Informacje

05.05.2011 19:19 zmiany komunikacyjne

ZTM chce zlikwidować 514
"Zaoszczędzimy 17 minut"

SERWISY:

Pasażerowie nie chcą zgodzić się na likwidację linii 514. Do Zarządu Transportu Miejskiego piszą w tej sprawie petycje. ZTM jest jednak nieugięte. - 514 zastapią inne linie. Dzięki temu z Wesołej do centrum dojedziemy dużo szybciej - przekonują urzędnicy.

Lawinę komentarzy pasażerów wywołał projekt zmian komunikacyjnych w Wawrze, Rembertowie i Wesołej. Najwięcej krytycznych uwag dotyczy pomysłu likwidacji linii 514. Według planu ZTM zostanie ona zastąpiona przez 137, 183 i 520 kursujące z dużą częstotliwością.

Czytaj więcej na temat zmian w komunikacji: Wawer, Rembertów i Wesoła.

Jak czytamy w analizie ZTM, średni czas podróży linią 514 z przystanku Brata Alberta w Wesołej do centrum Warszawy wynosi 57 minut. Pasażerowie, którzy wybierają linie 173 lub 315 i przesiadają się do tramwaju 9 lub 24 jadą 50 minut.

Zaoszczędzić jak najwięcej

Jeszcze szybciej jedzie się liniami 216 lub 514 i dalej ze stacji Warszawa Rembertów pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich. Cała podróż trwa według wyliczeń ZTM 42 minuty.

Połączenie linii 183 z linią 216 w jedną linię 183 o wyższej częstotliwości kursowania pozwoli na skrócenie czasu takiej podróży do 40 minut.

ZTM informuje, że obecnie linią 514 w ciągu jednej godziny porannego szczytu z Wesołej do przystanku PKP Rembertów jedzie średnio 140 osób.

Najpierw konsultacje

Do 19 maja potrwają konsultacje społeczne dotyczące zmian w komunikacji miejskiej na terenie Rembertowa, Wawra i Wesołej. Później ZTM ma przedstawić ostateczny plan zmian komunikacyjnych.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2011 09:41 ~Aga

  A wzial ktos pod uwage ludzi chcacych dojechac do metra politechnika? i niby co mam jechac jednym autobusem pozniej przesiasc sie w tramwaj i jeszcze pozniej w metro. super ciekawe ile czasu wtedy zaoszczedze... zapewne bede musiala minimum pol godz wczesniej wyjsc. Linia 514 musi zostac inne linie kasujcie moze 520 - ma taka dluga trase i z petli w marysinie jezdzi pusty sa tam przeciez linie ktore rowniez jezdza do centrum wiec 520 jest zbedny. Moze tamci ludzie powinni sie przesiadac kilka razy aby dotrzec do celu!!!!

 • kilometr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2011 17:47 ~kilometr

  Gdyby nie 514 to teraz byłbym w dup**, bo cyrk z koleją się robi do końca wakacji. A tak wsiadam w 514 i jestem w metrze.

  A ze wschodniego muszę, do autobusu się przesiąść, jedzie jakoś na około buuu jestem na nie :P

 • Nom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2011 01:32 ~Nom

  A zastanawialiście się nad tym co by było jakby wdrożył się już ten nowy system? Jesteśmy przyzwyczajeni do starych tras,ale może częstsze przejazdy rzeczywiście coś usprawnią?

 • vtom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 23:06 ~vtom

  Te odpowiedzi na czacie to jakies nieporozumienie! Pytamy ludzi- tak jasne te odpowiedzi o tym świadcza. Mają gdzies co ludzie myślą.

 • micstk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 23:00 ~micstk

  514 dotyczy także Nowego Rembertowa. Nie dajmy sie ZTM!

 • wesolandia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 11:58 ~wesolandia

  Co za bzdury!!! 57min? Chyba przy mega korkach, to jadę do Centrum tyle, no do godziny. Ale normalnie 514 pokonuje tę trasę w 40 min! Zostawicie 514! I niech ZTM przestanie traktować Wesołą jak jakaś wieś, bo wsią nie jest! Niech lepiej puści 514 3x na godzinę!

 • mieszkanka Wesołej os. Zielona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2011 11:45 ~mieszkanka…

  Jestem zdecydowanie przeciwna likwidacji linii autobusowej nr 514!!! Mieszkam w Wesołej (osiedle Zielona) i dzięki tej linii nie jestem zmuszana do bezsensownych i uciążliwych przesiadek jadąc bezpośrednio do Centrum. Ludzie pracujący w ZTM kompletnie nie zapoznali się z planem dzielnicy Wesoła, gdyż jest ona bardzo rozległa. Poza tym warto zauważyć co od dawna dzieje się na odcinku ul.Okularowej. Tam zawsze ulica jest zakorkowana, a w godzinach szczytowych korkuje się już od Kauflandu w stronę Marysina. Zatem zwiększenie częstotliwości linii jadącej przez Marysi, nic nie zmieni, a może nawet pogorszyć sytuację! NIE DLA ZLIKWIDOWANIA 514!!!!!!

 • grzegorz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2011 08:15 ~grzegorz

  Pewnie nie wszyscy są zorientowani: 514 to autobus, który jeździ co pół godziny. Nawet w szczycie! Nie będzie częstszy, bo leci z Woli Grzybowskiej, skąd jest naprawdę mało pasażerów. Wybór jest tylko taki: walczyć jak o niepodległość o zdechlaka, jakim dziś jest, albo sobie darować. Ja bym raczej wnioskował o częstsze 183, bo projekt ,,na dziś'' da uporządkowanie odjazdów (równe odstępy w szczycie) bez zwiększenia liczby wozów.

 • Zielona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2011 12:45 ~Zielona

  Konsultacje ? mydlenie oczu, przeczytajcie czat na stronie ZTM, odpowiedzi na pytania internautów w formie takiej jakby już wszystko było klepnięte.

 • Mieszkaniec Rembertowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2011 00:34 ~Mieszkanie…

  1. Zniesienie przyspieszonej linii autobusowej 514 dla mieszkańców sporej części Dzielnicy Rembertowa (osiedli: „Pocisk”, „Nowy Rembertów”), Wesoła (osiedla: „Zielona”, „Groszówka”, centrum Wesołej, „Wola Grzybowska”):
  1) nie poprawi, a wręcz pogorszy dostęp do transportu publicznego, nie mówiąc o wygodzie, która w tym wypadku polega m.in. na nieprzerwanym przejeździe do celu, bez konieczności przesiadek,
  2) czas oczekiwania na przystankach nie będzie krótszy, bowiem chodzi o to, aby w ogóle nie trzeba było na nich czekać, co właśnie zapewnia linia przyspieszona,
  3) konieczność przesiadania się jest szczególnie uciążliwa dla osób starszych, na którą byliby narażeni zwłaszcza na przystankach proponowanych do przesiadania się na linię i z linii 520; przystanki na rogu ul. Marsa i ul. Okularowej są niedostosowane do liczby osób zmieniających linie autobusowe (wąskie zadaszenie i osłonięcie od wiatru albo ich brak, kałuże na ulicach, itd.),
  4) mieszkańcy ww. osiedli zostaną pozbawieni, alternatywnego względem awaryjnej kolei, dojazdu do „szyny”, jaką stanowi obecnie przystanek metra „Politechnika”,
  5) nie zapewni dywersyfikacji połączenia w stosunku do kolei (SKM i KM) ze Śródmieściem i dzielnicami lewobrzeżnej Warszawy, co ma szczególne znaczenie w okresie zimowym, podczas występowania licznych awarii i opóźnień pociągów,
  6) pozbawia możliwości szybkiego i bezpośredniego dojazdu w rejon Pragi Płd.  Saskiej Kępy (zwłaszcza młodzieży licealnej i gimnazjalnej do tamtejszych szkół, szczególnie w porannych godzinach szczytu), skąd bez dodatkowej przesiadki na linię 520, można byłoby przesiąść się w kierunku Sadyby i Wilanowa (autobusem linii 141), a także do Ujazdowa (Plac na Rozdrożu) stanowiącego miejsce rozjazdu w różnych kierunkach,
  7) dojazd do tramwajów, zapewniony jest w wystarczającym stopniu przez linię 183; przesiadka do nich na Pradze Południe, którymi można dojechać do Śródmieścia i innych dzielnic Warszawy, wcale nie jest atrakcyjna ze względu na długotrwałość

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »