Informacje

30.09.2014 11:25 prace na ukończeniu

Zobacz wszystkie stacje II linii metra

SERWISY:

Kończy się budowa centralnego odcinka II linii metra. Można już zobaczyć, jak wyglądają nowe stacje. Siedem przystanków podziemnej kolejki różnią nie tylko kolory.

RONDO DASZYŃSKIEGO

Peron tej wolskiej stacji znajduje się 15 metrów pod ziemią i to właśnie stąd do drążenia tuneli metra startowały dwie tarcze – „Anna” i „Maria”. Wejścia położone są po zachodniej stronie Ronda Daszyńskiego – łącznie zaprojektowano ich siedem. Dostępnych ma być też pięć wind.

W środku stacji pasażerów przywita przede wszystkim krwistoczerwona kolorystyka ścian.RONDO ONZ

Ta stacja znajduje się bezpośrednio pod rondem. W środku dominują jasne kolory. Dostać można się na nią 8 wejściami z narożników ronda i trzema z wysepek tramwajowych. Będzie również siedem wind.

Peron tego przystanku położonego na granicy Woli i Śródmieścia znajduje się na głębokości 14 metrów.


 

ŚWIĘTOKRZYSKA

To przede wszystkim stacja przesiadkowa – z niej będzie można przejść bezpośrednio na perony I linii metra. Znajduje się wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej, a sam peron został stworzony 19 metrów pod ziemią. Na ścianach i sufitach przeważa żółta barwa. By pasażerowie mogli się na nią dostać, stworzono 6 nowych wejść i cztery windy.


 

NOWY ŚWIAT – UNIWERSYTET

To najgłębsza stacja na całym centralnym odcinku - na głębokości 23 metrów. - Głębokość stacji wynika z jej usytuowania w pobliżu korony skarpy – informują budowniczowie metra. Wybudowano ją wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej pomiędzy Czackiego a Nowym Światem. Prowadzi do niej pięć wejść, dostępne mają być dwie windy.

W środku dominuje kolor fioletowy.

 

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

To stacja, o której mówiło się najwięcej i nadal będzie w kręgu zainteresowań. W nocy z 13 na 14 sierpnia 2012 roku została ona zalana, a woda wymyła mi.in. grunt pod tunelem Wisłostrady, a efekt jest taki, że w środku nadal toczą się prace.

Stacja znajduje się 19 metrów pod ziemią, a jej zagłębienie wynika z tego, że tunele metra trzeba było poprowadzić pod rzeką. Wejścia na peron będą trzy, tyle samo będzie wind. W środku widać przede wszystkim kolor morski.

 

STADION NARODOWY

Znajduje się w pobliżu stacji kolejowej, niedaleko Stadionu Narodowego. Peron znajduje się 13 metrów pod ziemią. Ten największy przystanek centralnego odcinka ma również tory odstawcze, stąd możliwe będzie przedłużenie linii na Gocław.

Wzdłuż stacji zaprojektowano rząd słupów stożkowych, które będą spełniać rolę świetlików. Dominuje tu kolor zielony. Łącznie do dyspozycji pasażerów będzie siedem wejść i pięć wind.


 

DWORZEC WILEŃSKI

Ta stacja znajduje się pod ulicą Targową – pomiędzy Białostocką a al. Solidarności, peron znajduje się 13 metrów pod ziemią. Łącznie będzie tu 13 wejść i 11 wind. W środku przeważa kolor ciemnoniebieski.

ZOBACZ PRZEJAZD CENTRALNYM ODCINKIEM II LINII METRA:

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • agggga 12

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2014 17:56 ~agggga 12

  może i ładne , ale to tylko siedem stacji. na razie tak wiele to ta druga linia nie da.poza tym są sprawy o wiele wazniejsze , np. bezdomni ludzie na ulicach , polityka mieszkaniowa . ale cóż , pani Hani wygodniej zajmować się sprawami , którymi moze się pochwalić niż prawdziwymi problemami zwykłch ludzi.

 • dorka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.10.2014 14:24 ~dorka

  Piękne, naprawdę robią wrażenie.

 • QAZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 21:53 ~QAZ


  pawel~pawel

  mi akurat druga linia metra za dużo nie da, ale cieszę się z niej bardzo. Ludki więcej optymizmu! :-)
  Adam~Adam


  Jak zaczniesz zarabiać sam pieniądze to zrozumiesz, że niektórzy po prostu je szanują i nie akceptują trwonienia ich na lewo i prawo jak to robi ta władza - to jest najdroższe metro w Europie, może się jaknak stukniecie w głowę i zastanowicie czy aby na pewno nas stać na takie wywalanie pieniędzy w błoto? Metro tak ale nie za takie pieniądze!

  Skoro wiedziałeś, ze można było wybudować taniej, to trzeba było złożyć tańszą ofertę w przetargu. Masz jeszcze szansę to udowodnić przy budowie następnych odcinków.

 • Ann11

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 20:41 ~Ann11

  Stadion narodowy- przystanek jest gdzieś w polu, czy ktoś pomyslał czy na Sokolej będą chodziy autobusy a nie 102 2 razy na godzinę

 • mis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 20:34 ~mis

  Warszawa zadłużona raczej przez Janosikowe ...

 • noe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 17:39 ~noe

  Plexion ty od razu zaproponuj żeby zaoszczędzić np coś takiego:
  wyłączyć oświetlenie miasta, zamknąć metro, ZTM i inne firmy użyteczności publicznej, zwolnić polityków, samorządowców, zamknąć szkoły, uczelnie itd. zlikwidować Straż Pożarną, Policję itp.
  A za oszczędzone pieniądze wyjedziemy na Białoruś lub do Chin :)))

 • Plexion

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 15:19 ~Plexion

  Ludzie a zastanowiliście się kiedykolwiek kto te długi zaciągnięte na budowę tego metra będzie spłacać? Jaraci się seledynowymi kolorami jakby to był jakiś prezent, a to jest przepłacona inwestycja, którą wy będziecie spłacać!!
  Czy zaciągnęlibyście kredyt ponad miarę na całe życie tylko po to żeby szybko dostać najdroższe na świecie auto - można, tylko po co? A jak politycy wydają tak waszą kasę to jakoś tego nie rozumiecie?!?!
  Super że metro jest, ale uważam, że sporo za nie przepłacono i to jedynie po to żeby ktoś mógł być kolejny raz wybrany na prezydenta miasta....

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 15:14 ~Adam

  pawel~pawel

  mi akurat druga linia metra za dużo nie da, ale cieszę się z niej bardzo. Ludki więcej optymizmu! :-)


  Jak zaczniesz zarabiać sam pieniądze to zrozumiesz, że niektórzy po prostu je szanują i nie akceptują trwonienia ich na lewo i prawo jak to robi ta władza - to jest najdroższe metro w Europie, może się jaknak stukniecie w głowę i zastanowicie czy aby na pewno nas stać na takie wywalanie pieniędzy w błoto? Metro tak ale nie za takie pieniądze!

 • mamg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 12:26 ~mamg

  Poprosimy o stację metra przy rondzie Marsa/Płowiecka!!! Uratuje to zakorkowany Rembertów. Dziękujemy :)

 • Evca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2014 12:06 ~Evca

  Jest fajnie- tak wesoło i kolorowo.
  Może nawet zmusi do do uśmiechu ponurych podróżnych?
  Czekamy na dalsze stacje w kierunku Bemowa i nie narzekamy!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »