Informacje

05.07.2011 16:00 odpowiedź na akcję "Podaj bilet"

ZTM o akcji "Podaj bilet": to jest nieuczciwe

SERWISY:

Zarząd Transportu Miejskiego oficjalnie potępił akcję "Podaj bilet" nawołującą do przekazywania biletów jednorazowych innym pasażerom. Urzędnicy podkreślają, że jest to bezprawne, ale nie tylko. "Takie postępowanie jest – mówiąc wprost – nieuczciwe" – czytamy w komunikacie prasowym.

O akcji "Podaj bilety" rozpowszechnianej na profilu internetowym Facebook informowaliśmy we wtorek przed południem. Na czym polega? - Wysiadając z autobusu, tramwaju czy metra nie zabierajcie ze sobą biletów. Zostawiajcie je gdzieś w widocznym miejscu, tak aby mogli skorzystać inni - nawołują członkowie inicjatywy Trzecia Strona Wisły.

Wbrew regulminowi

Igor Krajnow, rzecznik ZTM już tłumaczył na naszych łamach, że jest to "namawianie do oszustwa". Teraz wysłał do dziennikarzy oficjalny komunikat.

"Pasażer, który skasował bilet jednorazowy, nie może odstępować go innej osobie. Wyraźnie zabrania tego uchwalony przez Radę Miasta regulamin przewozu osób i bagażu środkami lokalnego transportu zbiorowego w Warszawie" – pisze rzecznik. Powołuje się na rozdział IV, par. 20, pkt 2:

"Pasażer nie może odstępować lub oddawać innej osobie biletu imiennego lub skasowanego biletu jednorazowego"

Krajnow wskazuje na jeszcze jedną sprawę. Jak zaznacza takie postępowanie jest po prostu nieuczciwe. "Szczytem absurdu jest tłumaczenie, że to działanie w proteście przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej. Im mniej osób płaci za przejazdy komunikacją – tym mniejsza część kosztów jej funkcjonowania jest pokrywana ze sprzedaży biletów – twierdzi Krajnow. "Wtedy – zamiast inwestować w rozwój komunikacji – miasto musi z budżetu pokrywać różnicę, by utrzymać istniejący stan transportu publicznego, a rozwój zostaje zamrożony" – dodaje.

ZTM podkreśla, że bilet jednorazowy nie jest ważny w nieskończoność. Obowiązuje w pojeździe, w którym został skasowany i tylko przez 2 godz.


ran/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Małgorzata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.09.2011 19:18 ~Małgorzata

  Drogi karawaniarzu, skoro masz wątpliwości, czy warto było wstawać do roboty, to jesteśmy kwita, bo ja bardzo lubię swoją pracę, ale kiedy pomyślę, że mam spędzić dwie godziny w środkach komunikacji miejskiej (zwłaszcza latem lub zimą), to uwierz, że chce mi się płakać. To są podróże z narażeniem zdrowia i życia. Nie nie przesadzam, wie to każdy, kto korzysta z komunikacji podczas upałów lub mrozów.

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2011 20:51 ~ja

  do~karawaniarz
  jeżeli w twojej komunikacji jest tak dobrze,wytłumacz mi jak to jest że przy 20-stopniowym mrozie jadąc Ikarusem tylko kierowca wie gdzie jedzie? reszta jedzie na pałe ponieważ na szybach jest gruba warstwa lodu. za to mam płacić

 • Black

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2011 17:12 ~Black

  Polecam KONTAKT 24 tam jakoś się pojawiają informacje ...

 • noun

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 18:12 ~noun

  A gdzie te komentarze? Cenzura? Do gnoju nie do rządzenia Warszawą!

 • noun

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 18:03 ~noun

  Pasożyty dorwały się do władzy. Narzucają ceny biletów a sami nie płacą. Urzędnicy POwinni POnieść koszty drożyzny. POdwyżka biletów o 30% to 30% zwolnionych urzędników. Szybko okazałoby się, że POdwyżki są niezasadne.

 • Wysoka cena biletów ZTM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 11:51 ~Wysoka…

  Trzeba było nie podwyższac cen biletów :)

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 21:28 ~karawaniarz

  Mój komentarz pojawił się tylko w części.

 • Karawaniarz do gosi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 21:16 ~Karawaniar…

  Mieszkałem Małgorzato w Belgi i RFN i nie mam powodów by MIEĆ OCZY JAK SPODKI.Bo ich komunikacja nie jest lepsza. W Brukseli musiałem użyć znajomej belgijki by kupić bilet TAŃSZY taki dla miejscowych.

 • karawaniarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 21:08 ~karawaniarz

  Małgorzato to bajki, zaprowadz tych gości do polskiego urzędu , szpitala, komisariatu, czy innego publicznego miejsca. Będę bronił komunikacji bo jechałem na nią jak pracowałem gdzieś, i nie maiłem pojęcia o czym mówię.Życie skierowało mnie do mza płakałem ,zrozumiałem ,polubiłem.Nie mam dnia przyrzekam by ktoś ,nie powiedział "dziękuję" za każdym moim kołem.Potem to czytam to myślę ,że nie warto było wstać do roboty.Moja poprzednia praca o której pisałem to kierownicze stanowisko w firmie używającej aut małych i dużych , nimi się zajmowałem.Tu trafiłem musiałem się dostosowć i uwierz jak czytam durnoty na tych forach ręce mi opadają.

 • Małgorzata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 19:52 ~Małgorzata

  Skoro w ocenie zagranicznych fachowców polska komunikacja jest tak fantastyczna, to dlaczego zagraniczni goście wysiadają z autobusów z oczami wielkimi jak spodki i pytają jak w ogóle możemy tak żyć? :))) Myślę tu akurat o obywatelach Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Austrii, Norwegii i USA (z innymi nie miałam przyjemności podróżować). Osoby, które wiedzą jak uzdrowić sytuację (nie tylko komunikacyjną) zajmują zbyt niskie stanowiska i nie mają wystarczającej siły przebicia, a tych którzy mogliby mieć jakiś wpływ, ta sprawa po prostu nie interesuje. Nie mam natury pieniacza i przeważnie unikam wszelkich konfliktów, ale gdyby pasażerowie postanowili zorganizować strajk lub wnieść zbiorowy pozew, przyłączyłabym się bez wahania. W dniu dzisiejszym miałam wątpliwą przyjemność poruszania się po mieście komunikacją miejską i poziom mojej agresji przekroczył już stan alarmowy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »