Nowe prawa dla rowerzystów

 • mikey75

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 10:24 ~mikey75

  w sezonie sam chętniej jeżdżę rowerem, ale od ulic z samochodami trzymam się jak najdalej - ze wzgl. na bezpieczeństwo i spaliny. co to za pomysł, by mieszać ruch tych dwóch rodzajów pojazdów? po co? rozbudować system ścieżek rowerowych - tylko takie rozwiązanie! wtedy wszyscy będą happy.

 • bobobi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 10:21 ~bobobi

  hehe było już z papierosami coś takiego śmiesznego że nie można palić na przystanku. Ludzie palili obok dostawali mandat bo Straż Miejska mówiła "co to jest przystanek?nie ma takiej definicji". Teraz będą mówić co oznacza "zła pogoda" dla jednego zachmurzenie, delikatny wiatr itp. Będą się jaja działy a w wypadki i tak będą...

  Samochód skręcający w prawo może nie zauważyć rowerzysty który jedzie prosto ścieżką rowerową....

 • romek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 10:21 ~romek

  W kontekście tych zmian uważam za skandal brak ścieżki rowerowej między jezdniami w ciągu nowo wybudowanej trasy S8! A co jak rowerek chciałby pojechać szybciej? Nie będzie przecież boczkiem leciał po ścieżce z zakrętami!

 • Pleziorro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 10:17 Pleziorro

  Uwielbiam te komentarze frustratów z blaszanych puszek, mistrzowie kierownicy w korku, jedyna umiejętność to wciskanie awaryjnych żeby ogłosić jakim jest się burakiem i jak to się wepchnęło na siłę.
  A jeszcze bardziej śmieszy mnie jak buraki z puszek piszą o przepisach ruchu. Kłopoty ze wzrokiem ? codziennie na tym portalu są opisane 3-4 wypadki z udziałem samochodziarzy, co same się a siebie wsunęły te blaszanki ? jeździcie jak frajerzy, powodujecie najwięcej zagrożeń i wypadków a swoją nieudolność i buractwo maskujecie atakami na rowerzystów i motocyklistów. Ale tak to już jest, że jak się ma za małego ptaka to się kupuje wielką i drogą furę, mi wystarczy rower.

  Do zobaczenia w lustreku

 • szczur46

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 10:13 ~szczur46

  Dziwne, że pedalierzy tylko wymagają a durna władza im przyklaskuje.
  Jeżeli rower/rowerzysta ma być uczestnikiem ruchu drogowego to niech będzie takim, jak inne pojazdy. Niech ma obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, niech ma obowiązek jazdy po jezdni, niech płaci podatek drogowy (dla zmotoryzowanych zawarty w cenie paliwa), niech będzie tak samo karany za jazdę po chodniku czy po przejściach dla pieszych jak np. samochód za to samo.
  Teraz mają poprzewracane w głowach. Jeżdżą po chodnikach ze sporą prędkością, wyjeżdżają równie szybko na pasy, mają w dupie pieszych i kierowców.
  Jeżeli chcą mieć ekstra prawa to niech mają ekstra obowiązki. Coś za coś.
  A przy okazji - "śluza" na skrzyżowaniu powinna być dostępna dla wszystkich jednośladów.

 • Motabaj164

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 10:05 Motabaj164

  Jeżeli chcemy osiągnąć poziom prawdziwie Europejski musimy zacząć budować porządne ścieżki rowerowe. Najlepiej brać przykład z Holandii gdzie każdy kierowca jest rowerzystą i vice versa. Jakoś potrafią uważać jeden na drugiego i nie oskarżać się nawzajem o brak znajomości przepisów. Wiem że dla statystycznego sfrustrowanego Polaka może być to niewykonalne ale trzeba w końcu przestać być egoistycznym burakiem.

  Nawiązując do podatku drogowego - gdyby tylko z niego miałyby być finansowane drogi, to jeździlibyśmy po szutrowych autostradach. Podatek drogowy ledwo starcza na ich remonty nie wspominając już o tym że jest często przeznaczany na inne cele. Cena kilometra autostrady waha się obecnie w granicach 60 mln zł, chyba że budują ją Chińczycy, wtedy jest to 30 mln, ale co z tego będzie już niedługo się przekonamy. Ponad 1000 robotników Chińskiej firmy budującej odcinek obwodnicy, już jest w drodze do Warszawy.
  Tak naprawdę za drobi płacimy wszyscy niezależnie czy jesteśmy kierowcami czy też nie, i tak powinno być.

  Nie ma problemu, ja jako kierowca/rowerzysta jestem gotów zapłacić za porządne ścieżki rowerowe. Za takie po których nie będą łazić ludzie z pieskami i matki z wózkami.

  Amen :)

 • marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 09:59 ~marcin

  Pomysł jest fatalny. Na części skrzyżowań w Warszawie światła są na tyle krótkie a ruch natężony, że podczas jednej zmiany świateł tylko 2-3 auta mogą swobodnie skręcić, jak teraz dojdzie przed nimi rower to zakorkowanie będzie rosło.

  Na ulicach dwu- trzy pasmowych powinien być wprowadzony zakaz poruszania się rowerem. Miejscem dla rowerów są ścieżki rowerowe. I moim zdaniem powinno być dozwolone poruszanie się rowerów po chodnikach zawsze a nie tylko w złą pogodę. Co to w ogóle znaczy zła pogoda? Strażnik miejski uzna że huragan porywający domu to jest zła pogoda i podaruje nam mandat w śnieżycę.

 • gonzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 09:38 ~gonzo

  ciekawe, właśnie jeżdże samochodem oraz rowerem, przepisy ruchu drogowego znam bardzo dobrze, jednak gdy wyjeżdżam rowerem na trase/droge wygląda to tak jakby kierowcy zamiast mózgu mieli wióry w głowie, a znawcy wypowiadają się jakby wszyscy rowerzyści nie znali przepisów, oczywiście przypadki starszych osób poruszających się w miejscach ryzykownych są dość kontrowersyjne i tu niestety przydało by się jakaś zmiana

 • rower oner

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 09:37 ~rower oner

  witam.
  Jestem kierowcą i rowerzystą. W sezonie przesiadma się na rower i jeżdzę nim wszędzie. Po ulicach. Takie prawo i tak nic nie zmieni, jeżeli kierowcy i rowerzyści nie zaczną się wzajeminie szanować. Ścieżki rowerowe w takiej formie jak mamy je obecnie nie nadają się do sprawnego poruszania się. Dodatkowo zielona strzałka na której zatrzymują się tylko elki. Wybieram ulicę. Tam wbrew pozorm czuję się bezpieczniej.

 • KMK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 09:35 ~KMK

  Ale rowarzyści powinni mieć też OBOWIĄZKI. Pierwszy i zasadniczy to oświetlenie i kamizelki odblaskowe po zmroku. I powinni być ścigani przez policję równie bezwzględnie za brak w/w jak kierowcy bez świateł.

  Rowerzysta po zmroku z bylejakimi odblaskami i ubrany na ciemno to horror. I nie ma tu nic do rzeczy prędkość. Ostatnio mało nie wjechalem w rowerzystę własnie ciemno ubranego bez światełek jadąc 40km/h na zakręcie. Światła świecą na zewnątrz zakrętu, a na wewnętrznej nic nie widać.

  A mój "rekordzista rowerowy" to para rowerzystów jadacych obok siebie po ciemku. Jeden miał swiatła - ten jadący BLIŻEJ krawędzi. Jak Lemmingi...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »