Informacje

16.03.2011 22:07 warszawa@tvn.pl

ZTM o filmie internautki: zamiast kręcić, powinna wpuścić autobus

SERWISY:

- Kobieta kierująca samochodem zamiast przyspieszać i kręcić film powinna wpuścić przed siebie autobus – uważa Igor Krajnow, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego. To komentarz do filmu jednej z internautek tvnwarszawa.pl,  którym widać jak kierowca autobusu skręca na czerwonym świetle z pasa do jazdy prosto.

Zapala się czerwone światło. Na lewym pasie zatrzymują się kierowcy, którzy chcą skręcić w lewo. Kierowca 172 nie zwraca na to uwagi i skręca w lewo z pasa do jazdy na wprost. W tym czasie piesi wychodzą już na przejście przez ul. Dolną, w związku z czym autobus blokuje przejazd Sobieskiego.

- Na tym filmie bardzo wyraźnie widać sytuację, w której kierowca autobusu z włączonym kierunkowskazem chce wjechać na pas przeznaczony do skrętu w lewo. Natomiast autorka tego filmu, przyspiesza uniemożliwiając kierowcy wykonanie tego manewru i kierowca nie chcąc blokować samochodów został zmuszony do wykonania tego manewru – stwierdził Krajnow.

"Trzeba mieć trochę kultury"

Z kolei rzecznik prasowy Miejskich Zakładów Autobusowych przyznał, że to co zrobił kierowca nie powinno mieć miejsca. – Kierowca będzie upomniany za to zdarzenie – zapewnia Adam Stawicki. Jednocześnie dodał, że błędy popełniła również autorka filmu. – Jeżeli ma się trochę kultury to powinno się wpuścić autobus. Ta pani jadąc samochodem nie powinna używać telefonu komórkowego – dodał rzecznik.

bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • R-2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2011 15:30 ~R-2

  WOW kierowca autobusu po to ma wyznaczony buspas żeby nim jechać i następnie zjechać na właściwy pas do skrętu. Po co buspasy jeśli kierowca autobusu ma jechać od razu właściwym pasem?

 • R-2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2011 15:26 ~R-2

  Szanowny Panie Krajnow, zaimponował mi Pan tą wypowiedzią, kierowca R-2

 • ww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2011 10:50 ~ww

  Już wiemy dlaczego tak dużo osób u nas jeździ nie zgodnie z prawem. Takich kierowców w samej warszawie jest kilka set jak wsiadają do swoich prywatnych samochodów też nadal łamią prawo bo napewno przyzwyczajenia zostają. To samo tyczy się na gminie łamiących prawo Straży Miejskiej, posłowie i senatorowie, czy politycy, i tak dalej. Każdy ma jakiś poważny powód dla dobra innych. A kończy się na tym że jeździ się po takich miastach jak Warszawa tak jak się jeździ - czyli tragicznie.

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2011 10:40 ~waw

  Proponuje niech każdy nie wpuszcza autobusów wymuszających pierwszeństwo i łamiących prawo. Niech w końcu praco drogowe będzie przestrzeganie przez wszystkich na drodze.
  Sam korzystam czasami z komunikacji miejskiej, ale nie chce aby niebezpieczni kierowcy mnie i moje dzieci wozili.

 • MM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2011 10:33 ~MM

  Ależ oczywiście za przejechanie na czerwonym świetle i spowodowane zagrożenia zdrowia kilkudziesięciu pasażerów należy się upomnienie. A to panią powinna ścigać policja że kręci filmy w czasie jazdy. Bez komentarza, a może ta Pani była pasażerem.
  Wg mnie niech pan rzecznik zajmie się inną pracą niż udzielanie takich komentarzy. Jego zachowanie jest nie kulturalne. Jeżeli by ta Pani wpuściła by ten autobus to i tak kierowca MAZ by złamał prawą, gdyż by przekroczył linie ciągłą
  Dla tej pani WIELKIE BRAWO, i z mojej strony wielkie dziękuje. W końcu ktoś pokazał styl i jazdę autobusów MZA.
  WARSZAWSCY KIEROWCY DZIĘKUJĄ TEJ PANI ZA ZAMIESZCZENIE TEGO FILMU.

 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2011 10:21 ~miki

  W mojej pracy jeżeli by przyszedł mail z film że w taki sposób jeżdżę. Miał bym poważną rozmowę, nie ważne że jestem na dość wysokiej pozycji zawodowej, nikt by nie patrzył na moje stanowisko czy zasługi dla firmy. A jeżeli był by mediach napewno dostał bym naganę, za spowodowanie zagrożenia i złe użytkowanie mienia służbowego.

  A że taki film nie trudną nakręcić, wystarczy pojeździć kilka minut po centrum Al. Jerozolimskimi i takich filmów można nakręcić kilka dzieciąt dziennie. Szkoda tylko że policjanci widzą to wszytko i udają że nic się nie wydarzyło. Styl nonszalanckiej jazdy i zachowania agresywne kierowców autobusów MZA i podmiejskich jest po prostu nie do akceptacji. Nie interesuje mnie że przewożą pasażerów, ich zadaniem jest bezpieczny transport a nie w stylu filmu SPEED. Jeżdżę czasami autobusami również i nie chce aby ktoś narażał moje zdrowie i innych kosztem 2-3 minut szybszego przejazdu. Nie można tolerować takich zachowań i należy je piętnować a kierowca powinien ponieść konsekwencje (można ustalić przecież który to był) w postaci mandatu. Mam nadzieje że policja się tym zajmie. Gdyż jest to społeczne doniesienie o wykroczeniu. Dostawca bułek powie że przejeżdża na czerwonym bo dzięki mnie macie rano ciepłe bułki, a tak to byście mieli czerstwe pieczywo. To samą dotyczy panów że Straży Miejskiej którzy nagminnie skręcają z Al. Jerozolimskich w Nowy Świat, kto im dał uprawnienia do wjazdu pod zakaz skrętu, tego też nie rozumiem. A Pan rzecznik MZA chyba powinien zmienić pracę, bo ja nie chce aby z moich podatków było płacone za takie wypowiedzi.

 • WOW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.03.2011 10:20 ~WOW

  Tak,Tak, może kierowca autobusu powinien wcześniej pomyśleć o zmianie pasa ruchu, kto jak kto ale on zna droge którą jedzie.
  Poza tym jestem zszokowana ktoś łamie przepisy i jest usprawiedliwiany przez przełożonego szok!!!

 • mixer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2011 23:08 ~mixer

  Ciekawe jak wygląda autorka tego filmiku - bo głosik ma fajny :P

 • TT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2011 20:30 ~TT

  SKORO JUŻ PRZEPISY
  Art. 18. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię

  JEST OBOWIĄZANY - NIE TRZEBA TŁUMACZYĆ

  UMOŻLIWIĆ - CZYLI MUSI

  KIEROWCA SAMOCHODU OSOB0WEGO Z LEGALNIE ZDANYM EGZAMINEM NA PRAWO JAZDY...

 • szary23546

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.03.2011 19:20 ~szary23546

  Jeśli chodzi o nagrywanie w samochodzie to mogł to nagrać pasażer,,wiec w czym problem,MZA to chamy ktore wymuszają pierwszęstwo non stop czasami nawet kierunku nie wrzuca wyjeżdzają z zatoczki,przed jakiś samochód mimo że za tym samochodem nic nie jedzie po złości ja ich nie wpuszczam bo nie raz widziałem po żłości nie patrzą na nic,jak by jeżdzili w miare normalnie to bym ich wpuszczał

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »