Płatne parkowanie: czas na Muranów i Żoliborz

 • szulesz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2013 18:19 ~szulesz

  Złodzieje i tyle !!! oparkomatowac całą Polskę i kawałek Ukrainy . W ubiegłym roku na Muranowie zlikwidowano kilkadziesiąt miejsc przy samej ulicy Zamenhofa a teraz parkometry , gdzie idą te pieniądze ? do Warrrrrszawskiej Syrrrrrenki.....?

 • coco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.06.2011 16:04 ~coco

  bardzo dziwny kształt strefy na Ochocie to przypuszczam efekt lobbingu NIK oraz Ministerstwa Środowiska.. Tak się składa, że wokół tych dwóch instytucji strefy brak.. ZDM zrobił taki wymyślny uskok w strefie :-)

 • nielot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.06.2011 09:38 ~nielot

  Wszystko ładnie i pięknie kasa dla miasta a dla kierowców co? Nadal za mało miejsc parkingowych i dziury w jezdni. Żeby było jeszcze idiotyczniej to posiadanie abonamentu zmusza do parkowania w ściśle określonym rejonie ale jednocześnie nie gwarantuje miejsca. Jak go nie znajdziesz parkuj metr dalej i płać jak inni. Pazerność naszych władz jest żenująca. I to ma mi osłodzić idiotycznie ulokowana i zbudowana za ciężką kasę fontanna nad Wisłą. Zresztą w tym przypadku także olali kierowców. Miejscowych- narażonych na dantejskie sceny w okolicach i przyjezdnych- zmuszonych stawiać autokary w najdziwniejszych miejscach. Pewnie znowu autor tego zamieszania jest nie do ustalenia.

 • romek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2011 08:44 ~romek

  Właśnie na Starej Ochocie Urząd Dzielnicy zmniejszył liczbę miejsc parkingowych w sterefie płatnego parkowania poprzez postawienie kilkudziesięciu kolejnych słupków.

 • Mikołaj Ochota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 21:44 ~Mikołaj Ochota

  Gorzej jeśli samochód zarejestrowany jest na firmę, a siedziba jest zarejestrowana w innym miejscu niż miejsce zamieszkania! :/ i co w przypadku gdy ktoś ma więcej niż np jeden czy dwa samochody? Założe się, że za jeden samochód i owszem jest 30 zł za rok, ale za kolejne dwa już trzeba dobrze sypać groszem. Chcą się nachapać i tyle! Miejsc do parkowania jak nie było i tak nie będzie. Żadne rozwiązanie ta strefa płatnego parkowania. Zamiast zainwestować pieniądze w rozwój infrastruktury drogowej (obwodnice wewnętrzne, zewnętrzne, lepsze drogi, nowe parkingi) to zabierają nam pieniądze, z którymi potem nie wiadomo co się dzieje!

 • krea

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 16:41 ~krea

  Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem platnego parkowania na Starym Żoliborzu!
  Chodniku mamy tak zastawione, że wogóle nie da się przejść. Samochody stoja wszędzie.
  Myślę, że większość z nich to niestety są samochody mieszkańców - to nas odróżnia od Muranowa. W latach 30-tych nie projektowano miejsc parkingowych w takiej skali, jak sa potrzebne dziś. Myślę jednak, że parkometry odciązyły by jednak nasze chodniki i dały mieszkańcom większą szansę na znalezienie "dziury".
  No i last but not least - ja mam dwa miejsca w garażu podziemnym, co znacznie zwiększa mój entuzjazm dla płatnego parkowania ;)

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 16:16 ~Jacek

  Reasumując. Zamykamy część centrum, bo budujemy metro przez najbliższe 3, 4 lata - nie okłamujmy się że będzie wcześniej.
  Dojazd koleją utrudniony przez najbliższe 3 miesiące bo remont linii średnicowej. Jak nie maq remontu to i tak w godzinach szczytu tłok nie do zniesienia.
  Obwodnicy - brak
  Główne węzły typu Łopuszańska - rozkopana, może skończą za rok, półtora
  Autostrada brak.

  Teraz jeszcze poszerzenie strefy płatnego parkowania.

  Czy jest inne miasto które robi równie wiele, żeby uprzykrzyć życie kierowcom?

  Miłośnikom zbiorkomu przypominam - drogi buduje się z moich pieniędzy. Moich - kierowcy, własciciela samochodu, nie wasszych - ja płacę podatek drogowy, ja mam opłatę paliwową, ja jestem lupiony vatem i akcyzą.
  Zachęcacie żebym się przesiadł? Prosze bardzo - ciekawe jak się wszyscy pomieścimy w już niewydolnej komunikacji zbiorowej.

  Tzw "słoików" namiawiam - nie dajcie się nabrac na akcje typu - płać pit tam, gdzie mieszkasz. Bez sensu - miasto za te pieniądze i tak wam nic nie da.

 • cruenzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 15:14 ~cruenzo

  Biedne słoiki...gdzie oni teraz zaparkują swe puszki :-)))

 • Kazan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 15:06 ~Kazan

  Z racji zawodu jaki wykonuję jestem zmuszony mieć dwa samochody. Oczywiście nikogo to nie obchodzi i abonament mieszkańca mogę miec tylko na jedno auto. Pani w Zdm-ie powiedziała mi, że skoro auto to moje narzędzie pracy to powinienem kupić sobie garaż (!) Od normalnego człowieka sciągają za wszystko, a na ulicy Kruczej pod biurem paszportowym kierownicy urzędu parkują swoje skody Superb i inne bmw za darmo, bo pozałatwiali sobie karty n+. Jak świat światem zawsze byli równi i równiejsi...

 • meggy.kotka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2011 14:35 ~meggy.kotka

  Mieszkałam w strefie płatnego parkowania. Przed nie było możliwości znalezienia wolnego miejsca. Jedyną opcją na zaparkowanie samochodu było tylko wykupienie miejsca parkingowego. Po wprowadzeniu opłat zawsze jakieś miejsce można znaleźć pod blokiem. Po prostu usunieto te wszystkie złomy które bezpańsko zastawiały wolne miejsca i nie opłaca się już parkować tym wszystkim cwaniaczkom którzy jadą do centrum.
  Teraz jak odwiedzam rodziców to wrzucam te kilka złotych albo stawiam samochód na płatnym parkingu na miejscu mojego taty jak jeszcze nie wrócił z pracy.
  Z dwojga złego wolę parkometry.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »