Ludzie protestowali, urząd nie słuchał. Likwidacja pętli może kosztować miliony

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 17:22 ~asd

  Polski "sposób rozumowania" nawet Brytole docenili: uznali, że narodowym powiedzeniem jest "jakoś to będzie". Tak można podsumować mentalność wszystkich krzykaczy przeciwko autostradzie. Z kolei, facet który jest właścicielem bazaru nie powinien być jednocześnie radnym, podejmującym decyzje w sprawie lokalizacji tego bazaru. A potem zdziwienie, że taka hołota rządzi...

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 16:41 ~Konrad

  jaka jest różnica między kapitalizmem a komunizmem? Ano taka że: w kapitalizmie właściciel robi co chce a reszta nie ma nic do gadania ,a w komuniżmie : wszyscy mogą sobie pogadać a władza i tak zrobi zrobi co chce. hahaha. a wszyscy wierzą w te szczytne hasła, utopijne, o niby pięknej demokracji ,o wstrętnym komunizmie ,o rynkowym kapitalizmie. To wszystko bzdury dla naiwnych, to wszystko jest to samo tylko inaczej się nazywa!!!!!Nie złodziej ,tylko zaborca mienia , Nie propaganda sukcesu ,tyko autoreklama Nie cenzor, tylko moderator itd,itd,itd

 • oddajcie_pętlę

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 16:07 ~oddajcie_pętlę

  Po zakończeniu inwestycji budowa autostrady przez Ursynów, na powierzchni ma powstać park rekreacyjny dla lokalsow. Nie widziałem w wizualizacji szpetnego bazaru .na dołku.

  Likwidacja pętli to kolejny samorzadowy strzał w stope warszawskiej PO.

  Najpierw afera z zaniechanym wielomilionowym roszczeniem odszkodowania za opóźnienie w oddaniu Areny Ursynów. (zdymisjonowany burmistrz Męcina). A teraz ten wałek z likwidacją pętli. Bazarek to prywatny biznes; pętla była dobrem publicznym. Kto na nich głosuje?

  HGW jedzie po bandzie. Pętla odrobinę odwraca uwagę od afery reprywatyzacyjnej. O to w tym chodzi?

 • Komunista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 15:44 ~Komunista

  fikol~fikol

  Pomyliłeś socjalizm z komunizmem drogi kolego. Komunizm był okrutnym ustrojem kultu jednostki, natomiast socjalizm jest ideą, której myślą przewodnią jest dobro ogółu, tak jak to opisujesz. Niestety już na początku lat 90 wielu artystów jak i poczciwych ludzi twierdziło, że "kapitalizm jest ustrojem takim, co ludziom ubogim wypruwa flaki", z czym się akurat zgadzam, ale niestety, takie czasy nastały i tego nie zmienimy.

  Komuna była pierwotnie wspólnotą mieszczan toczących w XI-XIII wieku walkę o uniezależnienie się od władzy feudałów. Po zdobyciu praw miejskich komuny obejmowały władzę samorządową w mieście.
  Stąd dziś miasta są formalnie wspólnotami KOMUNALNYMI. Komuna, w dużym uogólnieniu, polega na tym, że każdy wrzuca do wspólnego worka tyle ile może, a wyciąga z niego tyle ile potrzebuje.
  Cud komuny polega na tym, że choć niektórzy dają więcej niż biorą, to WSZYSCY odnoszą z tego wspólny pożytek.
  Jest to model zgodny z wartościami chrześcijańskimi, które nakazują silniejszym opiekowanie się słabszymi.
  Komuna stoi natomiast w całkowitej sprzeczności z wartościami kapitalistycznymi (pierwotnie lucyferiańskimi) głoszącymi, że silniejsi mają czynić swoją wolę prawem nie licząc się ze słabszymi, którzy zasługują na swój nędzny los.

 • urzut

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 15:36 ~urzut  mokotowianin~mokotowianin

  Wszystko przez budowę autostrady. Trzeba zablokować tę budowę!
  Warszawiak~Warszawiak

  Już od dawna tak twierdzę ! To skandal budować ludziom tuż pod oknami drogę , którą będą jeździć tysiące samochodów na dobę !
  Zibi~Zibi


  Na dodatek, o tej drodze wiedziano już w latach 80-tych. Tzn. wiedzieli mieszkańcy Warszawy a pozostali albo nie chcieli wiedzieć albo udają teraz, że krzywda im się dzieje. Tylko jak wy do domów na Święta będziecie jeździć jak wam tej "autostrady" nie wybudują?


  Bo w Polsce takich "planów" to jest tysiące i nic się nie dzieje. Ludzie przywykli, że jest tam jakiś plan, ale on nigdy nie będzie zrealizowany - aż tu bęc! Jak na złość po 40 latach wzięli się za realizacje - to i ludzie mają prawo się czuć i oszukani i zszokowani. Zgodnie z polską rzeczywistością, do budowy tej drogi nigdy nie powinno dojść - właśnie dlatego, że była w planach!!!

 • Zibi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 14:39 ~Zibi


  mokotowianin~mokotowianin

  Wszystko przez budowę autostrady. Trzeba zablokować tę budowę!
  Warszawiak~Warszawiak

  Już od dawna tak twierdzę ! To skandal budować ludziom tuż pod oknami drogę , którą będą jeździć tysiące samochodów na dobę !


  Na dodatek, o tej drodze wiedziano już w latach 80-tych. Tzn. wiedzieli mieszkańcy Warszawy a pozostali albo nie chcieli wiedzieć albo udają teraz, że krzywda im się dzieje. Tylko jak wy do domów na Święta będziecie jeździć jak wam tej "autostrady" nie wybudują?

 • zdegustowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 14:22 ~zdegustowany


  Warszawiak~Warszawiak

  Cud, że dla biznesu radnego z PO w ogóle nie zlikwidowali tych linii autobusowych.
  lewy gwint~lewy gwint

  A pasażerom nie przedstawiono prokuratorskich zarzutów :-)

  I błąd - HGW powinna bardziej wspierać kumpla radnego ;-) pasażer, kierowca czy mieszkaniec to ciągłe utrapienie, ciągle ma jakieś pretensje. A to przecież tylko klika, przepraszam, kilka milionów! Mieszkańcy powinni być wdzięczni, że autobusy jeżdżąc po okolicznych ulicach przyczyniają się do ustabilizowania na wysokim poziomie "latającej w powietrzu tablicy Mendelejewa", ograniczają prędkość poruszania się po okolicznych ulicach piratów drogowych do prędkości wytracającego czas autobusu, zapewniają odpowiedni zastrzyk adrenaliny dla zaspanych pieszych szukających możliwości przejścia poza pasami z których korzystają teraz autobusy (i oczywiście przyczyniają się do gwałtownej poprawy bezpieczeństwa pieszych, którzy po takim "zastrzyku" wybudzają się z niedokończonego snu i w pełni trzeźwi staja się bezpiecznymi użytkownikami dróg)... Mógłbym jeszcze dalej wyliczać dobrodziejstwa, jakie nasze światłe "ality" z Ratusza czy Rady nam w związku z tą sprawą przygotowały! Wszyscy protestujący to tępe niewdzięczniki - a jak się nie podoba, to "buzie w ciup" i cicho być! Mądrzejsi ten geszeft wymyślili, więc łapy precz od ich "żłoba"! To na pewno te wstrętne "pisiory" (lub ich sympatycy) tak japy drą! Ale pokrzyczą i przestaną! I będzie jak dawniej...

 • em84

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 13:38 ~em84

  affe~affe

  ...ZTM już zna problem i obiecuje sytuację monitorować. Jego rzecznik obiecał przyjrzeć się sprawie... A moze by tak ZTM ROZWIĄZAŁ problem? Chyba ze to za trudne.

  przyglądają się, owszem, codziennie stoi tam nadzór ruchu... może są wyszkoleni do pierwszej pomocy i czekają na wypadek, który napewno tam się lada moment wydarzy - potrącenie pieszego zasłoniętego przez stojący na pasach autobus

 • affe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 12:41 ~affe

  ...ZTM już zna problem i obiecuje sytuację monitorować. Jego rzecznik obiecał przyjrzeć się sprawie... A moze by tak ZTM ROZWIĄZAŁ problem? Chyba ze to za trudne.

 • Aggis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2017 11:57 ~Aggis

  Moim zdaniem bazarek powien w obecnej sytuacji znaleść inna lokalizację.
  Powracając do tematu obwodnicy jak sama nazwa mówi powinna być poza Warszawą mam na myśli Piaseczno czy też Górę Kalwarię tam jest wiele powierzchni które bez zadnych problemów nadają sie pod taką inwestycję a nie truć mieszkańców. Wedle informacji jakie kiedyś się pojawiły w telewizji filtry wychodzące z tunelu mają być skierowane centralnie na bloki które są obok. Potrzeba jest osoba która spojrzy na to i okiem mieszkańca i wykonawcy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »