"Opłaty za wjazd zmienią centrum w slums"

 • DarGor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 23:57 ~DarGor

  Czy ich wszystkich porąbało z tym porównywaniem do Londynu? Fakt, tam są takie rozwiązania, ale londyńczycy mają do dyspozycji 12 linii metra (łącznie 460 km !!!), w tym 275 stacji.
  Porównujcie w obie strony ignoranci. Jak zbudujecie w Warszawie połowę z tego, to wszyscy przesiądą się do metra - ja także.
  Wtedy dopiero opowiadajcie nam bajki o Londynie.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 23:46 ~warszawiak

  To w takim razie proszę o opłaty dla mieszkańców centrum jak będą wyjeżdżać do innych dzielnic!!! A pan Jakiel niech wraca tam skąd przybył! Kraków ma tak wielkie centrum, że może pan tam nawet zakaz wstępu pieszym zrobić, a od naszej Warszawy wara! Zlikwidować buspasy, przywrócić zielone strzałki, otworzyć niektóre zamknięte ulice, a autobusy na torowiska, oprócz tego pod wszystkimi placami parkingi podziemne (bo sporo korków robią klienci szukając pół godziny miejsca) oraz likwidacja durnych słupków tam gdzie można! Problem się sam rozwiąże! Pozdrawiam myślących normalnie!

 • szandor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 23:25 ~szandor

  Ja bym za darmo i bez tworzenia raportow doradzil przywrocic strzalki i wydluzyc czas na pasch do skretu. Dlaczego nikt tego jeszcze nie robi. za co ludzie odpowiedzialni biora pieniadze z moich podatkow??

 • :/

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 23:11 ~:/

  brawo dloitte. Wreszcie slowa prawdy, a nie urzędnicza propaganda stanwiąca dl miejskich władz sposób na to jak robic żeby nic nie robić. londyn??? dlaczego nie nowy jork od razu. my się może z sofią porównujmy:). albo z ułan bator.

 • maria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 23:08 ~maria

  w kwadracie J.P. II Emilii Plater , Złota
  Świętokrzyska wybudowano dwa hotele, cztery biurowce wszystkie te budynki mają garaże,ale dla prezesów.Pańska,Śliska,Sienna to ulice bardzo wąskie,muszą pomieścić samochody mieszkańców, pracowników i klientów tychże biurowców. W razie jakiegoś nieszczęścia Straż nie ma gdzie rozstawić
  drabiny,pogotowie nie zabierze chorego bo nie przecisną się między samochodami!
  Horror!!

 • yackoo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 22:58 yackoo

  Wszyscy wiemy, że Warszawa to nie Berlin czy Londyn - nie mamy aż tak rozwiniętej komunikacji zbiorowej, nie mamy nawet jednej pełnej obwodnicy, a co najważniejsze - kultura jazdy naszych kierowców także jest taka, a nie inna. Jest też oczywistym, że brakujące drogi długo jeszcze nie powstaną, a nam modernizację istniejących też nie ma co liczyć. Choćby z tych powodów komunikacja zbiorowa - czy to się komuś podoba, czy nie - jest praktycznie jedyną alternatywą.
  Tyle że kierowców należy zachęcać do przesiadania się do tramwajów, autobusów czy metra. Jak? Choćby budując pojemne parkingi P+R w dogodnych lokalizacjach. A z tym bywa różnie... Kto skorzysta z budowanego parkingu P+R w Alei Krakowskiej? Kierowcy, którzy przemęczą się jadąc od Janek? Raczej nie, bo skoro już uda im się dojechać na Okęcie, to nie będzie im się chciało zostawiać samochodu. Naprawdę pojemny parking P+R powinien powstać w okolicach Janek, skąd można by sprawnie dojechać do centrum szybką koleją miejską. Tymczasem pomysł budowy odgałęzienia linii WKD do Janek umarł śmiercią naturalną.
  Taka sama historia dotyczy ulicy Puławskiej. Skoro już ktoś pokonał tamtejsze korki, raczej nie zechce zjeżdżać na parking przy Wilanowskiej, zwłaszcza że miejsc tam nie ma zbyt wiele. I tu też brakuje dużego parkingu, gdzieś w okolicach Piaseczna. Brakuje też sprawnego połączenia kolejowego, bo istniejąca linia to parodia.
  Kolejna sprawa, to zaniedbane inwestycje drogowe. O drugą nitkę Wołoskiej nie można się doprosić do tej pory. Podobnie o połączenie Woronicza z Al. Żwirki i Wigury. Trasa N-S powstaje w żółwim tempie, a o jej niektórych fragmentach urzędnicy wręcz boją się mówić (np. o odcinku Al. Jerozolimskie - Al. Krakowska - Al. Żwirki i Wigury - Marynarska). Jadący ul. Broniewskiego nadal nie mogą doczekać się dwóch jezdni na całej długości ulicy, a do tego na koniec czeka ich slalom Reymonta do Wólczyńskiej (też jedna jezdnia) i zakorkowane skrzyżowanie z Nocznickiego. Tak samo kurz przykrył plany budowy b

 • marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 22:32 ~marcin

  @marcin a u nas wielki szum bo otwarto 10km drogi drozszej niz tyle samo autostrady odwalajac przy tym fuszerke roku.

 • sebastian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 22:23 ~sebastian

  Rafał Antczak ma racje. Firmy wyniosą się z Centrum. Ciekawe gdyby Jakiel ponosił takie koszty to napewno wolałby jest zminiejszyć i sie wyprowadzić. Takie jest prawo rynku. I nie co gdybać. Nie porównujmy się do Londynu bo jeszcze brakuje nam do ich długości metra. Nie stać nas na opłaty.

 • marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 22:02 ~marcin

  Drogi Dolittle... Polsrodki i prowizorki sa dobre na dwa miesiace w nadbaltyckich wsiach.
  Proponuje otworzyc dowolny atlas drogowy i pojechac palcem na Berlin, Monachium a nawet moze byc Budapeszt. Zeby sie nie spocic w rozumieniu mapy to wytlumacze ze takie szerokie zolte kreski to autostrady okalajace te miasta. Takie ringi. Na przyklad taki ring Legionowo - Mokotow ktorego nie ma. Do tego polecam pokorzystac w Berlinie z komunikacji miejskiej. No ale lepiej gadac o polsrodkach prawda?

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2011 21:58 ~Warszawiak

  Jakiel spadaj do Krakowa skąd przyjechałeś, rób u siebie porządki a nie u nas.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »