Informacje

29.11.2010 08:21 II LINIA METRA

Zobacz stacje metra w 3D

SERWISY:

 

Jak będą wyglądały stacje centralnego odcinka II linii? Ostatecznie zdecydują o tym projekty budowlane wykonane przez włosko-turecko-polskie konsorcjum Astaldi. Jednak stworzone do programu funkcjonalno-użytkowego II linii metra wizualizacje pokazują, w jakim kierunku będą szły poszukiwania projektantów.

Wizualizacje prezygotowała pracownia AMC Andrzeja Chołdzyńskiego. Powstały trzy lata temu, do zilustrowania programu funkcjonalno-użytkowego II linii metra, czyli dokumentu, w oparciu o który będą powstawały projekty wszystkich stacji (przetarg na II linię był prowadzony w systemie projektuj i buduj). Opracowania Andrzeja Chołdzyńskiego można też oglądać na stronie stowarzyszenia SISKOM.

 

 

 

 

 

 

 

Stacja Nowy Świat

Stacja zostanie ulokowana pod ul. Świętokrzyską przed skrzyżowaniem z Nowym Światem.

Stacja Stadion

Powstanie jako pierwsza po praskiej stronie Wisły. Zlokalizowana będzie w okolicy skrzyżowania ul. Sokolej i ul.Jagiellońskiej; na zachód od ul. Zamojskiego.

 

Stacja Dworzec Wileński

Stacja zostanie zlokalizowana pod ul. Targowej aż do skrzyżowania z Al. Solidarności.

Stacja Rondo Daszyńskiego

Stacja będzie się znajdować w ciągu ulicy Prostej, na zachód od skrzyżowania z ulicą Towarową. Tunel metra poprowadzony zostanie w kierunku centrum wzdłuż ulicy Prostej po jej północnej stronie.

Stacja Świętokrzyska

Nowa stacja przesiadkowa zostanie wybudowana na styku z istniejącą stacją I linii metra, pod ul. Świętokrzyską i częściowo pod ul. Marszałkowską.

Stacja Rondo ONZ

Stacja zostanie zlokalizowana dokłądnie pod rondem ONZ.

Stacja Powiśle

Stacja będzie wybudowana w ciągu ulicy Tamka niedaleko skrzyżowania z Wybrzeżem Kościuszkowskim.

opr. mjc

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wow.pl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2011 09:53 ~wow.pl

  wow! Nie myślałem ,że tak pięknie będą wygladać. Myślę,że wyjdzie

 • ra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2011 18:16 ~ra

  Z tym, że są to stacje w Śródmieściu i częściowo na Pradze. A na Bemowie jak będą wyglądały i ciekawe jaki termin wybudowania będzie? Przede wszystkim to nadzieja, że będą one dobrze wybudowane ale tanie projekty. Pieniądz jest też dość ważny.

 • unexpected

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 12:30 ~unexpected

  STACJA metra w Warszawie SŁUZEW!!!
  brak opisu kierunku przy wyjściu Południowym ze stacji- SONATY/ lub MOZARTA.
  W związku z budową odcinka ulicy KEN pomiędzy Wałbrzyską a Ursynowem, jakiś architekt w urzedzie Dzielnicy MOKOTÓW zapomniał,że przejście podziemne przy stacji SŁUZEW jest jednocześnie gotowym przejściem podziemnym dla pieszych pod ta ulicą i wydał decyzję o warunkach zabudowy i zt. wedle której zabudują wejści do metra od strony ulicy Mozarta/Sonaty.
  Czy miasto zapomniało tę częśc działki wykupić lub zaminić ze spółdzielnia mieszkaniową na inny grunt???
  Tylko niech się bęcwał nie tłumaczy ,że jak nie ma miejscowego planu to mógł. dlaczego Architekt miasta tego nie kontroluje?? developerzy oszukują, dzielą na etapy i na mniejsze działki place budowy, aby występwoać do dzielnicy (do 15.000m2 powierzchni uzytkowej obiektu decyduje architekt-urzędnik i burmistrz). developerzy pikietują tereny, tam gdzie brak mpzp i wstawiają wysokie budownictwo- a jak jest decyzja o wz i zt- no to jak nie powiadomią strony (NAGMINNIE NIE POWIADAMIAJĄ - nie szukają ich!!!) nikt nie zaskarża i te deczyje stanowią materiały do oparcowań miejscowego planu zagospodarowania. NADUŻYCIA EWIDETNE!!!! Tereny zabudowane w latach 70-,80-tych w okolicy metra wysokimi blokami wielomieszkaniowymi winny najpierw uzupełnić zabudowę GARAŻAMI WIELOPOZIOMOWYMI dla zabezpieczenia miejsc parkingowych dla mieszkańców tych starych zasobów. Czy trzeba być komunikantem aby to rozumiec i nie 'zatkać' ulic gminnych. Na tę infrastrukture społeczną tez pewnie są granty z UE.!!!!

 • Rober L.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.12.2010 19:16 ~Rober L.

  Znowu studenci coś tam wypocili a psor się podpisał. W d... byli i g.. widzieli żenada pomieszana ze wstydem. Takie rozwiązania bezmyślne sparaliżowały by Filadelfię i kilka innych miast, zwanych aglomeracjami. Konstruktorzy do czy czyśćca albo na powtórne studia dla tępych.

  PS. Naród bywa za granicami RP i widuje nowoczesne rozwiązania komunikacyjne - dlatego tak krytycznie.

 • ib

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2010 19:15 ~ib

  Fajnie że na nowych stacjach będą wygodne przesiadki, ale co z dotychczasowymi? Może uda się po 50 latach połączyć dworzec śródmieście z metrem?

 • x:D

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2010 11:55 ~x:D

  ~rupin A gdzie ty te 3D widzisz ? bo janie widzę tego 3D tylko 2 wymiarowe obrazki

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2010 11:46 ~Rotshild

  Rupin, drążenie tunelu nie ma nic wspólnego z budową stacji. Te będą wykonywane metodą stropową w ścianach szczelinowych z ew. "suchym" przejściem tarczy po płycie dennej.

 • WSW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2010 11:45 ~WSW

  Staaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaare

 • rupin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2010 11:30 ~rupin

  O MATKO. Widze ,że same gamonie na tych forach piszą. Te 3D nie pokazuje jak dokladnie ze strony wizualno artystycznej beda wygladac stacje, bo to sie wymysli w ostatniej chwili po przez jakis smieszny konkurs. Wizualizacja pokazuje jak w ogole ma to wygladac. Bardziej to jest dla budowlancow niz dla nas. Bo jak juz wspomnialem , artystysczna koncepcja wykonczeniowa stacji bedzie praktycznie przed koncem drazenia tuneli ktorych jak do tej pory nie ma

 • roodymac

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.11.2010 10:58 ~roodymac

  Lepiej jest aprobować tego typu decyzje? Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli krytykuje się ojczyznę (czy w tym wypadku swoje miasto), to znaczy, że się ją bardzo kocha.

  Nie znam osoby, która źle wyraziła się o wyglądzie stacji Plac Wilsona - wskazuje to, że da się stworzyć naprawdę dobrą architekturę w Warszawie. Nie chodzi tu o narzekanie, bo lubię sobie ponarzekać. Zapewne ja, jak i wielu mieszkańców Warszawy, chcemy pokazać, że jest to dość niefortunne rozwiązanie. Z takimi stacjami nie ma co liczyć na światowy poziom naszej stolicy a co dopiero na kolejne wyróżnienia w dziedzinie architektury.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »