Informacje

11.09.2013 17:48 pierwszy dzień protestów

Związkowcy wyjechali.
"Wszystkie ulice przejezdne"

SERWISY:


Zakończyły się środowe manifestacje związków zawodowych na ulicach Warszawy. Uczestnicy rozeszli się do autokarów, około godz. 17 ostatnie autobusy ze związkowcami wyjechały z parkingu przy Torwarze.

Jak poinformowała o godz. 17.00 policja, wszystkie ulice są przejezdne. Z uwagi na brak utrudnień w ruchu drogowym, działanie policyjnej infolinii zostało zawieszone do soboty.

- Przejezdne są już Al. Ujazdowskie. Przywrócono też ruch w Al. Jerozolimskich. Linie 108, 118, 166 przejeżdżają przez pl. Trzech Krzyży. Zakończyły się utrudnienia dla linii 116, 180, 222, 503, 518, E-2 w Al. Ujazdowskich oraz dla linii 108, 118, 166 tym samym rejonie - podał po 15.00 ZTM.

Zamknięto ul. Piękną w rejonie Sejmu. - Linie 107, 159 oraz 187 jadące w kierunku Południowym kierowane są na najbliższe przejezdne ciągi komunikacyjne - podał o godz. 14.15 Zarząd Transportu Miejskiego. Utrudnienia są też na ulicy Wiejskiej.

Nieprzejezdne przez kilkadziesiąt minut były Al. Jerozolimskie od ul. Chałubińskiego w kierunku Pragi. - Przywrócono też ruch na ul. Puławskiej na odcinku Rakowiecka-Plac Unii Lubelskiej - podała o godz. 13.20 policja.

Problemy na Chałubińskiego

O godz. 13.30 służby podały, że przejezdna jest już ul. Chałubińskiego od Koszykowej do Al. Jerozolimskich w kierunku centrum. Zakończyły się też utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Nieprzejezdna była też ul. Bracka. Po południu przywrócono ruch na ul. Rakowieckiej, a także Al. Szucha.

Brak przejezdności

Wcześniej Zarząd Transportu Miejskiego podawał, że w związku z brakiem przejezdności przy pl. Trzech Krzyży, autobusy linii 108, 116, 118, 166, 180, 222, 503, E-2 skierowano na objazdy. Te utrudnienia już się zakończyły.

Na kilkadziesiąt minut zamknięto także ulicę Miodową Przed godz. 14 przywrócono ruch na tej ulicy.


Największe utrudnienia

Od rana służby informowały, że największych utrudnień w ruchu w środę można było się spodziewać na Trakcie Królewskim, ul. Rakowieckiej, pl. Unii Lubelskiej, al. Ujazdowskich, ul. Chałubińskiego, Al. Jerozolimskich, ul. Miodowej, ul. Emilii Plater, pl. Trzech Krzyży, ul. Brackiej, ul. Kruczej, ul. Żurawiej, ul. Nowogrodzkiej, ul. Pięknej, ul. Puławskiej, al. Szucha i ul. Wiejskiej.

Przed południem demonstranci gromadzili się przed budynkami ministerstw, gdzie odbyły się pikiety. Organizatorzy zapowiedzieli pierwotnie sześć pikiet przed budynkami resortów: skarbu państwa, pracy i polityki społecznej, transportu, gospodarki, zdrowia, spraw wewnętrznych, już wiadomo jednak, że spontanicznie organizują się kolejne grupy chcące pikietować swoje resorty, m.in. rolnicy.

Po zakończeniu pikiet wyruszyły marsze przed Sejm. W środowych protestach - według zgłoszenia organizatorów - ma wziąć udział 20 tys. osób.

Jeśli autobusy miejskie nie będą mogły przejechać swoją trasą z powodu przemarszów związkowców, zostaną skierowane na najbliższe objazdy.

Infolinia dla mieszkańców

Stołecznej policji w zabezpieczeniu ogólnopolskich dni protestu pomogą funkcjonariusze z innych województw. Zadebiutuje też stołeczny zespół antykonfliktowy. Przed budynkami publicznymi nie będzie barierek, ale policja będzie gotowa do ich ustawienia w razie potrzeby.

Od godz. 7 w środę i sobotę pod numerami telefonu 22 6-038-038 i 800 70 70 47 będą udzielane informacje o utrudnieniach w ruchu.

PAP/bf/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Starobielańszczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 22:24 ~Starobielańszczyk

  Rozumiem, że nakład się wyczerpał i jest okazja do zmiany szaty graficznej wzoru podstawowego poza możliwością personalizacji. Lecz kto zaproponował barwy biało-czerwone - chyba jakiś urzędnik o mało stołecznej prowieniencji. Herbowe barwy Warszawy to złote emblematy w czerwonym polu i w naturalny sposób barwy miejskie są żółto czerwone. Chyba jest jeszcze czas na ustołecznienie tak popularnego dokumentu. Przecież nawet z definicji jest to "Warszawska Karta Miejska" a nie karta ogólnopolska.

 • QAZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 17:41 ~QAZ

  Karocz~Karocz

  A gospodarka stoi bo robole przyjechały do Warszawy na wycieczkę. Weźcie wy się do roboty nieuki jedne, a nie przyjeżdzacie do Wawy gdzie toczy się prawdziwe życie i robicie burdel. Jedyny taki efekt tego będzie, że zakłady pracy będą stratne, a wy i tak na wybory nie pójdziecie żeby coś zmienić

  Przecież dla nich to jest rozrywka i atrakcja turystyczna - siedzą i nudzą się na tych swoich zadupiach, a tu darmowa wycieczka do stolicy - nie lada gratka. Jestem pewien, że po zakończeniu tych protestów większość uda się do centrów handlowych, a "zasłużeni działacze" będą imprezować w knajpach.

 • bonzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 15:57 ~bonzo

  Może nie chodzi tu o karetki, tylko o przejazd dygnitarzy, co jeżdżą bezprawnie na sygnale.
  Pewnie teraz nie magą dojechać, bo boją się pokazać ludziom w samochodach.

 • Na ratunek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 15:54 ~Na ratunek


  kris~kris

  Pan Duda wypasiony pasibrzuch za kasę przedsiębiorstw będzie wmawiał narodowi że jest tragedia narodowa oj ludzie szybko zapomnieli jak żyli w biedzie, ale pan kaczor ich zbawi.
  Lemi~Lemi


  Haniu ratuj!!!!!!!!!!!!!!!!

  Haniu, ratuj SIĘ. Powtarzam się ponieważ i ty napisałeś to samo wczoraj.

 • aaaaaaaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 15:50 ~aaaaaaaaaa

  ale mi zwiazkowcy.przyjechali sobie poprostu na wycieczke.raz ze placa im za to i to nie malo dwa maja wolne od pracy. a ja jakos zwykly pracujacy ciezko warszawiak nie moglem przez tych ludzi do pracy dojechac. po kiego grzyba przyjezdzaja jak i tak nic nie zdzialaja.

 • Szary

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 15:50 ~Szary

  aaa~aaa

  A może by tak Warszawa do nich pojechała i troche poblokowała...

  My jesteśmy szarzy pracownicy, nam nikt nie postawi autokaru na wycieczkę po Polsce, a tym bardziej nie zapłaci za nieobecność w pracy.

 • Warszawiak prowincjonalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 15:45 ~Warszawiak…  Upss~Upss

  Następne strajki na Śląsku, co Wy na to
  WTF~WTF


  Tak, i co tam niby zablokujesz? Dojazd do hałdy węgla?
  bb5~bb5

  Widać kolejnego światowca, który nie wyjechał z Warszawy od dekady i myśli, że to jest jedyne miasto na świecie ( w porównaniu do innych stolic światowych Warszawa jest na poziomie prowincji)


  Aleś nam dokopał ! Każda okazja jest dobra, żeby przy.rać Warzawie, w której się nie mieszka, chociaż bardzo by się chciało.

 • Misiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 15:29 ~Misiek

  Jak mi nie odpowiadają warunki pracy to zmieniam pracodawcę, a nie wychodzę protestować na ulicę.
  A rząd wybiera się w wyborach - tylko trzeba w nich wziąć udział, a z tym u nas słabo...

 • Arnold

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 15:28 ~Arnold

  Te manifestacje to tylko i wyłacznie manewry polityczne pisiorów . Im gorzej w kraju ,tym im lepiej. Nieroby i pokraki życiowe żadają powrotu komuny.Bo im sie należy -państwo ma im dać i już . Czy sie stoi ,czy się leży .... poprotestujemy , podemolujemy tą wstrętną Warszawę. Cały naród niszczy swoja stolicę ! DO ROBOTY!!! I DAĆ PRACOWAĆ INNYM !!!

 • Felis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 14:47 ~Felis

  Odwołajmy rząd Tuska...bo nie sprawdził się i nawet jeśli to prawda - to powiedzcie, kto bedzie rzadził po Tusku i co może Polakom zaproponować: Kaczyński, Miller, Ziobro, Palikot - wybierajcie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »