, którzy naciągnęli Skarb Państwa tzn całe społeczeństwo.

 • MES

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 16:06 ~MES

  abc,
  czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? 60 osób jest oszukanych na 4,5 - 5 mln, a nie skarb państwa!

 • Takitam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 16:01 ~Takitam

  abc- Prezes oczywiście , że powinien istnieć - gdy piszę "taki" to znaczy tolerujący nieuczciwych. To on powinien dbać o wizerunek sądu , nie dopuszczać do mobbingu-o to mi chodziło. Widzisz jeśli się przyciszy waszą sprawę- to będzie niedobrze- bo podejrzewam , że jest tak we wszystkich instytucjach państwowych- no i jak to wszystko ma prawidłowo działać?

 • gucio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 14:19 ~gucio

  Ja też uważam, że powinny być teraz kontrole w każdym sądzie. Ja pracuję w SO w Siedlcach w OMKW. Pensje stoją w miejscu (1700 netto), a pracy jest coraz więcej nieraz robi się za dwóch i najlepiej by było jakbyśmy zostawali po pracy. A są tacy co nic nie robią i premie dostają

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 13:18 ~abc

  Przecież my jesteśmy uczciwymi ludźmi i tylko parę czarnych owiec wśród nas się znalazło pewnie jak w każdej grupie.
  Żadnej podwyżki nie dostaniemy - jakim cudem - Skarb Państwa oszukany na 1 czy 4 miliony a zresztą kogo nasz los obchodzi.
  Sędziowie martwią się o to,że będą oceniani, asystenci martwią się o swoje podwyżki.Zresztą co się dziwić skoro na naszym forum cichutko nie mówiąc o stronie tych pożal się Boże związków zawodowych.Zaraz to wyciszą , poleciały ze dwa stołeczki i pewnie wystarczy!!!
  A odnośnie istnienia Prezesa oczywiście,że powinien istnieć jak w każdej firmie tylko powinien to być manager a nie Sędzia!!!
  Takich komentarzy wtedy by nie było -
  np. "15.03.2011 18:51
  problem jednego z wiceprezesów który zagubił wiele spraw a całą winę próbuje zwalić na podwładnych pracowników."

 • pracow.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 13:08 ~pracow.

  A nowa pani kadrowa...to jakim sposobem niby jest kadrową??? Czemu nie ma na takie stanowiska kastingów?? Tylko jak lepsze znajomości to lepsze stanowisko.

 • parc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.03.2011 13:06 ~parc

  do Takitam
  Tacy ludzie jak my(zwykli urzędnicy) nie mamy nic do powiedzenia! każdy chce pracować i boi się odezwać, bo powiedzą coś jedna dwie osoby, a reszta nic się nie odezwie!!! Dobrze o tym wszyscy wiemy!
  O tym przekręcie wiedziały jednostki w to zamieszane i podziwiam tą osobę, która w końcu odważyła się przerwać zmowę milczenia. Panie w kadrach-koleżaneczki byłej kadrowej(zabrała je ze sobą z Sadu Okręgowego dla Śródmieścia) siedza cicho, a maja dużo do ukrycia juz jedna poleciała z pensja hoho... Ciekawe która będzie następna???
  Przewodniczący w Wydziałach stosujący na co dzień mobbing, nagle stały sie nadzwyczaj miłe....ciekawe dlaczego???
  Mobbing to normalność, bo myslą, że im wszystko wolno z nami robić, a jak nie zrobisz to wylecisz z pracy! a każdy chce pracować!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »