Informacje

13.03.2012 16:24 Gryf Wejherowo - Legia Warszawa 0:3

Żyro i Blanco wypunktowali Gryfa. Legia bliżej Pucharu

SERWISY:

W rozgrywkach Pucharu Polski Legia Warszawa wygrała 3:0 z trzecioligowym Gryfem Wejherowo. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Dwa gole zdobył Michał Żyro, jedną dołożył Ismael Blanco.

Piłkarze lidera Ekstraklasy walczą na kameralnym stadionie Gryfa o awans do półfinału półfinału Pucharu Polski. Dla wejherowian awans do najlepszej ósemki turnieju już jest największym sukcesem w historii klubu. W ubiegłym roku piłkarzom z Pomorza udało się odprawić z kwitkiem Koronę Kielce i Górnika Zabrze.

Do przerwy 3 bramki

Także mecz z Legią gospodarze rozpoczęli z animuszem, ale po 20 minutach inicjatywę przejęli legioniści. W 38. rozwiązał się worek z bramkami. Rozpoczął Michał Żyro po akcji wyprowadzonej przez Tomasz Kiełbowicza. Dwie minuty później Ismael Blanco wykończył podanie Artura Jędrzejczyka zdobywając swoją pierwszą bramkę dla Legii. A tuż przed przerwą piłkarzy Gryfa dobił Michał Żyro.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i Legia wywiozła z Wejherowa wygraną 3:0. Przyszłotygodniowy rewanż przy Łazienkowskiej wydaje się formalnością.

Kameralny stadion

W Wejherowie przyjazd stołecznego zespołu był wielkim wydarzem. Pierwszego dnia sprzedaży rozeszło się 979 biletów, czyli wszystkie, które były dostępne. Każdy, kto kupił wejściówkę na ten mecz, dostał także pamiątkowy szalik.

W kwietniu 2011 dokończono prace remontowe, m.in. szatni, płyty boiska oraz wybudowano salę konferencyjną.

RELACJA NA LEGIA.COM

Składy:

Gryf: 12. Wiesław Firra - 5. Przemysław Kostuch, 3. Adrian Kochanek, 17. Bartłomiej Oleszczuk, 15. Piotr Kołc - 10. Tomasz Kotwica, 13. Maciej Szymański, 9. Michał Fidziukiewicz, 16. Jarosław Felisiak - 20. Łukasz Krzemiński, 7. Grzegorz Gilewicz

Legia: 84. Wojciech Skaba - 2. Artur Jędrzejczykk, 15. Inaki Astiz, 4. Dickson Choto, 11. Tomasz Kiełbowicz - 33. Michał Żyro, 35. Daniel Łukasik, 21. Ivica Vrdoljak, 32. Miroslav Radović, 9. Nacho Novo - 22. Ismael Blanco

zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 19:55 ~legion25

MIKI Mecz o ktorym wspominasz to mial byc mecz o super puchar za zeszły rok. W meczu o superpuchar graja zdobywca pucharu Polski oraz mistrz polski, takie mecze zazwyczaj rozgrywane były przed rozpoczeciem sezonu, albo zaraz na poczatku sezonu. A wiec mecz o superpuchar o którym wspominasz to mecz mistrza polski Wisły za sezon 2010/2011 oraz Legii jako zdobywcy pucharu Polski w sezonie 2010/11. Pozdrawiam:)

• miszkin

zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 19:28 ~miszkin

Wola też się cieszy

• MIKI

zgłoś naruszenie odpowiedz 13.03.2012 19:17 ~MIKI

JEDNEGO NIE ROZUMIEM. PRZECIEŻ LEGIA MIAŁA GRAĆ Z WISŁĄ W FINALE PUCHARU POLSKI W WARSZAWIE, A TERAZ GRA PONOWNIE O FINAŁ?