"Agropowstanie" dotrze do stolicy. 6 lutego duża manifestacja rolników

 • alerik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2019 04:06 ~alerik

  "29.01.2019 13:38 ~ppłk
  W ilu powstaniach i zrywach wzięli udział chłopi? W obronie Rzeczypospolitej nigdy, ale w swojej chętnie. :) "

  A co dobrego przyniosły Rzeczypospolitej te powstania i zrywy? Tylko śmierć młodych patriotów i działania odwetowe - miedzy innymi przekazanie mienia buntowników w ręce ludzi posłusznych zaborcom a nienawidzącym RP.

  Z drugiej strony czemu niby chłopi mieli brać udział w tych powstaniach i zrywach? RP przed zaborami to okres pogarszającej sie sytuacji chłopów sprowadzonych do roli niewolników. Niewykształcone obdartusy tyrające na roli od dziecka miały walczyć za swoich panów? Wieki wczesniej kiedy powodziło im sie lepiej chłopi brali udział w obronie kraju, w 20 roku jak znowu im sie poprawiło tez wzieli udział w wojnie z bolszewikami.

 • koneser

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2019 20:06 ~koneser

  green_is_bad~green_is_bad

  Jak zablokują ruch normalnym Warszawiakom to normalni Warszawiacy będą sie w stanie posunąć bardzo daleko by wykopać wsioków na wieś!

  Ja jestem rodowitym i jestem za nimi. Chcę bazarów jak w cywilizowanych krajach gdzie kupię świeże żarcie od nich a nie od pośrednika za większą kasę i wątpliwej jakości. WARSZAWA musi mieć bazary !!!! a nie galerie i markety. Jeżeli nie jesteś tego zrozumieć to ....załóż beret i idź na bigos.
  Bazar to płody rolne , mięcho i wędliny własnej roboty , nabiał , przetwory .........

 • nieniewolnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2019 14:50 ~nieniewolnik

  Edi~Edi

  Kiedy w końcu zaczną płacic za siebie ponad 1300zł ZUSu jak normalny samozatrudniony a nie ten bandycki KRUS?!!! Zlikiwdować KRUS, dopłaty i odszkodowania tym świętym krowom, którym wiecznie mało i mało!!! Prowadzisz własny biznes to ponoś ryzyko a nie jak coś nie pójdzie to Państwo czyli my mamy im wypłacać odszkdowania!!!


  A może porzucić tę niewolniczo-zawistną mentalność i zamiast chcieć dowalać innym ZUS 1300zł, które to pieniądze i tak idą w czarną dziurę, to wszyscy powinniśmy płacić składki takie jakie są w KRUS? System emerytalny można zreformować i zracjonalizować, a składki znacząco obniżyć. Trzeba porzucić ułudę sowitej emeryturki z ZUSU, bo będzie coraz gorzej, a PIS dorżnął już cały system swoimi populistycznymi działaniami. Poczytajcie jakie propozycje ma na ten temat Gwiazdowski.

 • Edi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2019 14:24 ~Edi

  Kiedy w końcu zaczną płacic za siebie ponad 1300zł ZUSu jak normalny samozatrudniony a nie ten bandycki KRUS?!!! Zlikiwdować KRUS, dopłaty i odszkodowania tym świętym krowom, którym wiecznie mało i mało!!! Prowadzisz własny biznes to ponoś ryzyko a nie jak coś nie pójdzie to Państwo czyli my mamy im wypłacać odszkdowania!!!

 • za dużo rolników

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2019 14:18 ~za dużo rolników

  Brakuje: lekarzy, pielęgniarek, informatyków, budowlańców, itd itp. Tylko rolników nie brakuje !!

 • ppłk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2019 13:38 ~ppłk

  W ilu powstaniach i zrywach wzięli udział chłopi? W obronie Rzeczypospolitej nigdy, ale w swojej chętnie. :)

 • Kornik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2019 13:30 ~Kornik

  Będzie prezentacja sprzętu rolniczego za kilkaset tysięcy złotych przez tych "biedaków"???

 • Witos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2019 13:29 ~Witos

  Kołku zbożowy, co Ci ma załatwić długopis? Odsuńcie dojną zmianę od koryta to coś się w tym kraju zmieni. Dopóki wieś będzie głosowała na dojną zmianę dopóty w rolnictwie nic się nie poprawi. Teraz wam obiecają gruszki na wierzbie a po wyborach dalej będziecie rozmawiać z ludźmi którzy nic nie mogą. Niestety obawiam się, że to kolejny karierowicz ciągnący do koryta który rolników ma w ... a jedynie po ich garbach chce się dopchać do koryta. A i przypominam, że na większości warszawskich ulic jest zakaz poruszania się dla ciągników rolniczych, to tak ap ropo najazdu.

 • krajobraz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2019 13:22 ~krajobraz

  Walczy Pan o słuszną sprawę i jest głosem obrony rolników - ludzi honorowych, cichych, ciężko pracujących i wykorzystywanych najczęściej przez władzę, która najbardziej się im podlizuje. Proszę tylko na siebie bardzo uważać - PIS będzie chciał pana zniszczyć, a może i doprowadzić na sam skraj... :(

 • Patty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2019 13:19 ~Patty

  Miastowy~Miastowy

  I bardzo słusznie!!! To jest zwykły bandytyzm, że rolnik dostaje w skupie 30 groszy, a my płacimy w sklepie ponad trzy złote za kilogram płodów rolnych!
  Najwięcej pieniędzy zgarniają ci, którzy najmniej się napracowali!!!
  Czy 1000% marży to nie jest przypadkiem trochę za dużo?


  Dokładnie 1000% marży zgarniają cwaniacy i jeszcze stawki VAT mamy zróżnicowane, żeby żywność nie była zbyt "droga". Efekt jest taki, że system vatu jeszcze bardziej się komplikuje, są nadużycia, duża biurokracja i kłopoty interpretacyjna z zakwalifikowaniem towarów. Dobrze mówi Gwiazdowski - VAT trzeba ujednolicić, do jakiejś efektywnej stawki np 19% a zlikwidować w zamian podatek dochodowy, pit, cit itp...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »