Informacje

01.02.2017 06:37 porównanie 2015 i 2016 roku

ZTM: rosną wpływy z biletów,
kontrolerzy dostaną mundury

SERWISY:


Wpływy do budżetu miasta ze sprzedaży biletów w 2016 r. były wyższe o ponad 6 mln zł, w porównaniu do tych z roku 2015 - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Monika Obrębska z ZTM powiedziała na konferencji prasowej, że najbardziej wzrosła sprzedaż w mobilnych automatach biletowych. W 2015 r. pasażerowie kupili w nich bilety o łącznej wartości ok. 63,5 mln zł., a w roku 2016 wartość ta wzrosła do ok. 82,2 mln zł.

Najpopularniejsze punkty

Duży wzrost odnotowany został również - jak mówiła Obrębska - w Punktach Obsługi Pasażerów. W roku 2015 wartość było to 63,5 mln zł - w ubiegłym roku ok. 70 mln zł. Zwiększyła się również wartość biletów kupionych przez telefon komórkowy - w 2015 r. wyniosła ok. 6,5 mln zł, a rok później było to już ok. 9,3 mln zł.

ZTM poinformował, że najpopularniejszymi POP-ami są te na stacji metra Centrum - pasażerowie kupili w nich bilety o wartości ok. 11,5 mln zł. Również wielkim zainteresowaniem cieszą się automaty biletowe w pobliżu stacji. Pasażerowie kupili w nich bilety za ok. 15,7 mln zł.

Wartość sprzedanych biletów w obrębie stacji Centrum to ok. 27,3 mln zł, co stanowi prawie 3 proc. ogólnej wartości sprzedaży.

W pierwszej piątce najpopularniejszych POP-ów znalazły się również: Dworzec Wileński, Ratusz-Arsenał, Dworzec Gdański i Młociny. Najmniej biletów kupiono w POP-ach Świętokrzyska (na linii M2), Stadion Narodowy, Rondo ONZ, Nowy Świat-Uniwersytet i Marymont.

Jest "pole do popisu"

Zastępca dyrektora ZTM Katarzyna Strzegowska pytana przez dziennikarzy, czy są to zadowalające statystyki, odpowiedziała: - To jest nasz kolejny sukces.

Według niej poziom zadowolenia klientów wzrasta. Podkreśliła, że to działania miasta - promujące korzystanie z komunikacji miejskiej - przekładają się na liczbę pasażerów korzystających z usług transportu publicznego, a to dalej ma wpływ na wartość sprzedanych biletów. Oceniła, że wpływ wyższy o 6 mln zł pokazuje, że ZTM ma jeszcze "pole do popisu".

Obrębska powiedziała, że ZTM szczególnie cieszy się z tego, że "w dalszym ciągu pasażerowie chętnie korzystają z komunikacji miejskiej". Przekonywała, że jest ona na "odpowiednio wysokim poziomie", a korzystanie z niej jest "przyjemne".

Nowi kontrolerzy

ZTM poinformował również, że w komunikacji miejskiej do 19 marca 2017 r. ma się pojawić co najmniej 30 nowych kontrolerów. Zostaną oni zatrudnieni na podstawie umowy z firmą Cursor, która odpowiada za przeprowadzenie rekrutacji, szkolenia i organizację pracy kontrolerów.

Zarząd przekonuje, że taka forma zatrudnienia kontrolerów daje gwarancję najlepszego wyboru kandydatów. Najpierw rekrutowane osoby muszą wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami, jak np. znajomością języka angielskiego lub rosyjskiego, co najmniej średnim wykształceniem oraz umiejętnością pracy w stresie. Spośród wytypowanych przez firmę osób, ZTM wybierze tych, którzy najlepiej sprawdzą się w pracy kontrolera.

Kontrolerzy biletów zostaną niebawem także umundurowani, aby swoją pracę wykonywać w eleganckich i jednolitych strojach. Strój będzie się składał z marynarki, spodni, albo spódnicy w kolorze grafitowym, białej koszuli oraz czarnych dodatków.

CZYTAJ TEŻ O PLANOWANYM PRZEPROGRAMOWANIU BILETOMATÓW WKD I KM:

PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ANDRZEJ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 18:04 ~ANDRZEJ

  OD OŚMIU LAT NA ODCINKU PL.ZBAWICIELA PL. BANKOWY NIKT NIE PROSIŁ MNIE O POKAZANIE BILETU.KUPUJĘ ZA 98ZŁ NIE WIEM CZY SĄ KNTROLERZY CZY TO FIKCJA

 • witek3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 12:21 ~witek3

  msg~msg

  A w metrze roi się od gapowiczów, którzy nie korzystają z bramek biletowych i wchodzą bokiem powodując domniemanie ewakuacji. W sytuacji kiedy wyjścia ewakuacyjne są otwarte nie powinno się wchodzić na teren danego obiektu. W rezultacie dla własnego bezpieczeństwa tracę codziennie 30 minut na dojazd do pracy komunikacją naziemną przez indolencję służb, które powinny pilnować porządku również w tym miejscu. Tak wychowuje się ludzi obojętnych na prawo, bo skoro prawo można lekceważyć bezkarnie to można robić wszystko i wszędzie. Nawet kogoś zabić.

  Ojej jakiś ty bojaźliwy, otwarte bramki w metrze i nie wchodzisz na stację, ale za to jedziesz tramwajem obok mocniej opalonego lub kobiety z chuście. Współczuję ci z całego serca, niestety na leczenie już za późno.

 • ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 12:17 ~ala

  czemu w części tramwajów nie ma biletomatów?

 • Janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 11:11 ~Janusz

  sa zyski,gdyz wynikają z wprowadzenia nowych taryf czasowych, korzystnych dla ztm...nie dla pasażera. niezle to sobie wymyślili. A kiedy będą kasowniki w pociągu, jak mój bilet przestanie obowiazywac, i będę chciał skasować drugi?,mam wysiasc i skasować na peronie i narazić się na kare? bo np. będę chciał dalej pojechać metrem? tak się dba o pasazerow....

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 11:00 SEBBAX

  motR1~motR1

  ZTM to szkodliwa, biurokratyczna narośl na warszawskiej komunikacji. Na dwóch pracowników przypada jeden dyrektor lub kierownik. To miejsce, gdzie warszawska platforma lokuje swoich krewnych i znajomych na ciepłych, dobrze płatnych posadkach. Najwyższy czas na likwidaję tego pasożyta.

  po to powstał ztm w branży zwany "zaszondem tempyh musguf"
  ztm bardzo dobrze utrudnia mieszkańcom funkcjonowanie non-stop zmieniając trasy linii i rozkłady. dziś praktycznie, aby gdzieś dojechać trzeba się kilka razy przesiadać i podróż trwa o wiele dłużej i jest utrudnieniem dla niepełnosprawnych, osób starszych czy matek z wózkami. dziś polikwidowanych jest wiele linii na przestrzał przez całe miasto, które były bardzo popularne wśród pasażerów np. 506 czy 125. wiele linii ma w rozkładzie kursy skrócone np. 521 - co trzeci autobus jedzie na Szczęśliwice... itd .. ztm tylko utrudnia funkcjonowanie ...

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 10:56 SEBBAX

  osobiście uważam, że mieszkańcy Warszawy płacący tu podatki powinni móc korzystać z komunikacji za darmo - bo w większości to z ich podatków komunikacja jest utrzymywana - 2/3 z podatków a tylko 1/3 z biletów...
  Dodatkowo wprowadził bym nowy typ biletu miesięcznego - z deklaracją ciągłości. Pasażer deklaruje, że non stop korzysta z komunikacji i non stop będzie opłacał bilet. Bardzo często złapani bez biletu to osoby, które zapomniały doładować kartę z różnych przyczyn - przy takim bilecie - mogą się spóźnić np do dwóch tygodni i nie poniosły by kary, a ztm nic by nie tracił, bo karta by była opłacana od dnia utraty ważności - dotyczyło by to tylko kart imiennych, aby co chwilę cwaniactwo nie wymieniało kart...

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 10:50 SEBBAX

  mru~mru

  A jak wpływy z windykacji po "wdrożeniu" nowego "systemu"?

  Jakiej windykacji - przecież niedawno była wielka akcja umorzenia mandatów...

 • motR1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 10:27 ~motR1

  ZTM to szkodliwa, biurokratyczna narośl na warszawskiej komunikacji. Na dwóch pracowników przypada jeden dyrektor lub kierownik. To miejsce, gdzie warszawska platforma lokuje swoich krewnych i znajomych na ciepłych, dobrze płatnych posadkach. Najwyższy czas na likwidaję tego pasożyta.

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 10:07 ~Piękny Roman

  "Według niej poziom zadowolenia klientów wzrasta."
  BUAHAHAHAHAHAHHAHA
  Pani rozumiem zrobiła ankietę wśród swoich podwładnych?

 • Ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.02.2017 09:59 ~Ala

  Czy sondaż robił Ratusz?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »