Bemowo czeka na metro: nowy konkurs czy odwołanie?

 • jakaś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 09:59 ~jakaś

  Po co takie ogromne budowle jako wejście do metra??? Na całym świecie wejścia są położone na dole zwykłych budynków, dojście jest łatwe, nie trzeba pokonywać z przystanku jeszcze kilometra przez łąkę, żeby wejść do metra. Przeciez to idiotyczne rozwiazanie. Czy ktoś, któ projektuje miasto ma w ogóle o tym pojęcie??. Przecież te wielkie wiaty pośrodku olbrzymich, pustych przestrzeni, to śmiech na sali. Nie dość, że do wygląda fatalnie, to niczemu nie służy. Przepraszam, służy-niewygodzie pasażerów. Żeby przejść podczas wiatru czy deszczu kilometrowy odcinek z przystanku autobusowego do wejścia do metra.

 • Boruc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2017 15:57 ~Boruc

  Ta gigantomania to, z jednej strony spuścizna po ruskich dwarcach czyli pałacach- patrz metro w Moskwie a z drugiej, pomniki, które sobie budują za przyzwoleniem ratusza tacy architekci jak Chołdzyńscy i jemu podobni. A swoją drogą to z tym przedłużeniem lini metra do Ursusa to super pomysł tylko gdzie ostatnia stacja postojowo-serwisowa? Trzeba tych stołecznych urbanistów chwycić za d... i pogonić do tworzenia projektów dla mieszkańców a nie dla ich drogich fantazji od czapy.

 • Nique

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.07.2017 09:25 ~Nique

  Przy okazji: szkoda, że projekt tej linii metra kończy się w takim miejscu, bo skrzyżowanie ul. Połczyńskiej i Sochaczewskiej to tylko dwa supermarkety i kilkanaście firm. Stałych mieszkańców w promieniu kilometra od tej stacji jest może kilkuset. Urbanizacja tego rejonu to perspektywa 50 lat. A wystarczyłoby do projektu dodać 1 stację i metro doszłoby do osiedla Niedźwiadek w Ursusie, gdzie mieszka kilkanaście tysięcy ludzi i rozpoczyna się budowa wielkiego osiedla na terenach po fabryce ciągników, no i można zapewnić przesiadkę do PKP i SKM na nowej stacji Ursus-Niedźwiadek.

 • Mieć miedź

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 18:03 ~Mieć miedź

  kubatkubat

  Klasyczne polskie piekiełko. Nie ważne czy projekt jest dobry, czy zły, tylko to że nie my wygraliśmy. A co będzie jeśli w ponownym konkursie wygra ten sam projekt, już teraz bez numerka. Na co wówczas przegrani będą się skarżyć??? Pewnie na nadmierny przyrost mrówek w Chinach.

  Ważne, że ten projekt jest ZŁY. Beznadziejny.

 • Zibi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 14:40 ~Zibi

  papsko~papsko

  po co takie wielkie wiaty robią ? czemu to ma służyć ? ...


  A no po to, coby każdy słoik mógł trafić z oddali.

 • nicky

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 14:33 ~nicky

  no ale jak rozpiszą ponownie ten konkurs i będą startowały te same firmy to przecież łatwo będzie je zidentyfikować...

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 14:22 kubat

  Klasyczne polskie piekiełko. Nie ważne czy projekt jest dobry, czy zły, tylko to że nie my wygraliśmy. A co będzie jeśli w ponownym konkursie wygra ten sam projekt, już teraz bez numerka. Na co wówczas przegrani będą się skarżyć??? Pewnie na nadmierny przyrost mrówek w Chinach.

 • Reinardinho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 13:50 ~Reinardinho

  Szkoda. Szkoda pracy architektów oraz cierpliwości mieszkańców. Teraz wszystkie zgłoszone poprzednio prace trafią do kosza i każda zainteresowana pracownia temat ogarnia od nowa – aż do nowego zaskarżenia... Słabo.

 • papsko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2017 13:44 ~papsko

  po co takie wielkie wiaty robią ? czemu to ma służyć ? przecież te "M" w centrum miasta, zwłaszcza na Kubusia Puchatka w Warszawie strasznie niszczą krajobraz i pasują do oteczenia jak pięśc do nosa... nie można jak w Londynie, Sztokholmie, Rzymie czy Barcelonie? proste wejście, oznaczenia linii, wejścia wyjścia etc...? musimy wiecznie cierpień na megalomanie ??

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »