Informacje

10.09.2013 13:28 odpowiadają na apel prezydent stolicy

Związkowcy: nie przyjeżdżamy do Warszawy, by palić opony

SERWISY:


- Ludzie nie przyjadą do Warszawy, by palić opony. Oni będą walczyć o lepsze rządzenie - przekonywał przewodniczący OPZZ Jan Guz po spotkaniu liderów trzech central związkowych z marszałek Sejmu Ewą Kopacz. W środę ruszają w Warszawie czterodniowe Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu.

Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda poinformował, że marszałek Kopacz zapewniła, iż przed Sejmem, gdzie na czas protestu powstać ma miasteczko namiotowe związkowców, nie zostaną ustawione barierki.

- Pani marszałek poinformowała, że nie będzie się odgradzać od społeczeństwa - powiedział Duda.

"Nie przyjeżdżają by palic opony"

Przewodniczący OPZZ zapewnił z kolei, że protesty mają być spokojne. - Ludzie nie przyjeżdżają, by palić opony. Ci ludzie, którzy przyjeżdżają, bo oczekują lepszej opieki, lepszego rządzenia, zabezpieczenia społecznego, żebyśmy nie byli w ogonie Europy - stwierdził Guz. - Dzisiaj protestujemy dlatego, że ludzie mają dość już sanacji, dość obiecywań i jakichś propozycji, które nie są realizowane - dodał.

Przewodniczący Forum Związków Zawodowych Tadeusz Chwałka dodał, że właśnie dlatego związki wyszły z Komisji Trójstronnej. - Mieliśmy dość fasady - podkreślił, dodając, że opinie związków nie były przez rząd brane pod uwagę.

Związkowcy mówili, że na spotkaniu z marszałek Sejmu upomnieli się - w imieniu ludzi - o lepszą jakość stanowionego prawa i "odmrożenie" obywatelskich projektów ustaw m.in. w sprawie płacy minimalnej i emerytur. - Zwróciliśmy się też o niepodwyższanie podatków - zaznaczył Guz.

Czterodniowy protest

W środę ruszają w Warszawie czterodniowe Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu. Organizują je NSZZ "Solidarność", OPZZ i Forum Związków Zawodowych. W pierwszym dniu protestu, związkowcy organizują kilka pikiet przed budynkami ministerstw, po których przemaszerują z różnych punktów miasta przed Sejm, gdzie zostanie zorganizowane miasteczko namiotowe.

Na sobotę zaś zaplanowano ogólnopolską manifestację "Dość lekceważenia społeczeństwa", która rozpocznie się w południe jednocześnie w trzech punktach Warszawy: na błoniach przy Stadionie Narodowym, na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki oraz przed Sejmem. Pochody z tych trzech miejsc spotkają się przy Rondzie De Gaulle'a, skąd o godz. 13 przejdą w kierunku Placu Zamkowego. Tam na scenie przy Zamku Królewskim odbędzie się finał akcji i wystąpienia liderów central związkowych.

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl/MAC//tka

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 14:25 ~Ania

  jakież oni mają śliczne buźki..... :)))))))))) sama rozkosz ;)

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 13:52 ~qwerty

  jak was warszawiaki czytam, to dochodzę do wniosku, że jesteście oderwani od rzeczywistości. bez skrupułów zabetonowałbym was izolując od reszty społeczeństwa. buta i chamstwo to pospolity obraz warszawskiego warchoła. a zresztą kto was lubi poza wami samymi? związkowcy do dzieła!!!

 • nie demo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 10:44 ~nie demo

  palą opony! Czy wiedzią, że wydziela się WWA?

 • emerytka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 10:13 ~emerytka

  Duda i spółka won z Warszawy. Do roboty. Zapłacić za sprzątanie Warszawy.

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 10:01 ~jaro

  Związkowcy przyjechali do Warszawy a czy przedstawiciele związków nie są z Gdańska tak jak obecny rząd począwszy od premiera i jego ministrów skoczywszy na przewodniczącym związku nie mogli spotkać się w Gdańsku było by taniej przecież premier Tusk jest tam, co piątek za nasze pieniądze a tak serio szkoda, że ideały Solidarności tak szybko pogrzebano wiem, że związkowcy protestują w obronie nas wszystkich, ale czy na pewno czy znów kilku polityków chce naszym kosztem zbić kapitał polityczny znów nam naobiecują a potem nas oleją, na co dzień widzimy jak się śmieją z prawa, które tworzą sami czują się bezkarnie łamią Je codziennie karzą nam zaciskać pasa a sami szastają naszymi pieniędzmi nie wiem czy po zmianie ekipy rządzącej prawo będzie równe dla wszystkich czy skończą się przywileje i bezkarność polityków chciałbym w to wierzyć, ale i tak nie zagłosuję na polityków z PIS PSL i PO, bo to najwięksi wichrzyciele pozdrawiam

 • andrzej_graunitz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 09:41 andrzej_graunitz

  precz z warszawy

 • andrzej_graunitz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 09:40 andrzej_graunitz

  anarcia nic dobrego nie przyniesie

 • andrzej_graunitz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 09:38 andrzej_graunitz

  warszawiacy wygoncie ich

 • andrzej_graunitz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 09:34 andrzej_graunitz

  warszawiacy, przepedzcie ich

 • andrzej_graunitz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 09:31 andrzej_graunitz

  co za anarcia

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »