Informacje

11.10.2014 10:33 zobaczy teledysk

Związany starosta, siekiera i bejsbol.
Teledysk przeciwko janosikowemu

SERWISY:

Janosikowe to zmora samorządów, które muszą oddawać lwią część dochodów na rzecz biedniejszych regionów. Jeden ze starostów sprzeciwił się temu w dość nietypowy sposób i… wystąpił w teledysku zespołu Armageddon. Jego lider w rytm muzycznego motywu popularnego serialu śpiewa o janosikowym.

- Przyszliśmy tu dzisiaj po twoje pieniądze, bo wiemy, jak wydać je lepiej. Dawaj, Jasiu, kasę! Na co ci jej tyle? Cały rok zbierałeś, a stracisz ją w chwilę – tak zaczyna się tekst piosenki "Janosikowe". Zespół Armageddon postanowił ją nagrać, by wyrazić sprzeciw wobec wysokiego podatku płaconego przez zamożne regiony na rzecz tych biedniejszych.

W teledysku do piosenki główną rolę gra starosta powiatu legionowskiego Jan Grabiec. - Nasz powiat zawsze w rankingach Ministerstwa Finansów jest w czołówce najbogatszych w Polsce. Po zapłaceniu daniny lądujemy prawie na ostatnim miejscu – mówi zrezygnowany starosta.

Grabiec tłumaczy, że nie trzeba było długo namawiać go do występu w teledysku. – To było bardzo spontaniczne. Zgłosili się do mnie muzycy, z którymi znam się od czasów studenckich. Zaproponowali mi występ w teledysku. Uznałem, że idea jest słuszna tym bardziej, że wyszła ona tak naprawdę od mieszkańców naszego powiatu – tłumaczy starosta.

Według polityka, to kolejna próba nagłośnienia problemu. – Trzeba chwytać się różnych sposobów, by dotrzeć opinii publicznej. Poprzez specjalnie przygotowaną piosenkę chcemy powiedzieć chociażby mieszkańcom naszego powiatu, że musimy oddawać ich pieniądze – wyjaśnia starosta legionowski.

bf/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2014 09:21 ~warszawianka

  Janosikowe to pomysł jak z Warszawy zrobić dużą i bardzo drogą WIOCHĘ (bo "mundrole" polskiego parlamentu pozbawiają stolicę pieniędzy na rozwój).

 • Albor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2014 11:32 ~Albor

  Idea janosikowego z gruntu nie jest zła, choć na pewno socjalistyczna, co samo w sobie musi budzić kontrowersję.
  Problemem jest skala tego janosikowego.
  Może należałoby zmniejszyć skalę kwot płaconych z tego tytułu. Może 30% tego co jest obecnie nie będzie nikogo krzywdziło.
  Uznaję zasady sprawiedliwości społecznej, ale w rozsądnych granicach.
  Płacę podatki i wolałbym by szły one do miasta w którym żyję.

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2014 11:00 ~nick

  Janosikowe jedynie wyrównuje ale poprzez zrównanie silnych ze słabymi.

 • Po man

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2014 13:45 ~Po man

  Janosikowe to socjalizm w naturalnej formie lub przestpstwo karane kodeksem.
  To tylko w tym kraju robi się takie rzeczy

 • Kiriwati

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2014 11:41 ~Kiriwati

  Janosikowe niech i będzie. Ale rozsądne! Jakiś procent z dochodów, a nie przywalane tak, że trzeba brać kredyty na spłaty. Za to, co żeśmy oddali na innych, dałoby się w Warszawie zrobić szereg żywotnie dla nas ważnych inwestycji. A u obdarowanych idzie to na auta służbowe dla urzędasów, nowe siedziby i inne popierdółki. Daj komuś rybę, a jak zeżre, to przyjdzie żądać następnej. Daj wędkę i pokaż, jak używać, to się utrzyma sam.

 • wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2014 08:37 ~wwa

  słoje trzeba w końcu rozbić albo płacą tu podatki albo won na wiochę

 • gk83

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2014 00:06 ~gk83  masuria~masuria

  Janosikowe jak najbardziej słuszne. trzeba wyrównywać niesprawiedliwość społeczną bo jak nie to mieszkańcy Polski B zrobią referendum i z pomocą Ruskich zrobią drugi Ukraiński Donieck w woj. Podlaskim, Warmińsko-Mazurskim i Lubelskim.
  kpkpkpkp~kpkpkpkp


  O ile się nie mylę to wprowadza stan wojny a podczas wojny za zdradę jest czapa.

  korat 75~korat 75

  nawet oddając cały dochód ta nierówność nie zostanie wyrównana bo zainwestują kasę w więcej sklepów z alko i będziesz mógł się obijać pod chmurką ze swoimi kamratami ze wschodu


  nie wyrówna się nigdy bo polska B to prawie jak utracony Lwów i inne tereny przyłączane i zabierane do(od) naszego terytorium w wyniku wojen i różnego rodzju roszad administracyjnych. Pseudo ruska swołocz z polskim paszportem co tylko pretensje ma jak im troche głosu dać. Oni to powinni być w rosji czy innej białorusi gdzie by ich ..uj wudz naczelny za mordy trzymał i mówił co mają i jak robić, myśleć i reprezentować symi poglądami.

 • gh83

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2014 23:51 ~gh83

  POL~POL

  Janosikowe- OK. Ale niech słoje płacą podatki w miejscu zatrudnienia, a nie... zameldowania!

  i tu masz racje janosikowe bandyckie ale gdyby te wszystkie słoiki które korzystaja z żłobków, przedszkoli, szkół, komunikacji i innnej infrastruktury (dofinnansowywanej z z kasy miasta) płacili podatki w wawie a nie krasnym stawie i inny stoczku (LKS, LLU) to nie było by tragedi. A niedość żę ...uje kwitną tu w w pięciu w jednym mieszkaniu bo taniej i jadą na pasztecie z biedronki to podatki odprowadzają w miejscu zamieszkania to jeszcze łape kładą na tym co sami sobie uzbieramy. Zamiast powstawać nowe przychodnie, przedszkola itp to powstaje droga w piź...ej wóle od monopolu do remizy lub kościoła bo to najważniejsze we wiosce jest. A w dodatku szczytem bezczelności jest np taki festiwal słoików jak ostanio na ursynowie bo ..uje równości chcą. Podatki płacić tam gdzie mieszkacie, nie wykańczać rynku płacą poniżej kosztów utrzymania normalnego człeka, auta rejestrować tam gzdzie mieszkacie a nie w stoczku bo tanniej. RÓWNOŚĆ TAK!! ALE PONIEŚCIE TE KOSZTY CO IMY PONOSIMY!!!!!!

 • WETO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2014 22:52 ~WETO

  Kretyńskie JANOSIKOWE skasować, a "słoiki" przymusić do płacenia podatków w Warszawie, w której "słoiki" pracują, mieszkają, produkują śmieci, leczą się, korzystają z masowej komuniacji (metro, autobusy, tramwaje) oraz z sieci dróg publicznych i miejsc postojowych.
  Warto sprawdzić czy to JANISIKOWE przyczynia się "pompowania" w górę wszystkich kosztów jakie ponoszą mieszkańcy stolicy: ceny metra kwadratowego mieszkań, gruntu, wieczystego użytkowania, ceny czynszów w budynkach komunalnych oraz spółdzielni mieszkaniowych, ceny wody zimnej i ciepłej itd.

 • kass

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2014 20:49 ~kass

  korat75~korat75

  Legionowo to nie Warszawa, a nawet jeśli to ten pseudo abstrakcyjny podatek nigdy nie wyrówna dysproporcji. Przez ludzi takich jak ty cały ten kraj pikuje w dół. Regiony które by mogły go piąć w górę są na wstępie poniewierane. Twoje populistyczne pozbawione wyobraźni teksty tylko potwierdzają zacofanie tego kraju. Przykre jest to że mieszasz w to powojenne działania komunistów. Na tej samej zasadzie można się czepiać np Śląska o dopłaty do kopalni nie mówiąc już o rolnikach z ich dopłatami do tego że są i o krusie. Generalnie taki most to Wawa z Mazowszem spłaca w niecały rok a nie dekadę.

  Legionowo to taka sama nie Warszawa jak Anin, Marki czy Ursus. A przez ludzi takich jak ja ten kraj nie tylko nie pikuje jak twierdzisz, ale i nie wygląda jak Rosja, gdzie stolica żyje ponad stan, a cała reszta państwa to jedna wielka bieda z nędzą i nikomu to tam nie przeszkadza. Z resztą nie tylko w Rosji, ale i w Ameryce Płd. widać dokładnie, jak niby takie regiony ciągną kraj w górę. To bzdurny mit wymyślony przez skąpców i tyle. I dla Twojej informacji: Warszawę odbudowali Polacy, a nie komuniści (bo ci jakąkolwiek pracą generalnie rzadko się parali).

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »