Informacje

15.03.2011 18:29 zapowiedzi urzędników

ZTM: mniej linii przyspieszonych na Trasie Łazienkowskiej

SERWISY:

- Na Trasie Łazienkowskiej nie każda linia przyspieszona zatrzymuje się na tym samym przystanku. To jest skomplikowany układ, dlatego będziemy to porządkować - zapowiedział na antenie TVN Warszawa Dobiesław Kadloff, kierownik sekcji marszrutyzacji ZTM.

- Chcielibyśmy aby linie zwykłe zatrzymywały się na wszystkich przystankach na Trasie Łazienkowskiej i kursowały bardzo często - mówił w "Miejskim Reporterze" Kadlof.

Ta zapowiedź już jest wprowadzana w życie: linia 182 kursuje co 4 minuty w porannym szczycie. Plany zwiększenia częstotliwości kursowania linii zwykłych z pewnością ucieszą pasażerów, mniej zadowoleni będą z zapowiedzi likwidacji niektórych przyspieszonych autobusów.

-

Chcielibyśmy aby linii przyspieszonych było mniej i aby te, które pozostaną, zatrzymywały się rzadziej - uściśla Kadloff i dodaje, że bardzo często ZTM dostaje prośby od pasażerów, którzy proszą aby linie przyspieszone miały mniej przystanków. – Tak było ostatnio w przypadku autobusu 523 - wspomina kierownik marszrutyzacji.

 Zmiany w kursowaniu autobusów południowej Warszawy

Przedstwieciele ZTM-u wyjaśniali widzom TVN Warszawa, dlaczego w ostatnichbtygodniach tak wiele autobusów na Mokotowie i Wialnowie zminiło trasy. – Miasto się cały czas zmienia więc nie może być tak, że układ komunikacyjny jest stały, skostniały - informuje Dobiesław Kadloff. - Cały czas prowadzimy badania, obserwujemy i widzimy co należy zmienić - dodaje.

- Czym się państwo kierujecie dokonując zmian numerów linii? Np. parę lat temu było 144, 122 , a teraz 222 a co będzie za pół roku?- pytał Paweł z Mokotowa.

- Trudno żeby trasa, która przebiega inaczej miała ten sam numer. Natomiast są takie przypadki, że po latach linia pojawia się w kształcie zbliżonym jaki miała kilka lat wcześniej i jeżeli jest taka możliwość dążymy do tego aby ten numer powrócił - odpowiedział pracownik ZTM.

Kazimierz z Mokotowa pytał dlaczego autobus 195 w porannym szczycie ma tzw. Dziurę tzn. nie jeździ między 7:20 a 8:40.  – Spróbujemy to poprawić –obiecali urzędnicy ZTM-u.

Likwidacja 117 - likwidacja?

Widzowie pytali również czy linia 117 czy będzie likwidowana? - Faktycznie była propozycja całkowitej likwidacji linii, na ten moment nie ma decyzji. Ale nie wykluczamy zmiany trasy  podsumował  Dobiesław Kadloff.

ec/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • szczesliwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.03.2011 16:07 ~szczesliwa

  A bedzie jeszcze fajniej jak autobusy zaczna jezdzic zgodnie z przepisami- nie jeden nie dojedzie na czas albo wcale-:)i mam taka nadzie za to ze tak bardzo opluwano kierowców autobusów-los jednak potrafi sie zemścic

 • tja.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2011 21:36 ~tja.

  Głupota lubi "DECYZJE", bezsensowne decyzje. na apele pasażerów, jakich, kogo, przepadano wszystkich. super ta socjologia, statystyka, czy chamówa urzędnicza. 85% pasażerów wsiada na 3 przystankach i prawie 85% wysiada na 4 przystankach, po ch..... im te 20 nowych przystanków? aaaa no tak bo były sugestie, a może mieszka tam jakaś sugestia od decyzji. Zamiast tworzyć dualizm, międzydzilnicowe szybkie tramwaje, autobusy to tu się likwiduje. Londyn buduje nowe metro pod starym, ale ogranicza ilość stacji boooo..... to pytanie dla twórców pomysłu.

 • arvelli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2011 17:28 ~arvelli

  ...linie przyśpieszone były po to żeby mieszkaniec Gocławia wsiadając dajmy na to na Saskiej a jadąc do M.Politechnika zaliczył TYLKO dwa-trzy przystanki...teraz zaliczy ich siedem!!! i podróż którą odbywał w 7-9 minut będzie teraz trwała minut co najmniej 15-20!!! Co z tego że częściej bedą linie zwykłe??? Gdzie tu logika???

 • januszsz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2011 12:02 ~januszsz

  Ręce precz od 117!!!

 • cd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2011 08:30 ~cd

  Czyżby korkowały przejazd Haneczki z Anina do Ratusza?

 • m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2011 00:49 ~m

  czy ztm nie powinno zrezygnowac z pomyslu podzialu linii na stale i okresowe? przez to chyba te numery "co chwila" sie zmieniaja. (jak np. z 302 na 144, a poznej znow na 302? czy 522 na 422?). bo chyba i tak wiekszosc korzystajacych nie zdaje sobie sprawy z tego kiedy dana linia jest klasyfikowwana do ktorej grupy. np. czy jak kursuje caly tydzien od 6 do 19 to jest jeszcze stala czy juz okresowa?

 • driver

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2011 00:40 ~driver

  Poto wam poskracali niektore linie zebyscie wiecej kupowali biletow,tu chodzi tylko o kase! i karanie kierowcow za bzdory,typu zly kolor spodni!!!!!

 • buszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2011 00:21 ~buszek

  ciekawe jak wygra opcja linii na Boernerowo w postaci 20 dalej na Prage juz nie jako 13 a 20, co na to mieszkańcy Pragi hehe

 • BEZ_PRZESIADEK_PROSZĘ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2011 23:49 ~BEZ_PRZESI…

  Od ostatniej zmiany rozkładów jazdy linia 173 jeszcze ani razu nie przyjechała punktualnie. Zawsze jest spóźniona o 5 do 15 minut. Miał być odstęp między przyjazdem 173 i 315. One dalej jeżdżą "razem", pomimo, że jeden powinien być 10 minut wcześniej od drugiego. Niech autobusy jeżdżą jak metro, i będzie może trochę lepiej. Niech ZTM nie waży się likwidować linii przyspieszonych. Komunikacja miejska jest dla ludzi, którzy z niej korzystają, a nie dla ZTM-u.

 • waz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2011 23:19 ~waz

  wy swoje prośby i komentarze a ztm i tak postawi na swoim...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »