Informacje

31.08.2019 15:23 Odcinek o długości około pięciu kilometrów

Żołnierska wreszcie otwarta

SERWISY:


Po długim okresie oczekiwania kierowcy mogą jeździć ulicą Żołnierską po przebudowie. Jak zapewniają drogowcy, na miejscu trwają już tylko drobne prace.

Urząd miasta zapowiedział, że w weekend będą trwały przygotowania do otwarcia ulicy Żołnierskiej. Ruch miał być puszczony w poniedziałek. Ale plany się zmieniły.

- Ulica Żołnierska została otwarta i kierowcy mogą nią przejechać. Wykonawca prowadzi tam jeszcze drobne prace, związane między innymi z oznakowaniem - przekazała tvnwarszawa.pl w sobotę po południu Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, który  przejechał się nowym odcinkiem, relacjonował, że od Strażackiej do skrzyżowania z ulicą Marsa kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

- Sama jezdnia i pobocze przygotowane są tak, aby kierowcy mogli jeździć wyremontowanym odcinkiem drogi - informuje. Dodaje jednak, że na poboczu znajdują się fragmenty słupków, znaków i barierek.

Odcinek o długości około pięciu kilometrów

Dla kierowców otwarte zostały obie jezdnie ulicy Żołnierskiej, a także biegnące po obydwu stronach ulicy nowe drogi rowerowe oraz kładka dla pieszych przy osiedlu Wygoda.

Po remoncie wjazd na estakadę do skrętu w ulicę Żołnierską możliwy jest nie tylko z Trasy Siekierkowskiej, ale także od strony ronda Mościckiego. Skręt w prawo z Żołnierskiej w ulicę Marsa nadal jednak będzie odbywać się w poziomie terenu.

"Obecnie powstaje projekt drugiej estakady, umożliwiającej bezkolizyjny skręt w ulicę Marsa. Jej budowa ma ruszyć w przyszłym roku" – czytamy w komunikacie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Przebudowa ulicy Żołnierskiej i Marsa objęła odcinek o długości około pięciu kilometrów.

Przedłużające się procedury

Kierowcy długo czekali na otwarcie ulicy w Rembertowie. Pierwotnie roboty Żołnierskiej miały zakończyć się rok temu, w maju 2018 roku. Termin ten został jednak przesunięty kilka razy. Za każdym razem ZMID podpisywał aneks do umowy z wykonawcą.

Po raz pierwszy doszło do tego na samym początku, jeszcze w 2016 roku. - Część terenu niezbędnego do poszerzenia drogi stanowiły grunty Lasów Państwowych. Warunkiem rozpoczęcia na nich prac było przeprowadzenie wycinki drzew przez Lasy Państwowe, co nastąpiło później, niż zakładaliśmy - mówiła rzeczniczka ZMID.

Kolejne zmiany następowały kolejno latem, jesienią i zimą 2018 roku. Tym razem na przeszkodzie stawały przedłużające się procedury. We wrześniu przeciągało się zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu. ZMID zwracał też uwagę, że gotowe odcinki trasy musiały uzyskać pozwolenie na użytkowanie, zanim wykonawca mógł rozpoczynać kolejne etapy przebudowy. Ostatnie przesunięcie nastąpiło w marcu tego roku. Powodem była "zimowa aura".

Przebudowa ulicy zakończyła się w maju. Formalne otwarcie jednak nie nastąpiło, bo przeciągały się procedury.

Prace na Żołnierskiej to drugi etap inwestycji polegającej na przebudowie stołecznego odcinka drogi wojewódzkiej numer 631. Inwestycja polega między innymi na poszerzeniu Żołnierskiej do granicy miasta o drugą jezdnię, do tego dochodzi budowa wiaduktów nad torami kolejowymi, nad ulicą Strażacką oraz na skrzyżowaniu z Czwartaków.

ab/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wkur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2019 20:56 ~Wkur

  Pani rzeczniczki Małgorzato
  Dlaczego wykonawca nie prowadził tych prac w okresie od maja do końca sierpnia, PRZED oddaniem. Przez 2 miesiące i trzy tygodnie było tam pusto.
  A podobno w maju zgłosili gotowość odbioru. To kto kłamie? było gotowe 3 miesiące temu, ale kończą po oddaniu. Nie było gotowe ale zgłosili. Było gotowe ale nie było papierów. Były papiery ale muszą dokończyć ... Jeszcze kilka scenariuszy można dopisać

 • ditew7

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2019 20:46 ~ditew7

  Czy za organizację ruchu odpowiada następca Galasa? Brawo, widać że podtrzymuje tradycje.
  Trzy głupie pomysły:
  1. Skręt w Marsa z jednego pasa
  2. Wjazd od Trasy Siekierkowskiej na wiadukt "nad Marsem" zwężony (za zakrętem) do jednego pasa, przy 2 do zjazdu w prawo, w kierunku Naddnieprzańskiej
  3. Zablokowany pas rozbiegowy przy wyjezdzie z Powstańców
  Ktoś zwrócił uwagę na inne? Dopisujcie

 • Picek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2019 16:26 ~Picek


  Warszawianin~Warszawianin

  a co SKM tam do tego waszego zakichanego Rembrtowa nie dochodzi, to juz bez samochodu sie nie da?
  Trzeba było sie przeniesc do Warsawy a nie w tym Rembertówku bo TANIO czworaki kupować
  PrawdziwyWarszafiak~PrawdziwyWarszafiak


  Cała prawda, popieram, teraz tano w Warszawiwe to można kupić jakiś apartament  Za rok ma się rozpocząć budowa drugiego wiaduktu - dlaczego - podziękujcie wojewodzie z PiS który uwalił decyzje środowiskowe dla drugiego wiaduktu i nakazał od nowa całą procedurę.

 • aaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2019 15:44 ~aaaa

  czy ktoś się liczy z nami kierowcami stojącymi w tak olbrzymim korku czy ktoś myślał wydzielając jeden pas do skrętu w prawo w MARSA tak strasznie czekałam na oddanie Zołnierskiej a teraz płakać mi sie chce

 • Kierowca_

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2019 14:49 ~Kierowca_

  Kierowca_~Kierowca_

  Porażka zarządcy drogi.
  Zapraszamy reportera z przedstawicielem ZDMu w okolice (proponuję zacząć od Strażackiej przy Chruściela), przejechać godnie w korku całą Żołnierską w kierunku Marsa (bez cwaniakowania), aż za zwężenie na trasie (miął tydzień i cały czas robią ten pierwszy pas dylatacji). Dziś ten kawałek zajął 1h15min (z omijaniem, nie zdradzę którędy, bo jutro 3/4 kierowców tak pojedzie).

  Oczywiście zapraszamy rano.

 • Kierowca_

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2019 14:10 ~Kierowca_

  Porażka zarządcy drogi.
  Zapraszamy reportera z przedstawicielem ZDMu w okolice (proponuję zacząć od Strażackiej przy Chruściela), przejechać godnie w korku całą Żołnierską w kierunku Marsa (bez cwaniakowania), aż za zwężenie na trasie (miął tydzień i cały czas robią ten pierwszy pas dylatacji). Dziś ten kawałek zajął 1h15min (z omijaniem, nie zdradzę którędy, bo jutro 3/4 kierowców tak pojedzie).

 • Olgierd Jedlina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2019 06:53 ~Olgierd Jedlina

  Cudownie przy takiej organizacji ruchu, skręcenie w Marsa to taki sam ból jak był, nasuwa się pytanie po co ten remont i pół wiaduktu na skrzyżowaniu z Marsa???
  Wiadukt z Czwartaków ok, nad torami ok, ale tam dalej to klątwa istna, biskup nie pobłogosławił dalej ????

 • PrawdziwyWarszafiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2019 14:19 ~PrawdziwyW…

  Warszawianin~Warszawianin

  a co SKM tam do tego waszego zakichanego Rembrtowa nie dochodzi, to juz bez samochodu sie nie da?
  Trzeba było sie przeniesc do Warsawy a nie w tym Rembertówku bo TANIO czworaki kupować


  Cała prawda, popieram, teraz tano w Warszawiwe to można kupić jakiś apartament

 • AAA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2019 13:52 ~AAA

  No a czemu się dziwicie, że się nic nie zmieniło? Projekt zakładał wiadukt bliźniaczy do tego, co został wreszcie zbudowany. Byłoby wtedy bezkolizyjne skrzyżowanie. Ale wiaduktu nie ma i nie będzie. Ot, taki żarcik.

 • Wolff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2019 12:56 ~Wolff

  Niestety. jechałem tamtędy w sobotę przed południem i też był korek. Niewiele dał ten remont osobom rano spieszącym się do pracy.

  Może trzeba inaczej ustawić świata do skrętu w Marsa? Albo zrobić dwa pasy do jazdy w tym kierunku?

  Jest kiepsko


  mmy~mmy

  Dlaczego tylko jeden pas do skrętu w prawo? Dlaczego dwa do jazdy prosto? powinny być dwa do skrętu w prawo lub przynajmniej jeden do skrętu w prawo i jeden do jady prosto/lub skrętu w prawo.

  Dziś o 6.30: prosto pusto, od Rembertowa pusto a do skrętu w Marsa korek na pół trasy.

  Trochę pomyślenia !!! Wróciliśmy do okresu z przed remontu z dodatkowym pasem do jazdy prosto!?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »