Nowe kompetencje komisji Jakiego. Senat pracuje nad zmianą ustawy

 • Jakub

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2018 09:14 ~Jakub

  Mafia reprywatyzacyjna jest w odwrocie.

 • Obserwer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2018 09:06 ~Obserwer

  minim~minim

  Trybunał ludowy, jak w III Rzeszỵ ?

  A ty co kolejny "pokrzywdzony" czyściciel kamienic ?! Ważne, że w ogóle coś się ruszyło i lokatorzy mają jakieś szanse. Wiem,, niektórym byłoby na rękę aby PO wygrało wybory, wówczas ten proceder trwałby w najlepsze. Ludzie byliby gnębieni i wyrzucani z mieszkań, a grupka cwaniaczków, urzędasów i adwokatów zarabiałby na tym miliony. Zrozum wreszcie, to już nie wróci, czas wziąć się do uczciwej pracy.

 • Janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2018 08:37 ~Janek

  Wyborca~Wyborca

  "Pis 44%, PO 15%" CBOS z 17 stycznia 2018, dziękuję za uwagę.

  CBOS - dziękuję za uwagę.

 • Ustawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2018 08:15 ~Ustawka

  To chyba jakas ustawka prawa pod komisję żeby mogła być ponad prawem?

 • minim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2018 06:46 ~minim

  Trybunał ludowy, jak w III Rzeszỵ ?

 • Wyborca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2018 01:05 ~Wyborca

  "Pis 44%, PO 15%" CBOS z 17 stycznia 2018, dziękuję za uwagę.

 • adam jełowiecki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2018 22:01 ~adam jełowiecki

  Ci rzekomi prawdziwi "właściciele" i "spadkobiercy" po wejściu dekretu Bieruta w życie mogli wnioskować o uchylenie decyzji nacjonalizacyjnej. Tylko jeden "kruczek": musieli być w faktycznym posiadaniu nieruchomości (czyli ruin), zamiast opływać w luksusy w BG, USA i innych wolnorynkowych państwach. I nie piszcie bzdur, że musieli się ukrywać, bo przynależeli do AK, itp. Tylko promil z tych osób rzeczywiście musiał emigrować. Reszta wybrała wygodne życie za granicą. A moja już nieżyjąca ciotka ani nie była w PZPR, ani w rządzie PRL, a udało się jej zachować nieruchomość. Więc można było.

 • poinformowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2018 21:56 ~poinformowany

  waws jak zwykle powtarza swoje jak mantrę, ale nie zna faktów. Po pierwsze od 17.08.2005 nie można już mówić o groszowych czynszach, bo wprowadzono przepisy, które je podniosły. Tak, to mniej niż rynkowy koszt wynajmu, ale taka jest idea mieszkań komunalnych. Prawdziwych spadkobierców jest może promil w skali ogółu. Reszta to nielegalne przejmowanie mienia, które odbywało się na wielką skalę. Czas na zmianę przepisów i rozszerzenie uprawnień komisji. Niech M.,M.,M.,R.,K.,N., J.F. i inni uczciwi inaczej do końca siedzą w areszcie.

  [cytat_2774394]

  Łukasz~Łukasz  A co zrobiła ta komisja przez kilka miesięcy. Czy podjęła choć jedną prawomocną decyzje która by naprawiła istniejącą sytuacje, czy coś się dowiedzieliśmy czego nie wiedzieliśmy wcześniej z prasy. Mówisz o krzywdzie ludzkiej lokatorów którzy za grosze wynajmowali od miasta lokale w centrum Warszawy.
  (...)

 • waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2018 19:47 ~waws

  Łukasz~Łukasz

  A przepraszam, nie jest winna tego co się działo w Warszawie? Jest!! Ona miała o wszystkim wiedzę!! Za rządów PO nie miało by to szans nawet wyjść na światło dzienne a nawet gdyby wyszło to szybko by zostało zamiecione pod dywan. Całą ta reprywatyzacja to nie jest drodzy Państwo tylko pieniądze. To akurat mały pikuś. Za każdym takim procederem stoi dramat dziesiątek czy nawet setek rodzin!!! Gdyby to nie wyszło na jaw i nie zostało zatrzymane to dzika reprywatyzacja trwała by dalej w najlepsze. pani HGW razem ze swoją ekipą za szkody wyrządzone miastu i tym ludziom powinna trafić na długie lata do więzienia bo właśnie tam jest jej miejsce. Bufetowa od siedmiu boleści.

  A co zrobiła ta komisja przez kilka miesięcy. Czy podjęła choć jedną prawomocną decyzje która by naprawiła istniejącą sytuacje, czy coś się dowiedzieliśmy czego nie wiedzieliśmy wcześniej z prasy. Mówisz o krzywdzie ludzkiej lokatorów którzy za grosze wynajmowali od miasta lokale w centrum Warszawy. A co z krzywdą właścicieli, spadkobierców właścicieli (nie mowa tu o patologi jaka powstała przez brak decyzji Państwa). Co powiesz o ludziach którzy musieli patrzeć i nadal muszą patrzeć jak niszczeje ich zagrabione po II wojnie światowej - majątek. Czasami są to teraz starzy ludzie, biedni, często z bogatą historią (walczących o ten kraj) i co im powiesz. Mam w rodzinie taką osobę jakoś p. Jaki nie zaprosił takich ludzi. Komisja Jakiego spowodowała większy bałagan prawny który będzie kosztował SP miliony i wieloletnie procesy. I to jest cała prawda. Znowu musimy się wstydzić za takich ludzi jak Jaki

 • SIGMA I PI

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2018 19:44 ~SIGMA I PI

  Łukasz~Łukasz

  Bufetowa od siedmiu boleści.

  Od siedemnastu.Przynajmniej. :-)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »