Informacje

15.01.2014 20:54 pop-y otwarte także w soboty

ZTM: Mniejsze kolejki po Kartę Warszawiaka

SERWISY:

W środę przedstawiciele ratusza i Zarządu Transportu Miejskiego pochwalili się malejącymi kolejkami po odbiór Karty Warszawiaka. W styczniowe soboty otwarte będą wybrane POP-y oraz wszystkie WOM-y w dzielnicach.

- W porównaniu do dużego zainteresowania mieszkańców na początku roku, dziś liczba osób zgłaszających się do w Punktów Obsługi Pasażerów ZTM oraz Wydziałów Obsługi Mieszkańców urzędów dzielnic jest dużo mniejsza; w niektórych punktach liczba obsługiwanych pasażerów spadła czterokrotnie - powiedział w środę podczas konferencji prasowej dyrektor stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek.

Jak dodał, by usprawnić odbiór kart, ZTM oddelegował do obsługi pasażerów kolejnych 10 pracowników. Ponadto w styczniowe soboty otwarte będą wybrane POP-y oraz wszystkie WOM-y w dzielnicach.

Bez hologramu, bez kary

Dyrektor zapewnił, że osoby przyłapane przez kontrolerów na jeździe z prawidłowo zakodowaną Kartą Warszawiaka, a nieposiadające hologramu potwierdzającego uprawnienia, nie poniosą konsekwencji. Chodzi o pasażerów, którzy mimo przysługującego im uprawnienia do Karty Warszawiaka nie mieli czasu, by odebrać hologram. W takiej sytuacji dostaną wprawdzie mandat, ale jeżeli zgłoszą się w ciągu 7 dni do ZTM i wykażą, że dostały zawiadomienie o pozytywnej weryfikacji swojego wniosku o wydanie karty, zostanie on anulowany.

Do ZTM wpłynęło dotychczas ok. 243 tys. wniosków o wydanie Karty Warszawiaka, z czego ok. połowy złożono przez internet. Urzędnicy wydali ok. 115 tys. hologramów potwierdzających uprawnienia. Na mieszkańców, których wnioski zostały zweryfikowana pozytywnie, czeka 109 tys. gotowych do odbioru naklejek.

Partnerzy Karty warszawiaka

Podczas konferencji szef Centrum Komunikacji Społecznej w ratuszu Jarosław Jóźwiak zaznaczył, że urzędnicy cały czas pracują nad tym, by fakt posiadania Karty Warszawiaka wiązał się dla mieszkańców z jak największą liczbą korzyści.

- Obecnie mamy ok. 60 partnerów. W programie są m.in. prawie wszystkie ośrodki sportu działające na terenie miasta, także te komercyjne, większość teatrów i miejskich instytucji kulturalnych, ale również te prowadzone przez organizacje pozarządowe. Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu liczba partnerów przekroczy sto - powiedział Jóźwiak.

Inspektor kontroluje ZTM

Dyrektor Witek odniósł się również do kontroli, jaką 13 stycznia w stołecznym ZTM rozpoczął Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. - W naszym odczuciu to rutynowa kontrola. Nie mamy żadnych sygnałów niezadowolenia dotyczących sposobu przetwarzania danych osobowych - powiedział.

- Jestem spokojny co do zasad, jakie wprowadziliśmy, bo one zostały wprowadzone z pełnym uwzględnieniem obowiązującego w Polsce prawa - dodał.

Kontrolerzy zainteresowali się sposobem przetwarzania danych osób starających się o wydanie Karty Warszawiaka. Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa GIODO Małgorzata Kałużyńska-Jasak, sprawdzanie przetwarzania danych osobowych przez ZTM rozpoczęło się z urzędu, "na skutek zarówno wpływających do biura GIODO sygnałów, jak i doniesień medialnych".

Z Kartą taniej

Posiadacze Karty Warszawiaka, czyli de facto hologramu naklejanego na kartę miejską lub inny nośnik biletu komunikacji miejskiej, mogą korzystać ze zniżek przy zakupie długookresowych biletów komunikacji miejskiej, a także ośrodkach sportu i instytucjach kultury.

Warunkiem otrzymania karty jest zamieszkiwanie w Warszawie i rozliczanie tu PIT-u. Będzie to weryfikowane na podstawie bazy danych Ministerstwa Finansów.

Tak wyglądały kolejki po odbiór Karty Warszawiaka pod koniec grudnia:

PAP/wp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kkkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 18:22 ~kkkk

  wawer~wawer

  Jak ja nie nawidzę jak wyzywacie się od tych słoi.Ludzie pytam się-kto wam dał takie prawo aby obrazać przyjezdnych?Jestem warszawianką od 5-ciu pokolen i do głowy mi nie przychodzi takie zachowanie.A moze ja tez jestem słoik bo mieszkam w wawrze?


  Jednak sa normalni Warszawiacy... :)

 • BTL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 18:17 ~BTL

  W nosie mam kartę warszawiaka i HGW. Emeryci i renciści nie mają żadnej zniżki. Płacą 55 zeta. Na każdym kroku są rąbani.Ale jest ich bardzo dużo, więc miasto na nich zarobi.

 • smutna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 16:00 ~smutna

  Dzisiaj (16.01.14) około godziny 8.30 zostawiłam szarą czapkę z COS-a w autobusie 131 na przystanku stępińska [kierunek SADYBA]. Jestem do niej nieco przywiązana i bardzo liczę na jej odnalezienie i uczciwego znalazcę! Proszę, proszę!!! Ktokolwiek widział ktokolwiek wie!

 • Zoliborzanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 12:35 ~Zoliborzanin


  Wawik~Wawik

  W tych kolejkach stoją uczciwi przyjezdni, którzy nie jak słoiki NIE PŁACĄ PODATKÓW!!!
  I NIE CHODZI TU O 12 ZŁ, TU CHODZI, ŻE TE OSOBY PŁACĄ PODATKI I CHCĄ SIĘ WYRÓŻNIĆ OD SŁOIKÓW!
  klamka~klamka

  A w czym ty czlowieczku jestes lepszy od słoika...? hahaha, chyba tylko w szczekaniu jak narazie.  Przypomnial mi sie zart.
  - Whisky poproszę!
  - Z lodem?
  - Bez loda, hehehehe!
  - A słomkę panu podać czy pan sobie z butów wyjmie?

 • Burgemeister

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 12:04 ~Burgemeister

  zadowolna z KW~zadowolna z KW

  Odbierałam wczoraj hologram w urzedzie dzielinicy ursynow i nie byla jedna osoba przede mna! Zajelo mi wszystko 5 minut. Na rozpatrzenie internetowego wniosku czeklama 2 dni.
  Kolejek nie widzilam

  No widzisz ? A gdzie ten tłum ujadaczy, którzy trzy miesiące temu rzucili się obgryzać kostki Guziałowi ? Nasz Urząd Dzielnicy to jego zasługa.

 • wawer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 11:01 ~wawer

  Jak ja nie nawidzę jak wyzywacie się od tych słoi.Ludzie pytam się-kto wam dał takie prawo aby obrazać przyjezdnych?Jestem warszawianką od 5-ciu pokolen i do głowy mi nie przychodzi takie zachowanie.A moze ja tez jestem słoik bo mieszkam w wawrze?

 • Mimi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 09:48 ~Mimi

  man~man

  Trzeba być wieśniakiem z Warszawy, żeby atakować tak te kilkanaście zł :) I kolejkowa mentalność z komuny :D

  Wieśniakiem to jesteś ty z poza Warszawy! To przez bande słoików takich jak ty są kolejki, bo myślą że pomimo nie płaconych tu podatków uda im się dostać kartę słoika! Popatrz słoiczku ile wniosków jest odrzuconych to liczba słoików prubujących dodatkowo żerować na naszym mieście! Precz z janosikowy!!! Won słoiki nie chcemy was tu!!!

 • klamka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 09:26 ~klamka

  Wawik~Wawik

  W tych kolejkach stoją uczciwi przyjezdni, którzy nie jak słoiki NIE PŁACĄ PODATKÓW!!!
  I NIE CHODZI TU O 12 ZŁ, TU CHODZI, ŻE TE OSOBY PŁACĄ PODATKI I CHCĄ SIĘ WYRÓŻNIĆ OD SŁOIKÓW!

  A w czym ty czlowieczku jestes lepszy od słoika...? hahaha, chyba tylko w szczekaniu jak narazie.

 • maniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 09:25 ~maniek

  RhS~RhS

  Te "nędzne" 12 złotych, to rocznie 144 zł. Zamiast finansować ZTM wolę za to kupić coś własnemu dziecku.Na swoje utrzymanie zarabiam sama, nie sponsoruje mnie mamusia z statusem - więc tak - te 12 zł to dla mnie dużo.W buty sobie wsadzcie te kpiarskie komentarze.


  Więcej wydasz na podjadane codziennie batoniki wiec swoj komentarz tez sobie wsadz.

 • jajaja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 08:16 ~jajaja

  A nie mogliście kupić biletu przed 30 grudnia 2013 roku? Ja doładowałem i do maja mam bilet w starej cenie.

  Myślenie nie boli ;-)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »