Ursynów walczy o filtry nad tunelem. Inwestor nie widzi takiej potrzeby

 • kibic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2017 06:53 ~kibic

  STOP budowie autostrady, zwanej POW przez miasto!!!

 • bielawska 1m 143

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2017 01:31 ~bielawska 1m 143

  worowadzono mnie na ulicę "na uboczu" w 82 roku.wtedy plan zagospodarowania terenu był inny?rozumiem i nie kwestionuję zmian,które jak najbardziej są potrzebne.kiedyś ,te obrzeza ursynowa były prowincją miasta.a dziś? już stara miłosna dołaczyła do warszawy,choć ulica np "mazowiecka" teoretycznie nie powinna sie powtarzać.miasto się rozpiera ,dzięki ludności napływającej,korki,nowe tablice,co z tym można zrobić?

 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2017 01:05 ~aaa  kibic~kibic

  STOP budowie autostrady przez miasto!!!
  aeiou123~aeiou123

  To nie autostrada tylko obwodnica śródmiejska - wymień choć jedno duże miasto w zachodniej europie w którym najgęściej zabudowane "jądro" (centrum) nie ma takiej obwodnicy
  Obwodnica~Obwodnica

  Ale mi nie wmówisz, że w jakimkolwiek dużym mieście obwodnica przechodzi przez środek wielkiego osiedla. Tam władza słucha obywateli.

  a wystawiłeś kiedykolwiek czubek własnego nosa poza swoją wieś? Takie rozwiązania są np w Berlinie, Frankfurcie, Essen, Monachium i wielu innych niemieckich miastach

 • stop ignorancji

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2017 00:16 ~stop ignorancji  kibic~kibic

  STOP budowie autostrady przez miasto!!!
  aeiou123~aeiou123

  To nie autostrada tylko obwodnica śródmiejska - wymień choć jedno duże miasto w zachodniej europie w którym najgęściej zabudowane "jądro" (centrum) nie ma takiej obwodnicy
  Obwodnica~Obwodnica

  Ale mi nie wmówisz, że w jakimkolwiek dużym mieście obwodnica przechodzi przez środek wielkiego osiedla. Tam władza słucha obywateli.

  nie będę wmawiał, wystarczy odpalić google maps, a więc duże miasta przez które przechodzi obwodnica to Lizbona, Paryż, Berlin, Madryt, Amsterdam itd. a są to jedynie jedne z licznych miast europejskich....

 • mózg sobie przefiltruj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2017 00:07 ~mózg…

  orzelek2004~orzelek2004

  Gdyby POW szła w wykopie to nie byłoby koncentracji spalin. Bardziej od mieszkańców są poszkodowani kierowcy bo w samochodzie rzadko kiedy powietrze jest filtrowane.


  Jak to rzadko kiedy? To Twój z całym szacunkiem samochód nie ma filtra kabinowego??? Albo zmień samochód albo dowiedz się czegoś więcej na temat który chcesz poruszyć na tym forum.

 • ręce opadają

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2017 00:01 ~ręce opadają

  proponuję wprowadzić opłatę klimatyczną za przejazd pod ursynowem, będzie to rekompensata za zatruwanie powietrza miejscowym lokatorom. Proponuję ustawić filtry na rogu marszałkowskiej i jerozolimskich bo tam zanieczyszczenia generowane przez samochody są równie wysokie. Przepraszam, należy te filtry ustawić na każdym skrzyżowaniu w śródmieściu. Dlaczego? Bo nikt przed wojną nie wiedział, że budując kamienice w śródmieściu będzie narożony na spaliny automobili i bicyklów z motorem. Ba, wybudujmy nad warszawą jeden wielki filtr, bo nikt osiedlający się w stolicy nie wiedział, będzie narożony na zanieczyszczenia.....

 • Rece opadaja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.08.2017 23:51 ~Rece opadaja

  Moi drodzy. Jaki trzeba mieć tupet żeby świadomie kupić mieszkanie przy powszechnie znanej wszystkim planowanej trasie szybkiego ruchu a teraz udawać, że nic o tym nie wiedzieli i chcą tunelu, parku a potem filtrów... i czego jeszcze? tężni uzdatniającej powietrze a może opłaty klimatycznej pobieranej na bramkach przed wjazdem do tunelu..... To nie jest tupet, to bezczelność za którą my wszyscy musimy płacić i to dlatego, że musimy się poddawać cynizmowi miejscowych pseudo niedoinformowanych lokatorów mieszkających w sąsiedztwie z inwestycji.

 • markito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.08.2017 17:32 ~markito

  tu nie chodzi o to, czy ktoś wiedział, czy nie wiedział, że będzie trasa taka, czy inna, na ziemi, czy w tunelu. Możesz sobie pisać , Aventador, i pisać. Tu chodzi o środowisko. I truciznę, która bedzie miała wpływ na wszystkich w całym mieście. Więc trochę rozwagi zanim zacznie kogoś wyzywać od bezczelnych lub jeszcze innych.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.08.2017 16:21 ~Nick
  Aventador~Aventador

  Od lat było wiadomo że S2 będzie przebiegała przez środek Ursynowa. Nie jest to żadna nowość, nie jest to też żadne zaskoczenie. Każdy kto osiedlał się w okolicach przyszłej trasy musiał liczyć się z ewentualnymi spalinami, hałasem oraz innymi czynnikami wynikającymi z mieszkania blisko trasy szybkiego ruchu. To jest i tak wieeeeeeeelki ukłon, na prawdę wielki ukłon ze strony miasta iż ta trasa będzie szła w tunelu. Każde kolejne roszczenie wobec budowy tej drogi, która ma służyć odciążeniu całego miasta jest bezczelne. I tak drodzy Państwo na przyszłość - zapoznajcie się z planem zagospodarowania miejskiego, jak planujecie kupić mieszkanie.
  AndS~AndS

  Jeżeli chodzi o zaskoczenie odnośnie planu zagospodarowania, to dotyczy to mieszkańców, którzy sprowadzali się tam od lat dziewięćdziesiątych, kiedy oficjalnie zaczęto przedstawiać projekt przebiegu trasy. Niestety, w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych nikt o planowanej drodze oficjalnie nie wspominał. Poza tym w tamtych czasach każdy się cieszył, że dostał mieszkanie, i nie było mu w głowie, że za 40 lat będzie obok biegła ekspresówka. Do przedwojennych map też nie każdy miał dostęp.
  waws~waws

  Piersze primo inwestycja centralna - tu miasto nie ma nic do gadania. Drugie primo większość tych bloków w pobliżu tej trasy to osiedleńcy z ostatnich lat a nie 70-80
  SEBBAXSEBBAX

  ta trasa jak przebieg budowanych dziś autostrad powstały w latach 50-60... plany zawsze były jawne, tylko nikomu nie chciało się tego sprawdzać - a co ważniejsze kiedyś ludzie byli mniej roszczeniowi i każdemu zależało na budowie dróg - dziś każdemu wszystko przeszkadza...


  Tylko w tych latach nie było tylu samochodów. Czasy sie zmieniają i trzeba zmieniać plany. Rownie dobrze można powiedzieć, że na Polu Mokotowskim powinno być lotnisko

 • orzelek2004

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.08.2017 13:18 ~orzelek2004

  Gdyby POW szła w wykopie to nie byłoby koncentracji spalin. Bardziej od mieszkańców są poszkodowani kierowcy bo w samochodzie rzadko kiedy powietrze jest filtrowane.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »