Informacje

10.03.2011 18:57 kara po derbach warszawy

"Żyleta" zamknięta na mecz ze Śląskiem

SERWISY:

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. zadecydowała, że Trybuna Północna stadionu przy Łazienkowskiej 3 w meczu ze Śląskiem Wrocław będzie zamknięta. Na Legię nałożono również karę w wysokości 15 tysięcy złotych.

Decyzję o zamknięciu trybuny podjęto przed kilkoma dniami po spotkaniu z Polonią Warszawa. Była to kara za zachowanie fanatycznych kibiców Legii, którzy zasiadają na tej trybunie. W 91. minucie na murawę rzucono race, zaś sędzia został zmuszony do przerwania spotkania.

Legia odpowiada

- Spodziewaliśmy się konsekwencji niewłaściwego zachowania naszych kibiców i nie uciekaliśmy od odpowiedzialności, ale orzeczona przez Komisję Ligi kara jest skandaliczna, niewspółmierna do przewinienia i sprzeczna z dotychczasowym orzecznictwem Ekstraklasy SA. Będziemy się odwoływali. Biorąc pod uwagę konsekwencję orzeczenia Komisji Ligi faktyczna kara dla Legii to kilkaset tysięcy złotych. Takiego orzeczenia w historii naszej ligi jeszcze nie było. To pierwsze tego typu zdarzenie na naszym stadionie i nie rozumiemy surowości tej kary. W podobnych przypadkach inne kluby karane były jedynie karami finansowymi. Najwyższa z nich w tym sezonie wynosiła 30 tysięcy złotych. Będziemy z pełną stanowczością walczyć z chuligaństwem na naszym obiekcie. Nie godzimy się – co wielokrotnie udowodniliśmy – na łamanie przepisów, ale uważamy, że receptą na poprawę bezpieczeństwa nie jest z pewnością zamykanie stadionów. Dziś zamiast wsparcia ze strony ligi zawodowej, dostaliśmy nożem w plecy – skomentował decyzję rzecznik prasowy Legii Michał Kocięba

Mecz ze Śląskiem Wrocław zostanie rozegrany w piątek, początek o godz. 20.00.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Grand_Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 11:11 ~Grand_Warszawa

  Motaba jest bardzo elokwentna i błyskotliwym dowcipnym tekstem popisać się umie. Niech Motaba wie, że wśród kibiców Legii Warszawa znajdują się też tacy co umieją czytać oraz pisać. Na pierwszy rzut oka niepozorni i grzeczni. Ukończyli studia, mają Kochające rodziny, są Warszawiakami od pokoleń, prowadzą firmy, zarabiają dużo pieniędzy i mają zupełnie w dupie te przepisy. Napisano najprościej jak umiano. Nigdy nie zginie ŻYLETA nigdy nie zginie!

 • antyfan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:53 ~antyfan

  i dobrze, kilka razy zamkną może się nauczą, swoją drogą te kary pieniężne są śmieszne porównując z wynagrodeniami zarzdów klubów czy samych piłkarzy

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:27 ~Warszawiak

  He spoko to teraz pójdę na polonie rzucę race i stadion zamknięty ha ha ha

 • Motabaj164

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 09:10 Motabaj164

  Najpierw rzucacie race i petardy a później macie pretensję że wam trybunę zamknęli. :)) Czy wam się to podoba czy też nie istnieją przepisy, których należy przestrzegać.
  Napisałem najprościej jak się dało, żebyście zrozumieli. Ci z pośród kibiców legii, którzy nie potrafią czytać, niech poproszą kogoś o pomoc. :)

 • as

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.03.2011 05:29 ~as

  nie rośnie taki obraz tylko taki jesk kibic- przygłup i prostak. anonimowe chamidło

 • k

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 23:38 ~k

  ~(L)SaB(L) - całkowite poparcie. Czytając dzisiaj artykuł w wybiórczej o bezpieczeństwie na stadionie Legii po prostu gotowałem się. Sieją wszem i wobec propagandę a potem rośnie wśród społeczeństwa obraz kibica - łobuza, chuligana.

 • FANATIC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 21:53 ~FANATIC

  A JA TYM DEBILOM KAZAŁ BYM NA STADIONIE PRZY WSZYSTKICH I PRZED KAMERAMI, PRZEPROSIĆ ZA ZŁE CZYNY I OBIECAĆ POPRAWĘ. WIEM, ŻE TO NIE ZADZIAŁA ALE Z KRETYNA ZROBIŁO BY SIĘ IDIOTĘ (ALBO NA ODWRÓT). A JAK BY NIE CHCIELI POWIEDZIEĆ TO WTEDY ZAMKNĄĆ TRYBUNĘ ALBO WSZYSTKIE, A TAKA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA. MOŻE CI MĄDRZEJSI BY WPŁYNĘLI NA HOŁOTĘ - MOŻE

 • dirk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 21:36 ~dirk

  A co można zamknąć w PZPN za ekscesy ich działaczy?

 • (L)SaB(L)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 20:30 ~(L)SaB(L)

  Śmieszne!! Wnioskuje że trybuna sama rzucała racami, jak już ktoś powiedział - CO TO BY BYŁO JAK BY ZACZĘŁA JESZCZE PLUĆ KRZESEŁKAMI W POLONISTÓW!!! Co z ludźmi co kupili karnety i nie rzucali racami... Odpowiedzialność zbiorowa to występuje w szkole podstawowej!!

  PS. Jak kibice ładną oprawę zaprezentują z pirotechniką to ah oh... a jak zadymili stadion to już ZAMYKAMY OBIEKT!! aaaaa decyzja argumentowana została jeszcze złym hasłem na stadionie.

  "Jedna jest siła w tym mieście.
  LEGIA
  A Wy, kim jesteście!?"

  no tak.. ponoć nie można umieścić na meczu czegoś co nie ma związku z piłką nożną.... LEGIA GOLA !! to by był większy efekt!!

  GazetaWybiórcza widzę spore lobby przeprowadziło... Polonistyczny szmatławiec.

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2011 20:18 ~abc

  i bardzo dobrze

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »