Informacje

05.04.2011 12:53 Warszawę i Marki czeka test na cierpliwość

Zwęzili al. Piłsudskiego

SERWISY:

W południe robotnicy zwęzili al. Piłsudskiego - przedłużenie ważnej dla warszawiaków ul. Radzymińskiej -  do jednego pasa w obu kierunkach. To kolejny etap remontu Trasy Toruńskiej. Na razie ruch odbywa się płynnie. Kierowcy powinni jednak przygotować się na utrudnienia w godzinach szczytu.

Zła wiadomość jest taka: trzeba będzie zapomnieć o dwóch wewnętrznych pasach ruchu na długości około 50 metrów.

Drogowcy zamknęli je we wtorek o godz. 12.00 tuż pod wiaduktem, w miejscu gdzie Trasa Toruńska przechodzi w al. Piłsudskiego. Do dyspozycji kierowców będzie jedynie po jednym pasie ruchu w obydwu kierunkach.

Dostosowują do standardu ekspresówki

Nie trudno się domyślić, że taka organizacja ruchu będzie oznaczać ogromne korki w godzinach szczytu przy wyjeździe, i wjeździe do Warszawy. Drogowcy tłumaczą jednak, że nie mają wyjścia.

- Taka organizacja ruchu niezbędna jest po to, aby wykonawca mógł wyremontować stary wiadukt i wybudować nowy - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka stołecznego oddziału GDDKiA.

Utrudnienia związane są z dostsowywaniem Trasy Toruńskiej do wymogów drogi ekspresowej S8. Prace w tym miejscu mają potrwać do końca października.

su/par/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 18:07 ~zed

  da sie przejechać, są dwa pasy tylko że prawymi po poboczu sie jedzie, jak bedzie błoto bedzie wiekszy problem, ale dobry koń i po błocie pójdzie :)

 • art

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 17:42 ~art

  miszczowie klaksona i najlepsi kierowcy na kontynencie, znani jako WWLe bedą mieli pole do popisu ;) do przodu panie i panowie w swoich piekielnie szybkich maszynach, my ni przejedziemy, my nie przejedziemy... Już sobie wyobrażam te wymiany uprzejmości rodem z Tłuszcza i Wołomnia, niezły cyrk tam musi być :D

 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 16:52 ~piotr

  Ale dno!!! TVN Warszawa wróć!!!!!!!

 • golly

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 15:13 ~golly

  ~dr_No

  Rozumiem że Ty nie jeździsz tamtędy codziennie w godzinach szczytu i stąd twoje podejście.

  Uważam iż wiadukt powinni zacząć remontować/budować dopiero po zakończeniu budowy wiaduktu na Głębockiej i po zorganizowaniu zjazdu z Trasy Toruńskiej na wiadukt między IKEA a nowym Decathlonem i umożliwieniem przejazdu części samochodów przez teren centrum handlowego.

  To zapewne nie jedyne możliwe scenariusze. Ale moim zdaniem Inwestorowi brakuje wyobraźni i chęci.
  Oraz troski o zwykłych ludzi.

  Króluje podejście typu: "oj już nie wymyślajmy, przez to będzie tylko więcej roboty, jakoś to będzie, ludzie ponarzekają ale się przemęczą a po zakończeniu budowy i tak wszyscy zapomną".
  Ja myślę nie tylko o własnej wygodzie ale i np o tym że nie będę widywał swoich dzieci poza weekendem.

  I mógłbym się z tym pogodzić jeśli miałbym poczucie iż wszyscy odpowiedzialni zrobili co się dało w tej sprawie. A nie widzę tu żadnej próby działań.

 • slawek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 14:52 ~slawek

  Do max: W tym przypadku budowa wiaduktu wcale nie poprawi komunikacji. Wiadukt z 4 pasami idzie w pole i już. Do 2015 nie jest planowane przedłużenie czyli wykonanie obwodnicy Marek i wsch. Wawy.

 • Anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 14:18 ~Anna

  Czemu żadna z tych mądrych drogowych dróg nie wpadnie na to, żeby w godzinach szczytu zrobić ruch wahadłowy by rozładować korki??? Czy to takie trudne?? Ochonitków w postaci policjantów cichutko sobie siedzących w swoim radiowozie przy OBI, widzę. Niech będzie z nich w końcu jakiś pożytek!!!!

 • ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 14:15 ~ala

  ~kilovolt jakbyś nie zauważył, zwężenie w tamtym miejscu będzie, przez co zapcha się droga, im więcej aut będzie tam jechało tym dłuższy korek się zrobi

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 13:36 ~kilovolt

  Split, ale warszawiaków to nie dotknie ponieważ te zwężenie jest już za M1 i Makro. Tak więc oni nie staną w korkach. Swoją drogą ciekawe czy doczekamy na prawdziwy reportaż z tego miejsca tak jak to robił Filip Chajzer. Nie tylko zdjęcia czy niemy filmik, ale profesjonalny reportaż.

 • mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 12:34 ~mieszkanka

  Marki to nie wieś ...najlepiej obrażać miejscowość lub ludzi ...wkurza mnie to ...tylko do Marek coraz więcej z Warszawy ucieka do zamieszkania ...:)

 • max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.04.2011 12:15 ~max

  większość ludzi wypisujących te komentarze nie ma posięcia albo nie chce zrozumieć, że żeby było więcej lepszych dróg to muszą być w czasie remontu utrudnienia. Po co narzekać, trzeba się cieszyć że coś się wreszcie dzieje, bo będzie lepiej

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »