Informacje

14.05.2013 11:39 walka o przywileje pracownicze

Związkowcy w obronie darmowych biletów. Protest przed ratuszem

SERWISY:

Przed siedzibą prezydent Warszawy pojawią się we wtorek związkowcy. Będą protestować przeciwko odbieraniu części przywilejów pracownikom warszawskich spółek transportowych oraz w obronie stołecznej komunikacji miejskiej

Ratusz chce zaoszczędzić nawet 21 mln złotych rocznie na likwidacji bezpłatnych przejazdów dla pracowników Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskich Zakładów Autobusowych, Tramwajów Warszawskich, Metra Warszawskiego i Szybkiej Kolei Miejskiej, oraz ich rodzin. W stolicy przywilej ten dotyczy ok. 30 tysięcy osób. Oszczędności kosztem przywilejów nie akceptują pracownicy komunikacji.

"Wprowadziła ogromne podwyżki cen biletów, zlikwidowała i ograniczyła część linii autobusowych, a teraz chce pozbawić pracowników części wynagrodzeń "- pisze w komunikacie zapowiadającym protest Patryk Kosela, rzecznik WZZ "Sierpień 80" o prezydent Hannie Gronkiewicz –Waltz. Właśnie dlatego, pikietę organizują związki zawodowe działające w Tramwajach Warszawskich i Miejskich Zakładach Autobusowych, w tym m.in. Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80", także przedstawiciele Komisji Krajowej tego związku.

2 urzędników na 1 motorniczego?

"Prawdziwym powodem odbierania prawa do darmowych przejazdów pracownikom warszawskiej komunikacji miejskiej, które są elementem ich wynagrodzenia za pracę, jest zamiar utrzymania kosztownej armii urzędników. W Zarządzie Transportu Miejskiego w Warszawie na dwóch motorniczych w tramwajach przypada ponad jeden urzędnik "- czytamy w zapowiedzi pikiety.

"Hanna Gronkiewicz-Waltz podnosząc w styczniu ceny biletów tłumaczyła, że jest to konieczne by utrzymać dotychczasowy poziom i częstotliwość przejazdów komunikacji miejskiej. Dwa miesiące później zabrała się za cięcia w kursach jedynego w Polsce metra. Krótko potem zlikwidowała bardzo popularne linie autobusowe, a innym ograniczyła kursy. Studenci zamiast na książki, wydają na bilety"- komentuje rzecznik "Sierpnia 80".

Protest rozpocznie się  o godz. 15.00 przed Urzędem Miasta Stołecznego, pl. Bankowy 3/5.

TAK WYGLĄDAŁ PROTEST ZWIĄZKOWCÓW W MAJU 2012 PRZECIW USTAWIE EMERYTALNEJ:

lata/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • FAJNIE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2013 18:03 ~FAJNIE

  http://www.ermail.pl/klik/Un9UZWE=

 • anna_bella

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2013 14:48 ~anna_bella

  A czy ja jako pracownik administracji publicznej mogę domagać się rozpatrywania wniosków bez uiszczania opłaty administracyjnej? Bardzo proszę o odpowiedź związkowców, pracowników TW i ZTM.

 • RRr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2013 08:39 ~RRr

  I właśnie w ten sam sposób powinno to wyglądać w TW, czy MZA - zniżka na bilety, a nie całkowicie darmowe przejazdy.
  Pasażer bez biletu czy z biletem darmowym, to strata dla spółki. Prosty wniosek, darmowe bilety generują straty w budżecie.

 • Elektromonter TW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2013 22:32 ~Elektromonter TW

  Jestem pracownikiem TW na stanowisku robotniczym. Niestety część społeczeństwa łyka wszystkie bzdety rzecznika ratusza jak małe pelikany. 4,4 -5tys brutto zarobku?? Chyba udam się do ratusza aby podnieśli mi na tyle pensję bo inaczej jest to pomówienie. Biletów nie mają teściowie, babcie, pociotki i inni członkowie rodzin tylko pracownik, małżonek i DZIECI JEŚLI NIE PRACUJĄ I SIĘ KSZTAŁCĄ. Czy bilet to składnik wynagrodzenia? -tak bo jeśli go kupię moja realna wartość pencji znacząco spadnie. MIASTO ANI ZTM NIE PŁACI ZA TE BILETY wiec rzecznik ratusza powinien mówić tylko i wyłącznie o planowanych na nas pracownikach komunikacji ZYSKACH a nie stratach. A jeśli twierdzi że ktoś za te bilety płaci, niech miasto przedstawi dowód w postaci jakiegokolwiek dokumentu gdzie podana jest wartość ekonomiczna jaką do naszych biletów dokłada miasto, ztm czy którakolwiek ze spółek. PRAWDA JEST TAKA ZE MIESZKANCY OTRZYMUJA OD MIASTA JEDEN WIELKI STEK KLAMSTW A CELEM JEST TYLKO I WYLACZNIE NASZCZUCIE LUDZI NA PRACOWNIKOW KOMUNIKACJI. Jak widać po obecnych tu nieprzychylnych komentarzach propaganda stosowana przez miasto osiąga zamierzone efekty. Niestety najgłośniej wypowiadają się tu osoby bez żadnej obiektywnej wiedzy na temat pracy w komunikacji. Ps. Kolego piszacy o pracownikach marketów -m.in. Carrefour oferuje 5% zniżkę na zakupy dla pracownika i jego rodziny więc zanim następnym razem się wypowiesz to najpierw to sprawdź.

 • gościu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2013 21:37 ~gościu

  Jestem Pracownikiem TW i szlak mnie trafia czytając to co piszecie, bo piszecie głupoty. Darmowe bilety dotyczą pracowników komunikacji miejskiej i ich współmałżonków i dzieci, pozatym jak myślicie że zlikwidowanie ulg dla pracowników spowoduje obniżenie kosztów biletów lub pódzie na rzecz komunikacji miejskiej to się bardzo mylicie, poprostu Hanna potrzebuje forsy aby utrzymać swój gabinet który za jej rządów powiększył się o 35 procent.

 • mikWWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2013 19:17 ~mikWWA

  Z tymi biletami to nie jest że cała rodzina itd.... jak masz konkubine musisz być zameldowany w jednym miejscu(mieszkanie),jaki teść jaka teściowa, co oni wam opowiadają, a zarobki to 2500zł do 2700zł. Praca odpowiedzialna jak cholera bo wieziemy najceniejszy towar Ludzi ale i tak was w wiekszości słoików bo gdyby nie my nie dojechali byście do pracy wiec troszke szacunku.

 • buhmann

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2013 17:49 ~buhmann

  Nie jestescie lepsi niz reszta polakow,ktora nie ma takich przywilejow...do roboty.Czy rodzina pracownika supermarketu ma znizki na towar? nie ma.W czym jestescie lepsi?Nie jestescie jedyni,ktorzy musza wstawac np. o 1-szej w nocy do pracy i nie jestescie jedyni,ktorzy maja daleko do pracy.DO ROBOTY !!!

 • wola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2013 17:46 ~wola

  Ludzie opamiętajcie się robią z nami co chcą dzisiaj manifestacja komunikacji jutro strażacy pielęgniarki lekarze itd. Zachowujecie się jak psy szarpiące padlinę a im o to chodzi jak nie będzie jedności wszystkich po kolei zgnoją już teraz oddajemy im ¾ zarobków a jeszcze trochę to będziemy pracować jak niewolnicy.

 • mario92

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2013 17:06 ~mario92

  Odebrać darmowe bilety darmozjadom. Zarówno pociotkom kierowców jak i seniorom!

 • MrM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.05.2013 16:58 ~MrM

  Pasażer pełnopłatny~Pasażer pełnopłatny

  A kto zademonstruje w obronie pasażerów którzy nie mają rodzin w ZTM, a muszą pokryć finansowanie ulg dla pracowników? Przecież gdyby nie te ulgi bilety mogłyby być tańsze!


  haha, w co Ty wieżysz człowieczku, myślisz że jak komuś coś zabiorą to Ty będziesz miał lepiej ? Ja Ci gwarantuje że nie - wręcz przeciwnie - zaraz zaniorą się za Ciebie z jakimiś nowymi pomysłami !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »