Pierwszy z dzisiejszych protestów: nauczyciele w centrum

 • Zgryźliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 17:47 ~Zgryźliwy

  Krystian~Krystian

  Nauczyciele przegapili moment, żeby wyjść z tej sprawy zachowując resztkę twarzy. Poszli na całość, zagrali maturami - to absolutnie niedopuszczalne. Tego im nikt nie zapomni. Nie wygrali nic, stracili resztę autorytetu. Co więcej spowodowali, że jest pełne przyzwolenie społeczne na likwidację Karty Nauczyciela. Broniarz przejdzie do historii jako grabarz ZNP i przywilejów.


  Twoim zdaniem powinni byli strajkować w czasie wakacji ? Jako kto przejdzie do historii ten który za to wszystko jednoosobowo odpowiada ?

 • Zgryźliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 17:40 ~Zgryźliwy  Zgryźliwy~Zgryźliwy

  W cywilizowynych krajach zawód nauczyciela jest zawodem elitarnym. Naczyciel jest tam cieszącym się autorytetem ogólnie szanowanym wychowawcą przyszłych pokoleń.
  U nas nauczycieli traktuje się niemal jak konieczne zło (bo ktoś uczyć musi) zatrudniane przez szkoły za śmieszne pieniądze wychodząc z założenia, że nikt przy zdrowych zmysłach za te pieniądze pracować nie będzie a więc musi on być stukniętym idealistą któremu na wynagrodzeniu nie zależy.
  Strajk nauczycieli bezwarunkowo popieram.
  Grześ~Grześ

  do tego jak rodzice traktują nauczycieli. Dawniej jak nauczyciel zwrócił uwagę dziecku, to później w domu jeszcze od rodzica dostał, a teraz??? taki rodzic z awanturą do nauczyciela idzie. To się dziwić, że i uczniowie nauczycieli nie szanują. Co poza niską pensja też wpływa negatywnie do tego zawodu.
  Ja również popieram
  iiii~iiii

  Naprawdę ktoś wierzy w to co pisze (zgryźliwy)???
  A pedagog jest od tego, żeby wychowywać lepiej niż rodzic. Bo dlatego jest pedagogiem. Jeśli o tym zapomnimy - to matematykę w podstawówce może wykładać każdy z maturą minimum 4 z matematyki.
  I gdyby tak było to gwarantuję, że byłoby kupa chętnych nawet za mniej niż dostają nauczyciele.


  Zgaduję, że Ciebie logiki uczył nauczyciel od WuEfu.
  Moim wychowaniem zajmowali się moi rodzice. Wykształceniem - właśnie nauczyciele.

 • gra 2345

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 17:31 ~gra 2345

  Uczen który poszedł na manifestacje dostanie piate za 18 godzin tygodniowo to o 300 zł za duzo taka jest prawda a reszta przywilei wycieczki za darmo zielone szkoły super

 • Krystian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 17:26 ~Krystian

  Nauczyciele przegapili moment, żeby wyjść z tej sprawy zachowując resztkę twarzy. Poszli na całość, zagrali maturami - to absolutnie niedopuszczalne. Tego im nikt nie zapomni. Nie wygrali nic, stracili resztę autorytetu. Co więcej spowodowali, że jest pełne przyzwolenie społeczne na likwidację Karty Nauczyciela. Broniarz przejdzie do historii jako grabarz ZNP i przywilejów.

 • kdvlnr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 16:46 ~kdvlnr

  Norbert~Norbert

  Jeśli jakiś nauczyciel wierzy, że rodzice popierają strajk, to chyba jest mało bystry. Rodzice są wściekli, ale nie mogą tego okazywać nauczycielom, z wiadomych powodów. Może się oczywiście trafić jakiś rodzic zaślepiony polityką - ale to są jednostki. Generalnie wkurzenie na nauczycieli jest wielkie i narasta.


  100%
  jak można maturzystom taki stres fundować, jak można Rad z ocenami nie zrobić??
  mam nadzieję że przynajmniej nie dostaną wynagrodzenia za czas kiedy nie pracują

 • msg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 15:41 ~msg

  Ja też mam ponad normatywny czas pracy. Mój pracodawca preferuje odbiór godzin i ani grosza nie dostaje za nadgodziny. Też mnie nie stać na to na co mogą sobie pozwolić pracownicy korporacji. Mało tego. Nie stać mnie nawet aby przychodzić codziennie po prysznicu w czystym ubraniu do pracy. To jest absurd kiedy człowiek musi balansować na granicy bycia menelem aby mieć za co się wyżywić i zapłacić bieżące rachunki. Niestety takie są płace minimalne i choćby nie wiem co pracodawca musi je zapłacić, a pracownik żywi się suchym chlebem i pije wodę oligoceńską, bo kranówka też kosztuje.

 • asdfghjkl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 15:21 ~asdfghjkl

  Popieram protest~Popieram protest

  Brawo! Walczcie o swoje!!!

  o taaak
  każdy niech walczy o swoje (tak swoją drogą to co to oznacza?!)
  niech wszyscy przestaną pracować i żądają podwyżki
  wtedy na pewno od razu będzie lepiej w kraju

 • konfucjusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 15:14 ~konfucjusz

  dziwne, ale za PO-PSL tak różnorodnych, tak licznych protestów nie było. Oczywiście też były protesty, nie rzadko słuszne ale jednak było ich mniej...
  Ba Ci co dzisiaj rozmontowują OFE poprzednio krzyczeli, że Tusku zabiera kasę, naszą kasę, kasę każdego kowalskiego aby budżet ratować (sam krzyczalem) a teraz Ci sami ludzie zabierają resztę naszej kasy - albo ZUS (to samo co PO) albo 15% daniny na 5 Kaczyńskiego. Ślepi jesteśmy, dajemy się manipulować równo. W rzucą nas w bagno a my będziemy piać z zachwytu jak nas do raju zaprowadzili...

 • sammler

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 15:05 ~sammler

  Nauczyciele, jak każdy pracownik mają 40 godzin tygodniowo spędzać pod nadzorem pracodawcy, czyli w miejscu pracy! 20 godzin przy tablicy, 10 na konsultacjach dla uczniów, 10 na biurokracji i sprawdzaniu kartkówek. Przy niepełnym etacie - proporcjonalnie mniej.

  Przygotowywanie sprawdzianów? A na czym to polega? Na wydrukowaniu zestawu zadań z portalu dla nauczycieli i ich odbiciu w 30 egzemplarzach?

  Przygotowanie się do zajęć? A na czym to niby polega? Co roku powtarzacie ten sam materiał, w co najmniej kilku klasach jednocześnie (więc nie jest tak, że do każdej jednej godziny lekcyjnej musicie się przygotowywać drugie tyle czasu). Zresztą w końcu jesteście NAUCZYCIELAMI danego przedmiotu, więc rozumiem, że można czasami odświeżyć sobie zapomniane szczegóły, ale do ch*lery, 90% materiału powinniście mieć stale w głowie i recytować z pamięci obudzeni o północy!

  Pomijam już to, że gotowe do wykorzystania konspekty zajęć były dostępne już wtedy, gdy ja chodziłem do podstawówki (25 lat temu). Dziś wszystko macie podane na tacy!

  Drugiej tak roszczeniowej i wyalienowanej społecznie grupy zawodowej już chyba w Polsce nie ma.

 • fajno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 15:04 ~fajno

  emeryt~emeryt

  Plecaczki bebenki,syreny,nic innego jak chodzirze KOD-ziarze ludzie to platni rozrabiacze ciagle ci sami?Dlaczego nikt ich nie sprawdzi oni sa nauczycielami jak ja ksiedzem,tylko przynosza wstyd nauczycielom swoim zachowaniem.Tak zachowuja sie prostacy nie maja nic do powiedzenia,to wyja.mysla ze jak glosno to ich duzo Mysliwi to nie znaczy ze mysla, to nie od tego slowa POchodzi.Lac tych chuliganow i patrzyc czy rowno puchnie.Demokracja nie polega na tym ze mozna innym przeszkadzac?Sprawdzic kto ich finasuje.Wystarczy 10 ciu rozrabiakow a reszta to gapie.Nie umiecie uczyc to chodowac swinie i krowy za ktore tak chetnie sie przebieracie za przebierancow nie placa 500 Rodzice maja 500+ na dzieci niech was finansuja uczycie ich dzieci

  jak pisiory każdego 10. Jak pisiory przed listopadem 2015

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »