"Opłaty za wjazd zmienią centrum w slums"

 • krogul

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 11:19 ~krogul

  Jazda do pracy komunikacją miejską zajmuje mi ok 1h w tym 2 przesiadki oraz 15 min marszu. Samochodem w korkach jestem w 45min do 1h w pracy. Cały problem korków bierze się ze złej synchronizacji świateł.
  Moim zdaniem rozwiązanie są następujące:
  -Poprawić sygnalizacje świetlną.
  -Przywrócić zielne strzałki i je odpowiedni wyregulować. (przykład wjazd na mos świętokrzyski z wybrzeża helskiego. Strzałka zielona zaczyna się świecić w momencie kiedy ruch z prawej strony dostaje zielone światło a mogła by 10s wcześniej.)
  -przeżucić autobusów na torowiska i stworzenie tambus pasów ( marszałkowska, jerozolimskie, poniatowski )
  -wydłużenie w zależności od pory dnia i natężenia odpowiednich świateł na wileńskim i zintegrowanie ich ze światłami na targowej.
  -przeniesienie przystanku autobuso-tranwajowego pl.Zamkowy bliżej torowiska tak aby autobus i tramwaj nie torował trasy w czasie wychodzenia pasażerów.

  takie drobne rzeczy ułatwia poruszanie się po warszawie. Nie pisze już o wybudowaniu drogi ekspresowaje przez centrum warszawy bo o tym mogę tylko poważyć :(

  Wprowadzanie opłat to zły pomysł nas nie stać na to ! cena paliwa i tak jest mega wysoka w porównaniu do średnich zarobków.

 • msci

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 11:12 ~msci

  wprowadźmy WIZY na wjazd do poszczególnych dzielnic i straż graniczną na rogatkach, WOLNE MIASTO WARSZAWA

 • marv

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 11:11 ~marv

  Bardzo dobrze, że moje zdroworozsądkowe diagnozy przedstawiane na tym forum, zyskały potwierdzenie eksperckie. Obecna strategia ograniczania dostępu samochodowego do śródmieścia w pewnym momencie spowoduje zamienienie się centrum w slums, już o tym pisałem. Centrum jest bowiem w ten sposób pozbawiane jedynego atutu, którym dysponuje... Innych po prostu nie ma, nie oszukujmy się.
  Komunikacja publiczna nie zrekompensuje łatwości dojazdu samochodem. Tak więc, drodzy mieszkańcy centrum, lobbując za zamienieniem centrum w jeden wielki deptak z alejkami dla autobusów, kręcicie na samych siebie sznur. Wasze mieszkania stracą wartość, i będziecie dopłacać aby wynieść się do bloku na Służewie. Chyba, że miłe wam będzie życie wśród meneli i alfonsów.

 • Driver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 11:07 ~Driver

  Też przejeżdżam przez Centrum codziennie, widząc ciągłe awarie tramwajów przy byle drobnych opadach śniegu...
  Bardzo chętnie omijałbym Centrum,ale jak???!!!
  Przecież nie ma obwodnic,inne drogi są totalnie zakorkowane.W tamtym roku zimą jeździłem komunikacją miejską,ale przy tak wielu awariach na trasie,tłoku,śmierdzących żulach i chamstwie motorniczych zamykających drzwi przed nosem,opóźnieniach itd. przesiadłem się na auto,choć wychodzi to dużo drożej - w moim przypadku aż 3-krotnie więcej.
  Nie twórzmy absurdów!Przecież my kierowcy płacimy podatki w CENIE BENZYNY!Kwoty są ogromne,a im więcej nas je płaci,tym więcej pieniędzy powinno wpływać do kasy osób odpowiedzialnych za stan dróg.
  To jest kolejny pomysł jak wyrwać kasę od podatników,a nie by ją lepiej wykorzystać.Inny pomysł to zmuszanie do zameldowania w stolicy-ma to samo na celu.Po kolejnych wyborach znów się dowiemy,że dróg,mostów,metra,parkingów,dróg rowerowych nie będzie...

 • ps

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 10:59 ~ps

  Kilka razy przymierzałem się do zrezygnowania z auta i korzystania z komunikacji miejskiej. Szybko jednak mi przechodziło. Mieszkam na Saskiej Kępie. Najpierw 2 lata temu ZTM zlikwidowało linię 408. Teraz "Wbicie się" rano do 523 aby dostać się do dworca zachodniego graniczy często z cudem! Jak już się uda to w "przytulnej" atmosferze rozpoczyna się podróż do kolejnego przystanku. A tam znowu przepychanka. W rezultacie do pracy dojeżdżam z pogniecionymi ciuchami i podeptanymi butami.

  To na pewno nie są argumenty, które przemawiają za komfortem i tym aby wybrać komunikację miejską. Nawet jak mam chwilę postać w korku to przynajmniej jak człowiek a nie jak "worek kartofli".

 • szczupak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 10:49 ~szczupak

  zazwyczaj poruszam się samochodem albo metrem. czasem zdarzy mi się wsiąść do autobusu i natychmiast wyjść, bo zawsze trafię na śmierdzącego żula,z którym nie da się zwyczajnie wytrzymać w autobusie.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 10:25 ~Marian

  Dzisiaj rano widziałem kultową blachę LLU - spojrzałem na pasażerów - wyglądali na nieświadomych swojej popularności w stolycy.

 • lol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 10:21 ~lol

  ~Karol mózg sobie sfrezuj

 • zzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 09:59 ~zzz

  xxx: Co mnie to obchodzi. To ty podjales decyzje o podjeciu pracy 25 km od domu. Mieszkasz w miescie i placisz drozej za kupno m2 a pozniej wyzsze oplaty albo budujesz sobie dom na przedmiesciach i pozniej bulisz za paliwo i inne koszty zwiazane z dojazdami.

 • ggg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2011 09:32 ~ggg

  Zapraszam redaktorów i straż miejska, która szuka kasy na Gagarina (jadąc od Belwederskiej) - tam właśnie przez 2/3 długości ulicy prawy pas robi za parking!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »