Informacje

22.01.2014 18:07 wnioski z kontroli

ZTM przyznaje: są opóźnienia 527.
W szczycie zostawią dyspozytora

SERWISY:


- Opóźnienia autobusów linii 527 sięgają 10 minut – przyznaje ZTM po wtorkowej kontroli i zapowiada, że w porannym szczycie ruchem autobusów sterował będzie dyspozytor.

Zgodnie z wtorkową deklaracją, Zarząd Transportu Miejskiego zbadał punktualność linii 527 w porannym szczycie. Dyspozytor ZTM pełnił dyżur na pętli Kąty Grodziskie w godzinach 6.30-9.00. Miał przede wszystkim kontrolować punktualność, ale w razie konieczności pracownik miał także sterować ruchem autobusów na pętli. Wnioski z pomiaru potwierdziły skargi pasażerów.

Opóźnienia do 10 minut

- Od około godziny 6.44 do około godziny 7.45 autobusy wyjeżdżały z pętli zgodnie z rozkładem. Około godziny 7.45 dyspozytor zaobserwował niewielkie opóźnienia, rzędu 3-4 min, w odjeździe autobusów, ale jednocześnie większe opóźnienia w przyjazdach na pętlę. W związku z tym, około godziny 8.15 został wprowadzony tryb sterowania bezpośredniego. Opóźnienia w odjazdach z pętli wynosiły około 10 min, ale – dzięki trybowi sterowania bezpośredniego – udało się utrzymać 10-minutowe odstępy pomiędzy kolejnymi kursami – poinformowała Małgorzata Potocka z ZTM.

Jak dodała, ZTM planuje utrzymanie dyżurów dyspozytora w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego na pętli Kąty Grodziskie do końca tygodnia.

Zaalarmowali pasażerowie

O opóźnieniach autobusów po zamknięciu ulicy Głębockiej napisaliśmy we wtorek. Zaalarmowali nas na warszawa@tvn.pl internauci z osiedla Derby na Białołęce. Na miejsce pojechaliśmy z kamerą.

- Autobusy jeżdżą różnie, bo raz jest tak, że jeżdżą punktualnie, a raz jest tak, że trzy z rzędu nie przyjeżdżają, więc trzeba stać i marznąć na przystanku - narzekał pasażer, który czekał na autobus linii 527 prawie 45 minut. Nie doczekał się, dlatego do pracy pojechał samochodem.

Opóźnienia miały związek z budową kanalizacji na Głębockiej. Autobusy w stronę centrum jeżdżą wąziutkimi ulicami Skarbka z Gór i Magiczną. W porannym szczycie tworzą się tam korki. Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczył, że jedyny możliwy objazd i musiał zostać poprowadzony właśnie tamtą trasę. Budowa kanalizacji na Głębockiej ma potrwać dwa lata, więc przed mieszkańcami osiedla Derby jeszcze sporo utrudnień.

Trzy linie dzienne i jedna nocna na objazdy - czytaj więcej.

b/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • pasażerka 527

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2015 21:37 ~pasażerka 527

  Proponuję przejechać się autobusem 527 w godznach szczytu. Atrakcje gwarantowane. Zaczyna się na przestanku Metro Ratusz Arsenał. Obowiązują prawa dżungli, ludzie potafią się zadeptać, żeby zdążyć zająć miejsce. Kto nie zdążył ten fujara, będzie stał przez całą drogę na Skarbka z Gór i może przeżyje przygodę swego życia. Na przystanku Stare Miasto na autobus rzuca się tyle ludzi,że z każdej strony jest się przyduszonym. Drzwi zamykają się z wielkim trudem. Między Zamkiem a dworcem Wileńskim zawsze można liczyć, że ktoś w tym tłumie obmaca cię i pościska po tyłku, a ty nie możesz nawet się ruszyć i jakoś zareagować, bo nie wiesz kto cię maca. Między dworcem Wileńskim a Młodzieńczą zaczyna brakować powietrza. Ludzie bardzo często mdleją. Dopiero na osiedlu Lewandów wychodzi sporo ludzi i można znowu zacząć oddychać. Myślę, ze ludzie do Oświęcimia jechali w lepszych warunkach. Osiedla na Skarbka z gór ciągle się budują, po oddaniu ich do użytku będzie jeszcze gorzej.

 • Rysiek z Kranu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2014 16:01 ~Rysiek z Kranu

  ala~ala

  Nam nie chodzi o spóźnienia. Na przystanku Młodzieńcza rano poprostu nie można wejść do autobusu, tyle ludzi jest. Czy niemożne być więcej rano tych autobusów.

  Skoro na Młodzieńczej nie możesz się wcisnąć do 527 to znaczy, że masz tam do wyboru jeszcze co najmniej cztery inne autobusy do wyboru i dojazdu w dokładnie to samo miejsce. Jakoś 527 jadący w stronę Białołęki po minięciu Wileńskiego robi się w miarę pusty, to samo z innymi autobusami. Rano w drugą stronę dzieje się to samo, z racji tego, że 527 jedzie dużo szybciej od pozostałych, naród na Młodzieńczej (najwięcej przesiadek ze strony Ząbek) wbija się do niego na siłę, mimo, że za nim, albo przed nim stoi inny autobus jadący w tym samym kierunku.

 • Rysiek z Kranu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2014 15:26 ~Rysiek z Kranu

  ala~ala

  Nam nie chodzi o spóźnienia. Na przystanku Młodzieńcza rano poprostu nie można wejść do autobusu, tyle ludzi jest. Czy niemożne być więcej rano tych autobusów.

  Ala, na tym przystanku zatrzymują się też inne autobusy jadące do metra. I w dodatku potrafią przyjechać prawie puste.

 • Eska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2014 15:18 ~Eska

  A ja sugeruję, by ograniczyć liczbę przystanków na Skarbka z Gór... mamy skarbka z gór, os. derby III, VI i jeszcze os. Derby i za każdym razem autobus się zatrzymuje i przy okazji cały sznurek samochodów, bo nie ma żadnej zatoczki!

 • ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2014 10:41 ~ala

  Nam nie chodzi o spóźnienia. Na przystanku Młodzieńcza rano poprostu nie można wejść do autobusu, tyle ludzi jest. Czy niemożne być więcej rano tych autobusów.

 • Werka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2014 07:44 ~Werka

  Jak juz postawicie tego dyspozytora, to niech mierzy również temperaturę w autobusach i kontroluje włączone ogrzewanie, bo właśnie jadę 527, gdzie temperatura nie jest większa od tej na zewnątrz.

 • zimno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2014 22:56 ~zimno

  Opóźnienia to jedno ale jak już się uda wejść pasażerom do 527 to marzną przez całą drogę. Nic nie grzeją!!! A 90 % osób jedzie do końca trasy. Ludzie mamy ujemne temperatury, pomyślcie!

 • Marck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2014 22:38 ~Marck

  trzy,cztery minuty?????????!!!!!!!!!!!!!!Nie dotarłem z dzieckiem do szkoły a mieliśmy prawie pół godziny zapasu!

 • sok z zuka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2014 21:40 ~sok z zuka

  Marcin~Marcin

  Och jak pieknie!!! 527 ruszyl z Bankowego po kilkukrotnym zamykaniu drzwi (taki scisk o 17-18) i jak jechal! Cala radzyminska to wyscig z czasem. Przystanek mlodziencza to wymuszenie pierwszenstwa na lewoskrecie i wszystko o czasie. ZTM postraszyl kierowcow a ci ,,nadrabiaja". Zenada takie Polskie realia.

  Nie ma takiej opcji by" ztm postraszył kierowcow". Niektórzy jeszcze tak jeżdżą goniąc ten rozkład, ale większość jak ja ,dało za wygraną. Wszedzie nam powtarzają ,że nie jesteśmy anonimowi, że zgodnie z przepisami, że kamery u nas i u innych. I to jest racja ,odpuściłem nie gonie, tracę kurs na rzecz opóźnień i tyle. Po co gnać ? nie zarobię, ujadę się ,a pasażer zamiast dziękuje ,zrobi mi zdjęcie i opublikuje w necie. Przyjeżdżamy opóźnieni i muszą nas skracać ,to jest tracimy kursy bez żalu z naszej strony.Ja nie traciłem "koła" nigdy praktycznie,ale dziś co kilka dni. I jestem w porządku, nie warto się "zabijać" bo nikt tego nie chce ,ani nie doceni.Grunt to sie nie przejmować.

 • Pytak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2014 21:15 ~Pytak

  pasazer~pasazer

  3-4 czy 10 minut opóżnienia w godzinach 7 - 9 to jest standard ZTM na wszystkich liniach w całym mieście.W tych godzinach żaden rozkład tego nie ogarnie. Dzien do dnia jest nie podobny dzisiaj przejedziesz w 10 minut jutro w 20.
  Jaka jest więc przyczyna że akurat 527 stało się linią specjalnej troski ZTM i TVN jesli to samo w tych godzinach dzieje się na wszystkich pozostałych liniach w mieście.Ktoś wpływowy chyba z niej korzysta?W innych przypadkach zawsze ZTM odpowiada nie da się albo skraca lub likwiduje linię/z powodu opóznień/ a tu indywidualny dyspozytor,rozkład.Punkt widzenia zależy od punktu jeżdzenia.


  To podaj przyklad innego osiedla w Wwie zamieszkanego przez kilkanascie tysiecy mieszkancow, z ktorego do centrum dojezdza jedna jedyna linia. Ktora w dodatku pada ofiarą misternie zaplanowaniej i chirurgicznie prowadzonej operacji budowy kanalizacji w styczniu!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »