Informacje

12.04.2011 06:26 urzędnicy pytają mieszkańców

Żoliborz szuka
miejsc na parkingi

SERWISY:

Władze Żoliborza chcą tworzyć nowe miejsca parkingowe. Gdzie? O to urzędnicy pytają mieszkańców. Przygotowali krótką ankietę i czekają na odzew.

- Brak miejsc parkingowych w niektórych rejonach Żoliborza to powszechna bolączka - przyznaje Andrzej Kawka, rzecznik dzielnicy. Dlatego burmistrz Krzysztof Bugla proponuje mieszkańcom udział w ankiecie - "Poszukajmy nowych miejsc parkingowych".

A może ograniczyć postój?

Liczy, że mieszkańcy wskażą tereny, które bez większych problemów można zmienić na miejsca postojowe. - Trzeba będzie oczywiście zweryfikować propozycje mieszkańców. Tam, gdzie będzie to możliwe, będziemy wprowadzali pomysły w życie - mówi Kawka.

To nie jedyna kwestia, której dotyczy ankieta. Urzędnicy chcą wiedzieć, w jakich rejonach Żoliborza kierowcy mają największe problemy z parkowaniem samochodów. Zależy im również na opinii osób, którym zaparkowane auta przeszkadzają. W ankiecie pytają o miejsca, gdzie można wprowadzić ograniczenie w postoju.

Urna czeka

Swoje propozycje można wysyłać na adres: urzad@zoliborz.org.pl. W urzędzie dzielnicy są również ulotki z pytaniami i urna, do której wypełnione ankiety można wrzucać. Informacje na temat konsultacji można znaleźć tu.

MASZ PROBLEM Z PARKOWANIEM NA ŻOLIBORZU? PRZESZKADZAJĄ CI STOJĄCE SAMOCHODY?

PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ NA FORUM. PRZEŚLIJ ZDJĘCIE NA WARSZAWA@TVN.PL

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Passionati

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2011 12:05 ~Passionati

  Zmusić władze Szkoły Pożarniczej by ich studenci parkowali u siebie! To koszmar co oni wyprawiają codziennie także w weekendy , na okolicznych ulicach, trawnikach i gdzie tylko można wjechać!

 • klops

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2011 19:11 ~klops

  WPROWADZIĆ OBOWIĄZKOWE OPŁATY !!!
  parkometry dla przyjezdnych tak samo jak w innych dzielnicach.Skończą się wówczas dwunastogodzinne parkowania pod naszymi oknami , a i budżet dzielnicy przynajmniej zostanie zasilony przez tych którzy przyjeżdżają tu smrodzić i tylko smrodzić bo nawet podatki płacą u siebie.

 • JAJACEK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2011 19:02 ~JAJACEK

  właśnie dziś postanowiłem śledzić jednego z parkujących na ul Krasińskiego 8 postawił samochód pod moim oknem zrobił pik pik pilotem i poszedł do metra . Mija właśnie jedenasta godzina parkowania tego pana o numerach rej WWL i takich przypadków można mnożyć bez liku . Pytam gdzie my mieszkańcy mamy parkować ? może powinniśmy udać się do Legionowa,Mińska,Wołomina ? Co jeszcze można dodać do mojego śledztwa? to że ci parkujący nawet nie pracują w naszej dzielnicy , podatki odprowadzają u siebie w wioskach i miasteczkach , a my mieszkańcy na przysłowiowym bruku

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2011 10:20 ~Warszawiak

  Kolego ~...

  Przepraszam cie bardzo jak jadę do Kazimierza dolnego to płace za parking a ty za pewnie w warszawie nie a podatki płacisz u siebie popieram pomysł koniec parkowania nie warszawiaków w warszawie niech parkują na płatnych parkingach a A w szczególności wąt miedzy 22 a 6 rano z pod bloków

 • MK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 08:53 ~MK

  Zrobią ankietkę, a tymczasem będą systematycznie likwidować miejsca postojowe tak jak na Toeplitza czy Filareckiej? Żarty, panowie... Trzeba rozbudować parkingi na Krasińskiego (nawet jako płatne) i wreszcie co najważniejsze: WPROWADZIĆ STREFĘ PŁATNEGO PARKOWANIA! wtedy skończy się desant słoikowców z Białołęki i miejsc parkingowych starczy dla wszystkich; teraz tygodniami toją "turyści" na obcych blachach. Zameldowani, przypomnę, płacą groszowy abonament i jest OK - w końcu finansują już miasto swoimi podatkami.

 • kkk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2011 15:22 ~kkk

  Władze Żoliborza szukaja nowych miejsc parkingowych a administracja na prochnika zakłada szlaban i tym samym My tracimy kolejne miejsca do parkowania !!!!!!!!!

 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 22:19 ~piotr

  Proponuję uruchomić parking na stacji metra Plac Wilsona, który jest zbudowany tylko miasto poskąpiło kasy na wybudowanie wjazdu na niego. Nie pamietam dokładnie 100 czy 200 miejsc tam jest.

  Proponuję też oddać kierowcom parking przy metro dworzec gdanski, ktory nie wiedziec czemu zajeli robotnicy od budowy nowych peronow (nie bylem tam od miesiaca - moze juz dziala ? ale watpie).

 • Żoliborzanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 11:26 ~Żoliborzanka

  Szkoła pożarnicza ma na swoim terenie masę miejsca ( mogli też wybudować parking rozbudując się) a parkuje w okolicznych uliczkach na zapalikowanych miejscach także co ogranicza widoczność i przejazd!!!

 • czaras

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2011 11:07 ~czaras

  Karol, Warszawiak z ciebie za dychę

 • Karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.04.2011 22:52 ~Karol

  Wprowadźcie opłatę za wjazd do Warszawy dla:

  BAU, BBI, BGR, BHA, BI, BIA, BKL, BL, BLM, BMN, BSE, BSI, BSK, BS, BSU, BWM, BZA, LB, LC, LCH, LU, LUB, LBI, LBL, LHR, LJA, LKR, LKS, LLB, LLE, LLU, LOP, LPA, LPU, LRA, LRY, LSW, LTM, LWL, LZ, LZA, TBU, TJE, TK, TKA, TKI, TKN, TLW, TOP, TOS, TPI, TSA, TSK, TST, TSZ

  a problem wypadków i korków sam się rozwiąże !!

  Przyjmując, że do Warszawy codziennie wjeżdża 10 tys. obcych blach, a opłata wyniosłaby 10 zł. od obcej blaszki, to przez miesiąc mamy 3 mln zł., które można przeznaczyć na frezowanie ulic.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »