Informacje

02.01.2014 07:30 Nowe ceny biletów

ZTM przypomina: Kartę Warszawiaka wyrobisz po Nowym Roku

SERWISY:


Warszawiacy zgodnie stali w kolejkach do POP-ów przed Nowym Rokiem, by wyrobić Kartę Warszawiaka. Jednak, jak przypomina Zaząd Transportu Miejskiego, można ją wyrobić i odebrać także po 1 stycznia.

- Nie ma ograniczeń czasowych na wyrobienie nowych kart oraz hologramów Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka - uspokaja Zarząd Transportu Miejskiego. Odbierać je można także teraz, po Nowym Roku.

Wystarczy, że zrobimy to przed wygaśnięciem biletów, które aktualnie posiadamy, bo z biletów zakodowanych i aktywowanych przed 1 stycznia 2014 r. można korzystać do końca terminu ich ważności.

To samo dotyczy składania wniosków o naklejenie hologramów. Nie trzeba tego robić teraz, kiedy zainteresowanie wyrobieniem Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka jest tak duże. Można je składać przed terminem wygaśnięcia zakodowanych biletów, z których aktualnie korzystamy.

Dla płacących podatki w stolicy

Karta Warszawiaka będzie obowiązywać w obu strefach biletowych, czyli będą mogli z niej korzystać ci, którzy mieszkają w stolicy, ale do pracy dojeżdżają pod Warszawę.

Karta jest wydawana osobom, które mieszkają i płacą podatek dochodowy PIT w Warszawie. Miejsce zameldowania, czyli adres w dowodzie osobistym, nie jest brane pod uwagę. Ma to zachęcić do płacenia podatków w stolicy osoby, które tu mieszkają, ale z urzędem skarbowym rozliczają się gdzie indziej. Ich liczbę ratusz szacuje na kilkaset tysięcy.

Dodatkowy punkt

Przed świętami Bożego Narodzenia Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił dodatkowy punkt, w którym można składać wnioski oraz odbierać hologramy do Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka.

Działa on przy północnym wejściu na stację metra Ratusz Arsenał i będzie funkcjonował do piątku w godz. 10.00-20.00. Mogą z niego korzystać osoby, które mają kartę miejską, bo tam nie można jej wyrobić.

Wyższe ceny biletów

Od stycznia 2014 r. bilet 30-dniowy kosztuje 110 zł, a w ramach Karty Warszawiaka - 98 zł; bilet 90-dniowy: 280 zł, a z kartą - 250 zł, czyli tyle samo, co przed podwyżką. W drugiej strefie biletowej: bilet 30-dniowy dla osób z kartą wynosi 196 zł (dla pozostałych 210 zł); bilet 90-dniowy - 482 zł (dla pozostałych 536 zł).

Tak wyglądała kolejka przed POP-em na stacji metro Centrum pod koniec 30 grudnia:


lata/ij/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2014 11:26 ~warszawiak


  sowa~sowa

  Panie Januszu 5 minut stałem miesiąc temu, teraz to powinien pan stać za karę 10h.
  warszawiak z dziada pradziada~warszawiak z dziada pradziada

  w Rumuni jest jedne miasto gdzie pobierają opłatę za przejazd ,.to jest bardzo dobry pomys dla radnych, wtedy skączą się problemy finansowe miast i gmin.

 • Warszawiak z krwi i kości

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2014 07:49 ~Warszawiak…

  Przepracowałem w Warszawie ponad 10 lat ,zawsze byliśmy grupą pracowników opłqacanych niżej od grupy mieszkającej Warszawie.Pomijając fakt,że jestem z dziada pradziada warszawiakiem,jestem przeciwny takim przywilejom.Moi przodkowie gineli w powstaniu , odbudowali z gruzów warszawę a tu selekcja iweryfikacja .Kto na to wpadł,co za szaleniec.Będzie tak,że nikt z prowincji na na tą wiochę jaką teraz jest warszawa nie powinien nikt przyjeżdzać.Prawdziwi Warszawiacy mieszkają na prowincji a wiocha przeniosła się do Warszawy i wprowadza przywileje.Amorze wprowadzmy na prowincji opłaty za przejazd na mazury tak ok.25EUR tam gdzie nie ma obwodnic dla Warszawiakó i nie tylko te kierunki.

 • warszawiak z dziada pradziada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2014 07:23 ~warszawiak…

  sowa~sowa

  Panie Januszu 5 minut stałem miesiąc temu, teraz to powinien pan stać za karę 10h.

 • siedlczanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 12:59 ~siedlczanin

  [/cytat_1774117]
  mamy kartę słoika. przy wieździe myto,a podatki we wsi siedlce. pasi?
  [/cytat_1774223]

  od kiedy to Siedlce to wieś? może jeszcze gminna, co ????
  do nauki matole.
  Siedlce - prawa miejskie 1547 r. 76 393 mieszkańców!!!!

 • henio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 12:56 ~henio


  mkej~mkej
  nie jestem zameldowany w Warszawie, ale płacę tu podatki. Mimo tego wniosek został rozpatrzony negatywnie
  shp~shp


  Ja mieszkam i płacę podatki w Warszawie i też dostałem negatywnie. Powodu jak na razie nie znam.  ja tak samo, pracuje w Warszawie, mieszkam w Wołominie, rozliczam sie od 2 lat na pradze i mi też odrzucili

 • krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 11:59 ~krzysztof

  Od zawsze płacę podatki w Warszawie, ale gdy chcę otrzymać hologram na karty miejskie moich dzieci dowiaduję się, że muszę być zweryfikowany i może to potrwać do 1 miesiąca. Dodam, że zgodnie z sugestią ZTM złożyłem deklarację 2 tygodnie temu przez internet..... DZIĘKUJĘ Pani Prezydent za miły początek 2014 roku.

 • sowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 08:27 ~sowa

  Panie Januszu 5 minut stałem miesiąc temu, teraz to powinien pan stać za karę 10h.

 • Figo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 08:07 ~Figo

  lubelska,5 godzin stania.

 • Janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2014 21:09 ~Janusz

  byli pasażerowie~byli pasażerowie

  Z uwagi na brudne w smarach siedzenia pasażerskie w autobusach (ponieważ machanicy w zasmarowanych ubraniach siadaja na siedzeniach) i śmierdzące - ponieważ nikt ich nie pierze, rezygnujemy z usług ZTM na przejazdy w komunikacji miejskiej.
  Liczymy na to, że dla dobra jeżdzących pasażerów KTOŚ z RZĄDZĄCYCH jak również ZTM i zainteresuje się w/wym. problemem.

  Pozdrowienia w Nowym Roku


  Cześć

  Myślisz, że to smar? O naiwności. To jest wieloletni brud który został wtarty w materiał obiciowy. Sam byłem wielokrotnie świadkiem jak pijacy w zaszczanych spodniach siadali na tych siedzeniach a te niczym gąbki wchłaniały to wszystko. Tutaj pozdrowienia dla firmy Mobilis która obsługuje poranną linię 112. Przestałem jeździć tym autobusem bo z tyłu śmierdzi już od tych obić gorzej jak na centralnym, większość pasażerów ucieka do przodu maszyny. Kiedyś zrobię zdjęcia i wyślę do ZTM, łaski w końcu mi nie robią. Płacę za bilet duże pieniądze, moje podatki idą również na komunikację miejską więc mam prawo wymagać podstawowej higieny w autobusach.

 • byli pasażerowie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2014 18:20 ~byli pasażerowie

  Z uwagi na brudne w smarach siedzenia pasażerskie w autobusach (ponieważ machanicy w zasmarowanych ubraniach siadaja na siedzeniach) i śmierdzące - ponieważ nikt ich nie pierze, rezygnujemy z usług ZTM na przejazdy w komunikacji miejskiej.
  Liczymy na to, że dla dobra jeżdzących pasażerów KTOŚ z RZĄDZĄCYCH jak również ZTM i zainteresuje się w/wym. problemem.

  Pozdrowienia w Nowym Roku

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »