Ta droga ma połączyć Dolny i Górny Mokotów

 • mokotoviak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 11:41 ~mokotoviak

  Czyli rozumiem będą dodatkowe światła na Dolnej na wysokości Ludowej i na Sobieskiego na wysokości Beethovena? Czyli jeszcze większe korki na tych ulicach. Super...
  Zresztą jak ktoś chce to może teraz jechać konduktorską do sobieskiego albo do idzikowskiego. Niektórzy tak robią i tak niewiele to zmienia.

 • Mokotowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 11:18 ~Mokotowianka

  Jupi! Kolejna droga do zakorkowania :D
  Już niedługo nie będzie gdzie nogi postawić przez ilość aut na drogach, chodnikach i trawnikach...

 • mikulski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 11:10 ~mikulski

  tak, jak toś napisał, a staw przesuniemy :D Ten rejon jest zaniedbany ale mozna tam stworzyć coś ciekawego a nie drogę, która nic nie da, bo problem zaczyna się już na wjeździe na Dolną, Potrzebna jest trasa, ale idąca bezpośrednio od Puławskiej. Zmarnowanie pieniedzy, jak zwykle.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 10:53 ~mieszkaniec

  ToMaster~ToMaster

  Proponuję też utwardzenie Piaseczyńskiej - znakomicie to poprawi komunikację w pomiędzy Dolną a Idzikowskiego.

  Koniecznie!


  Zgadza się, to powinno być zrobione od dawna.

 • grzesiekO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 10:53 ~grzesiekO

  A w okolicy to nie ma mieszkańców? A nie wolą mieć zieleni zamiast drogi zakorkowanej (bo tak nadal bęzie) pod oknem? Przecież ulica będzie przechodzić tez koło bloków. Mieszkam w pobliżu i nie chcę miec tej trasy koło domu. Nie rozładuje ona problemu z zakorkowaną Dolną w żaden sposób.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 10:50 ~mieszkaniec

  ech~ech

  (...) Wychodzi na to, że u zbiegu Ludowej i Dolnej szykuje się niezły Armagedon.Tam będą musiały być kolejne światła, rozjazdy a samej Dolnej nie ma możliwości poszerzyć nawet o metr. Przy takim rozwiązaniu będzie to miejsce z dużą ilością stłuczek i wypadków, zjeżdżający z Puławskiej w Dolną będą nagle musieli hamować ...bo skręt w prawo w Noworacławicką.


  Mieszkam w tym rejonie i Twoich uwag nie podzielam. To znakomite rozwiązanie, o które w różnych miejscach zabiegałem ...
  Nie będzie żadnych kolizji, będzie normalne skrzyżowanie jak każde inne. Przydałyby się tylko parkingi wzdłuż całej tej nowej ulicy.

 • vcs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 10:26 ~vcs

  adamzo~adamzo

  To nic nie da, tak jak piszą inni - nie rozładuje ruchu a zniszczy tylko fajny pas zieleni. Piaseczyńska to droga do parku, jaki jest sens taką drogę przecinać ruchem samochodowym? Świetnie, jeszcze więcej spalin dla mieszkańców. PIS potrafi.


  Po pierwsze, jakich mieszkańców? Ogródków działkowych?
  Po drugie, spalin to jest masa kiedy samochody stoją w korku, jak obecnie. Dlatego trzeba korki rozładować. I nie pomoże tu wąska dróżka.
  Po trzecie jaki PIS?

 • qqq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 10:25 ~qqq

  Jaki PiS? Zaślepiony jesteś! w Warszawie od 10 lat rządzi PO, a o takich inwestycjach decyduje miasto, a nie rząd!


  adamzo~adamzo

  To nic nie da, tak jak piszą inni - nie rozładuje ruchu a zniszczy tylko fajny pas zieleni. Piaseczyńska to droga do parku, jaki jest sens taką drogę przecinać ruchem samochodowym? Świetnie, jeszcze więcej spalin dla mieszkańców. PIS potrafi.
  sarwi~sarwi

  Co PiS potrafi. Plany zagospodarowania terenu są od dawna. Racławicka od 40 lat ma być 2 jezdniowa na całej długości. Poza tym to droga miejska, więc pretensje do PO.

 • vcs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 10:23 ~vcs

  Zielone Mazowsze to najgorsze szkodniki w mieście. Jakby mogli, to autostrady by pozwężali do jednego pasa 2,2m.

  Jak "efektywnie" działają ulice o jednym pasie ruchu pokazują już Dolna i Idzikowskiego. Wieczny korek gigant. Mnóstwo ludzi potrzebuje przejechać z górnego na dolny Mokotów każdego dnia, a uliczki są dwie i wąskie.

  Dodatkowo, brak zatoczek przy jednym tylko pasie = cała ulica staje wraz z każdym zatrzymaniem się autobusu. (takie rozwiązanie ma jakikolwiek sens TYLKO przy dwóch pasach ruchu!)

  Krótko mówiąc, taki kształt ulicy jest kompletnie bez sensu. Nic nie rozładuje, zapcha się tak samo jak Dolna i Idzikowskiego, tylko wyda się mnóstwo pieniędzy.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 10:22 ~qwerty


  Magda~Magda

  O co chodzi z tym problemem z zatoczkami dla autobusów? Rozumiem, że chodnik idzie wzdłuż ulicy, jest zatoczka, to chodnik i ścieżka rowerowa idzie po łuku za zatoczką? To rowerzyści i piesi nie mogą podążać po łuku za zatoczką? Skoro droga ma mieć po 1 pasie to samochody mają stawać żeby poczekać aż autobus zabierze pasażerów żeby rowerzyści nie musieli jeździć po łuku za zatoczką? Gdzie tu logika? Będą tylko niepotrzebne korki przez samochody czekające na autobusy. Czy może mi to ktoś wyjaśnić? Bo nie rozumiem.
  Rocco~Rocco


  Tak, już wyjaśniam:
  Chodzi o ostateczne zniechęcenie do korzystania a prywatnych samochodów w mieście poprzez pokazanie, że i tak nie będzie szybciej niż autobusem, bo nawet nie da się go wyprzedzić.
  Proste i skuteczne.


  Czyli chodzi wyłącznie o to, żeby dokopać kierowcom. Czy te metody są proste i skuteczne? Nie, są jedynie złośliwe. Nie poprawia to w żaden sposób bezpieczeństwa, za to bezsensownie generuje korki. Tyle, że te ekooszołomy zapominają o jednym - w którymś momencie następuje punkt przegięcia. I przyjdzie ktoś, kto na głosach wpienionych kierowców wygra wybory. I zobaczymy co wtedy będzie:)).

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »