1 stycznia stracą dojazd do domów

 • MikZuo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2017 15:48 ~MikZuo

  Na dzień dzisiejszy drodzy Państwo droga jest o "wiele lepiej" zagrodzona ponieważ przy słupach są rozsypane rozbite butelki szklane po wódce i piwach sylwestrowych przypuszczam że tego Pana który to blokuje ^^. Wiem o tym i mam zdjęcia ponieważ jestem jego sąsiadem aktualnie.... Niestety. A to Że Gmina Wilanów dawała pozwolenia na budowę domów bez wytyczonej drogi to inna sprawa.
  Tylko jestem ciekaw czy jest modrzę rozsypywać szkło na drodze gdzie ludzie chodzą na spacery z psami w tym ja i rodzice z małymi dziećmi

 • iny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2016 11:01 iny

  Ludzie chcą jeździć po cudzej działce i nie widzą w tym nic złego ciekawe gdyby sprawa dotyczyła ich działki. Pewnie już dawno stały by słupki.

 • ursuS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2016 09:53 ~ursuS

  no i dobrze.. Polaczek uważa, że mu się należy i to oczywiście za darmo. niech śmigają przez bagna

 • seba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2016 09:13 ~seba

  ciekawe skad ta pani ma informacje ze słupki nie bedą stały, bo wlasciciel mowi co innego

 • Patryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2016 20:33 ~Patryk

  Nie widzę problemu by droga szła przez jedną (lub kilka) z tych 22 działek, a dokładnie powodu dla, którego tak by miało nie być. To ich mieszkańcy będą jeździć tamtędy, nikt inny! Dlaczego odsuwają od siebie problem i chcą za darmochę korzystać z cudzej własności?! Pytam: Dlaczego?!?! W imię jakich zasad, bo nie tych mówiących o współżyciu społecznym - właściciel rozjeżdżanej działki nic z tego tytułu nie ma, poza stratami. Stratami moralnymi, czasu, środków, kosztów wynajęcia mecenasów, utrzymania tej drogi w nienagannym stanie, w reszcie ponosi koszt własny niszczenia jego ziemi, na której może nie wyrosnąć już np. sałata. Skąd inąd uważam, że to właśnie sałatę powinien tam posadzić. Jako symbol. Symbol pieniędzy i "sałaciarzy". Na wielu dróżkach można zauważyć tabliczkę "zakaz wjazdu, teren prywatny". Jak ktoś się pomyli i wjedzie w taką uliczkę lub choćby na niej wykręci to od razu "właściciel" wyskakuje i straszy Policją czy Strażą Miejską. Czemu w tym przypadku miało by być inaczej? To trochę tak, jakbym wszedł do czyjegoś mieszkania i wyszedł oknem, bo nie chce mi się obchodzić bloku dookoła, z tą różnicą, że rolę słupków pełnią zamki w drzwiach, a samochodów ludzie.

 • kabermanto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2016 19:21 ~kabermanto

  Właściciel dobrze robi - Musi on nauczyć tych mieszkańców szacunku do własności.
  Już dawno powinien zamknąć drogę a nie patyczkować się .

 • kaś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2016 19:15 ~kaś

  aaa~aaa

  pojda ludzie do sadu i bez problemu dostana ustanowienie drogi koniecznej. 35 tysi to skandal za taki kawalek. cena jak za metr budowlanej a z pewnoscia budowac sie na tym skrawku nic nie da

  Ale dlaczego Twoim zdaniem Sąd ma ustanowić drogę konieczną akurat w tym miejscu (na prywatnej działce) skoro miasto twierdzi, że wybuduje alternatywną drogę w innym miejscu. Czyli jest możliwość, więc niech buduje. Drogę konieczną wytycza się, gdy nie ma możliwości innego dojazdu do działki.

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2016 17:38 ~mmm


  mmm~mmm

  Ciekawe jakim sposobem uzyskali możliwość budowania bez zapewnienia dojazdu bo posesji? Wyraźnie w tekście jest napisane, że nie są ani współwłaścicielami drogi dojazdowej, ani nie mają służebności gruntowej, a zapewnienie dojazdu z drogi publicznej do posesji jest jednym z elementów zbierania pozwolenia na budowę. Swojego czasu też z tym chodziłem po urzędach i musiałem w gminie wylegitymować się odpowiednimi prawami do działki będącej drogą dojazdową, zanim pozytywnie zaopiniowali wniosek i wykreślili na mapce odpowiedni szlak.
  I tak jak widać właściciel wykazał się dużą dawką cierpliwości i chciał iść na współpracę. Ale jak wszyscy chcieli go wykiwać, to teraz on jest w prawie. A mieszkańcy niech dalej czekają na gminę, aż im wybuduje drogę i przejmie na siebie jej utrzymanie.
  SEBBAXSEBBAX

  domy mogą znajdować się przy drodze publicznej - a to wystarczy do pozwolenia na budowę - a to, że droga publiczna jest ślepa - tego już nikt nie sprawdza i nie wymaga od inwestora...

  Nie ma czegoś takiego, jak droga publiczna prowadząca z znikąd donikąd. Jeżeli droga jest ślepa, to ma przynajmniej z jednej strony połączenie z inną drogą publiczną i przez nią z całą siatką dróg publicznych w mieście. Więc wyjazd by był. Może nie najwygodniejszy i najkrótszy, ale by był. Więc jeśli takowy istnieje, to niech korzystają. A jak chcą wygód przez prywatne - niech płacą właścicielowi. To nie komuna, że przyjdzie urzędnik zobaczy rozjechane pole, uzna to za drogę i powie: teraz to państwowe.

 • Mata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2016 16:44 ~Mata

  Domki pewnie po milion kupione a szkoda im po 1000 zł

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2016 16:44 ~gość

  Słupki mogą niewiele dać. Ja bym postawiła betonowy płot i po kłopocie. A miasto niech się weźmie do roboty.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »