07.08.2011 19:38 2. kolejka T-Mobile Ekstrasklasy

Zwycięstwo w Krakowie
Dwa gole strzelił Manu

SERWISY:

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Cracovię Kraków 3:1. Dwie bramki dla nas zdobył Manu, a trzecią Radović. W doliczonym czasie dla gospodarzy strzelił Saidi Ntibazonkiza.

Jak czytamy na legia.com fanom legionistów, głośno dopingującym swój zespół, serca zadrżały w 8. minucie, gdy po strzale Koena van der Biezena piłka trafiła w poprzeczkę.

W 13. minucie gry przed polem karnym przedzierał się Ivica Vrdoljak. Chorwat zdołał oddać strzał, a piłkę odbił Wojciech Kaczmarek. Futbolówka trafiła pod nogi Manu, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.

W 24. minucie legioniści prowadzili już 2:0. Środkiem boiska przedzierał się Janusz Gol, który wykorzystując swoją siłę zmusił do błędu obrońcę Cracovii, po wybiciu którego piłkę otrzymał Manu. Portugalczyk zdecydował się na strzał bez przyjęcia i pokonał Wojciecha Kaczmarka, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu.

Strzał Radovicia

Druga połowa toczyła się już w nieco wolniejczym tempie niż pierwsza część gry. Nie sprawiło to jednak, że straciliśmy inicjatywę. Staraliśmy się zagrażać bramce Wojciecha Kaczmarka, ale w dobrych sytuacjach goli strzelić nie zdołali ani Danijel Ljuoboja, ani Miroslav Radović, ani Ivica Vrdoljak.

W 68. minucie legioniści zdobyli trzecią bramkę. Michał Żewłakow podał do Miroslava Radovića. Serb najpierw uderzył prosto w Wojciecha Kaczmarka, ale przy dobitce na pustą bramkę nie pozostawił mu żadnych szans.

W 77. minucie gry na boisku pojawił się Moshe Ohayon, dla którego był to debiut w polskiej Ekstraklasie. Izraelczyk zmienił Janusza Gola, który rozegrał bardzo dobre spotkanie.

W doliczonym czasie gry szczęście uśmiechnęło się za to dla gospodarzy. Saidi Ntibazonkiza zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki obok bezradnego Wojciecha Skaby.

Cracovia Kraków - Legia Warszawa 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Manu (12), 0:2 Manu (24), 0:3 Miroslav Radovic (64), 1:3 Saidi Ntibazonkiza (90+01).

Żółta kartka: Krzysztof Nykiel (Cracovia Kraków).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów: 12 546.

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Andraz Struna, Mateusz Żytko, Milos Kosanovic, Hesdey Suart (5. Krzysztof Nykiel) - Alexandru Suvorov, Mateusz Bartczak, Arkadiusz Radomski (64. Vladimir Boljevic), Saidi Ntibazonkiza - Koen van der Biezen (62. Rok Straus), Andrzej Niedzielan.

Legia Warszawa: Wojciech Skaba - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Michał Żyro (46. Miroslav Radovic), Ivica Vrdoljak, Ariel Borysiuk, Janusz Gol (79. Moshe Ohayon), Manu - Danijel Ljuboja (81. Michal Hubnik).

legia.com//bf

• Fidel.

zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2011 12:27 ~Fidel.

Do PK - czy przejście z gwiazdą Dawida na ramieniu, w czasie II wojny światowej, w dzielnicy aryjskiej, to był akt odwagi czy głupoty? Czy przejście bez ochrony ze złotym łańcuszkiem na szyi i pełnym portfelem w tzw. niebezpiecznych dzielnicach (Nowa Huta, Szmulki, itp.), to akt odwagi czy głupoty? Czy prezentowanie swoich przekonań to odwaga czy głupota? Czy protesty w krajach arabskich (Egipt, Tunezja), to była głupota, czy akt odwagi?
    Jeszcze jedno pytania - czym były akty agresji ze strony faszystów, bandytów, kiboli, itp., itd? Aktem odwagi, głupoty, czy czegoś innego?

• Kracho

zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2011 11:30 ~Kracho

W Krakowie liczą się tylko 2 zespoły: Wisła i jej rezerwy.

• Panu reżyseru

zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2011 08:28 ~Panu reżyseru

Zobaczymy co będzie gdy zagracie z jakąś drużyną, będącą nieco wyżej.

• Mariusz

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2011 23:46 ~Mariusz

Brawo Panowie, tak dalej!

• the truth is only 1

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2011 22:51 ~the truth…

Szczerze to Cracovia zupełnie jak Konfitury prezentuje się jak podrzędny powiaowy klubik.

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2011 22:15 ~pk

Na szyi to ty masz wałki brudu. A szalik w kieszeni. Kiedyś widziałem jednego, który a akcie odwagi doszedł z szalikiem do przystanku 116 w kierunku Mokotowa. To ze 100 metrów od stadionu. Cóż za odwaga. Dzielny był jak diabli.

• POLONIA !!!

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2011 22:07 ~POLONIA !!!

mam go na szyji i w dupe was mam co na to mówicie :D zobaczymy na derbach gdzie wy je bedziecie mieli !!

• (L)

zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2011 21:58 ~(L)

Polonisto,Ty powiedz nam lepiej gdzie chowasz szalik jak jedziesz do kurnika na meczyk,hehehehehe