Łomianki zablokują "siódemkę". Chcą budowy nowej trasy

 • Ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 19:42 ~Ewa

  fafaraf~fafaraf

  A mogli mieć już dawno metro przedłużone z Młocin, hehe :-)

  Nigdy nie było takiej opcji. Nawet tramwaj nie był realny.

 • Ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 19:41 ~Ewa

  Chyba mają coś wspólnego z tą infrastrukturą, skoro po niej jeżdżą?

 • lokalus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 19:40 ~lokalus

  Nie, chodzi o to, żeby osobówki z innych miast, które jadą nie na Żoliborz czy co centrum a na Służewiec, Ursynów albo Okęcie, pojechały tam sprawnie a nie przez Łomianki i pod Kolumną Zygmunta w Warszawie.

 • lokalus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 19:37 ~lokalus

  Przed wojną Mokotów był już praktycznie wsią pod Warszawą.
  Te "piękne łąki" to jest właśnie rezerwa, utrzymywana przez KPN żeby żaden oszołom tego nie mógł zabudować.
  Warszawa musi mieć cywilizowany wjazd na objazd ścisłego centrum od strony Gdańska, tak samo jak ma od Krakowa, Wrocławia, Poznania i Białegostoku. Tylko kierunek gdański jest nadal tak upośledzony. To co jest teraz było dobre, ale 30 lat temu.

 • lokalus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 19:32 ~lokalus

  A jeszcze wcześniej droga prowadziła ulicą Rolniczą. A jeszcze wcześniej, całe kilkaset lat, zanim jeszcze Warszawa zaistniała, Kościelną Drogą. I czego to dowodzi?
  S7 w planowanej rezerwie pod Kampinosem ma za zadanie wycofać tranzyt nie tylko z Łomianek ale przede wszystkim z Wisłostrady w Warszawie. A na węzły jest cały czas miejsce, zgodnie z planowaniem.

 • lokalus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 19:21 ~lokalus

  Nie znasz sprawy a się wypowiadasz. Budowę S7 na terenie Gminy Łomianki kilka lat temu oprotestowali właśnie nowi mieszkańcy tzw Osiedla Równoległa oraz Dąbrowy, podburzani przez ówczesnego burmistrza Sokołowskiego (Dąbrowa) oraz geszefciarzy z Kolejowej, którzy zbudowali firmy na tymczasowych pozwoleniach w rejonie planowanego "węzła Kiełpin" i przy wsparciu paru zamożnych mieszkańców Dąbrowy. Sytuacja analogiczna z zablokowaniem w tym samym czasie obwodnicy z dokładnie drugiej strony Warszawy przez Szyszkę który ma tam dom.
  Dla S7 nie ma alternatywy, bo to część obwodnicy Warszawy. Poszerzenie Kolejowej to nie jest żadna alternatywa bo to nie jest opcja obwodnicy tylko skanalizowanie ruchu w samo centrum Warszawy. Modernizacja Kolejowej to zupełnie oddzielne zadanie także potrzebne.

 • arbi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 14:37 ~arbi


  Pertini~Pertini

  I to jest właśnie główny problem. Poranny korek zdecydowanie luzuje się po pokonaniu świateł na Wóycickiego. Cóż to za arteria, że wstrzymuje tysiące ludzi rano? Dojazd do Cmentarza Północnego i kilku małych firm (głównie kamieniarskich). Drugie wąskie gardło to właśnie wlot na Wisłostradę. Jedna interpelacja jednego polityka wystarczyła (są na to dokumenty), by Tarcho dostało 2 pasy zjazdowe, których i tak nie wykorzystują, a reszta musi zmieścić na jednym. Marymoncka to faktycznie żadna alternatywa. Dość dyktatu Wóycickiego!

  A obwodnica od dawna (40 lat temu) była planowana skrajem Puszczy. Pozostawiono specjalnie korytarz na tę inwestycję. Żadnymi wałami, bo to chore i niebezpieczne.

  P.S. I nie używajcie argumentów o wieśniakach, bo to nie trzyma poziomu dyskusji. Czy to musi być zawsze takie polskie gadanie?
  r650xe~r650xe


  Pułkowa/Wóycickiego korkuje wylot z Łomianek i tyle. To ten odcinek powinien być udrożniony i rzeczywiści ete 2 pasy dla Tarchomina to przegięcie - szczególnie teraz jak mają tramwaje i dobry dojazd na węzeł Młociny.
  Nie zapominajmy, że ta obwodnica to DK7, a DK7 to jest fragment drogi europejskiej E77 z Estonii przez Gdańsk na Węgry. I nagle 2 pasy dla Tarchomina ;)


  Zgadzam się, że skrzyżowanie Wójcickiego z Pułkową trzyma.Dlaczego? Bo mniej samochodów do Warszawy wjeżdża i Warszawa ma mniejsze problemy z korkami na Wisłostradzie i Młocinach. Gdyby udrożnili, czego nie zrobią, światła na powyższym skrzyżowaniu to okazałoby się, że są korki na wysokości młocin co spowodowałoby jeszcze większe niezadowolenie. A tak u siebie mają spokój a ci z zewnątrz niech się kotłują.

 • arbi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 14:31 ~arbi

  No właśnie: "Kupowali mieszkania i domy nie wiedząc jakie będzie ostateczne rozwiązanie" Mogli się dowiedzieć, mogli. Tylko trzeba chcieć.
  Wariant wzdłuż Wisłostrady jest beznadziejny bo nie zmienia miejsca wjazdu potoku pojazdów do Warszawy.


  Ten II wariant z pewnością jest za drogi no i oczywiście rację też mają ludzie z Dąbrowy, Chomiczówki i Bemowa. Kupowali mieszkania i domy nie wiedząc jakie będzie ostateczne rozwiązanie. Kilka lat temu na spotkaniu GDDKA mówiła że zrobi S7 wg wariantu I czyli przez Wisłostradę teraz zmienia zdanie i tak w kółko w tym kraju ,cyrk na kółkach. A ta rezerwa terenu jest za wąska jak na obecnie potrzeby.
  [/cytat_2767046]

 • Chris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 13:43 ~Chris

  Ten II wariant z pewnością jest za drogi no i oczywiście rację też mają ludzie z Dąbrowy, Chomiczówki i Bemowa. Kupowali mieszkania i domy nie wiedząc jakie będzie ostateczne rozwiązanie. Kilka lat temu na spotkaniu GDDKA mówiła że zrobi S7 wg wariantu I czyli przez Wisłostradę teraz zmienia zdanie i tak w kółko w tym kraju ,cyrk na kółkach. A ta rezerwa terenu jest za wąska jak na obecnie potrzeby.

 • ACH

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2018 13:09 ~ACH

  Plany obwodnicy to już lata 60-te, wszyscy wiedzieli, osiedla na Bemowie lata 70 - 80
  Chomiczówka podobnie. Demokracja ?
  Co powiecie tym, co mają zablokowane grunty, chociażby na Chomiczówce, nie mogą sprzedać, budować itp. ile pokoleń muszą cierpieć.
  W normalnych krajach obwodnice to standard, u nas protesty. Ta obwodnica to bezpieczeństwo dla kierowców, bez wątpienia najbardziej pożądana inwestycja dla Warszawy i dziwi brak z jej strony jakichkolwiek sygnałów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »