Bali się tramwajowych korków, pogorszyli bezpieczeństwo pieszych

 • siwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2017 13:43 ~siwy

  Wystarczy stanąć na każdym przystanku na długości ul. Obozowej. W ciągu 5 minut można by nagrać kilkanascie aut, których kierowcy nie znaja przepisów dotyczących znaków poziomych. Jadąc tramwajem widziałem kilkanaście aut, które nic sobie nie robiło z zatrzymanego tramwaju z otwartymi drzwiami stojącego w strefie przystanku

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2016 10:29 ~Piotr

  goostav234~goostav234

  Samochód to nie zabawka nie zatrzyma się w miejscu, nie zatrzyma się tak szybko przy takiej pogodzie jak dzisiaj. Niech się piesi tego nauczą i tego że nie są nieśmiertelni!

  Dokładnie, więc dlatego jak widać nie każdy powinien mieć prawo do kierowania nim. Samochód to takie samo niebezpieczne narzędzie jak broń palna.

 • assa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2016 08:41 ~assa

  Przecież są znaki, a że buractwo nie patrzy jak jedzie to już inna bajka.

 • Sparrovsky

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2016 21:55 Sparrovsky

  A wystarczyłoby przebudować ulicę tak, żeby odbijała w prawo, a przy tramwaju powstał pas chodnika na przystanek - takiej szerokości jak jeden pas ruchu. Po zlikwidowaniu przystanku po drugiej stronie znalazłoby się miejsce na poszerzenie drogi o ten jeden pas.

 • mot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2016 21:27 ~mot

  Pan Świtełko~Pan Świtełko

  Guzik prawda!!! Ta cała poroniona "śluza" od lat paraliżuje komunikację zbiorową na Kole i jest bolesnym wrzodem na tyłku wszystkich, którzy są zmuszeni tamtędy się przemieszczać.

  Zresztą ci biedni piesi, których bezpieczeństwo jest podobno tak strasznie zagrożone, przez całe lata klęli w żywy kamień na te kretyńskie światła. Ludzie stali na przystanku i bezradnie gapili się na sznur tramwajów czekający przed śluzą, Jeszcze gorzej mieli ci, którzy chcieli wysiąść - wiele osób w ogóle wysiadało przystanek wcześniej i szło pieszo, żeby nie kwitnąć w tramwajowym korku przed Deotymy.

  Proszę zauważyć, że na żadnym innym przystanków na Obozowej nie ma poważnych problemów z bezpieczeństwem pieszych. NA DEOTYMY PROBLEMY POJAWIŁY SIĘ DOPIERO PO POSTAWIENIU TAM SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ!!! Bo widząc zielone światło na skrzyżowaniu kierowcy nie są przygotowani (choć teoretycznie powinni), że za chwilę przed maskę wejdzie im tłum ludzi! To właśnie ta chora warszawska mania stawiania wszędzie świateł, sztuczine stwarza problemy, które "rozwiązuje" się instalując kolejne światła... i tak w kółko. Ktoś w ratuszu musi zgarniać od tej szemranej działalności działkę, no na to nie ma innego logicznego wyjaśnienia.

  Może zapytajmy samych pasażerów tramwajów, co myślą o tej śluzie!


 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2016 20:54 ~Piękny Roman


  drivo~drivo

  Wszystkiemu winni są kierowcy, bo tylko oni muszą myśleć za cały świat i za siebie.

  1) motorniczy podjeżdżając na przystanek i widząc ruszające spod sygnalizatora samochody powinien wstrzymać się z otwieraniem drzwi do czasu przejechania ostatniego samochodu stojącego wzdłuż tramwaju.
  2) pasażerowie oczekujący na tramwaj nie powinni wychodzić na jezdnię, zanim skład nie zatrzyma się na przystanku.

  Ale przecież kierowca forda to miał się teleportować po podjechaniu tramwaju. Dobrze, że nie potrącił nikogo przy cofaniu.
  ferk~ferk

  co Ty za brednie wypisujesz ?? poczytaj PORD ,a tam jest wszystko opisane. Kierowca widząc tramwaj nie ma prawa wjechać na tzw.zygzak P17,a to że 70% naszych dzielnych kierowców nie wie co oznacza oznakowanie poziomie to już inna bajka.Kierowca Forda powinien zostać ukarany mandatem i skierowany na szkolenie

  Ehhh i dziwić się, że tyle potrąceń.
  Drivo ma rację, ale zawsze się znajdzie jakiś czytający inaczej.

  MA WIDZIEĆ ten tramwaj, a nie zakładać sytuację stanę bo GDZIEŚ TAM Z TYŁU pewno jakiś tramwaj jest.
  Kierowca forda postąpił prawidłowo, było PUSTO i czerwone światło więc dojechał do linii zatrzymania PRZED SYGNALIZATOREM.
  Dalej patrz co Drivo napisał.

 • droznik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2016 19:51 ~droznik

  wystarczy zrobic normalne regularne parkany zagraddzajace jezdnie, takie jak w UK na level crossings. jak kierowcy idioci, to trzeba z nimi metodami dosadnymi. jak nie kijem ich to pałą

 • hgw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2016 19:48 ~hgw

  zakochaj sie w debilnej warszawie

 • goostav234

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2016 19:37 ~goostav234

  papcio~papcio

  Dodam, że tam z tramwaju wysiada dużo osób Niewidomych i slabowidzacych, bo obok jest siedzia dużej organizacji, która działa na ich rzecz. Także niedługo będzie trzeba czekać na jakiś dramat


  A tacy piesi to święte krowy czy co? Nie powinni mieć przewodnika albo chociaż nasłuchiwać czy nie jedzie samochód? Samochód to nie zabawka nie zatrzyma się w miejscu, nie zatrzyma się tak szybko przy takiej pogodzie jak dzisiaj. Niech się piesi tego nauczą i tego że nie są nieśmiertelni!

 • waw2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2016 18:53 ~waw2

  papcio~papcio

  Dodam, że tam z tramwaju wysiada dużo osób Niewidomych i slabowidzacych, bo obok jest siedzia dużej organizacji, która działa na ich rzecz. Także niedługo będzie trzeba czekać na jakiś dramat

  Już właśnie dramat się zdarzył - patrz artykuł wyżej...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

Motto, które umieścił na swoim aucie kierowca tego auta wyraźnie nie przyświeca jemu samemu. Samochód postawił na ulicy Dąbrowskiego, a dokładniej - na... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »