Informacje

24.03.2011 06:22 Czas na wiosenne remonty

Zobacz, gdzie w tym sezonie rozkopią drogi

SERWISY:

Zamknięcie mostu Łazienkowskiego, utrudnienia na wiaduktach ulicy Łopuszańskiej, zwężenie Belwederskiej – zobacz, gdzie w tym sezonie będzie problem z dojazdem. W roku 2011 zaplanowano ponad 1800 remontów i inwestycji, które utrudnią komunikację mieście.

Absolutnie najbardziej uciążliwą dla mieszkańców inwestycją będzie rozpoczynająca się na dobre budowa metra. Do już zamkniętego fragmentu ul. Prostej dołączą w tym roku: (1) Świętokrzyska, fragment (2) Targowej, a na kilka miesięcy także (3) Marszałkowska. Jednak to nie jedyne inwestycje, które mogą utrudnić życie mieszkańcom.

Weekendowe zamknięcia

 Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje trzy duże remonty: (4) wiaduktów w ciągu ul. Traktorzystów nad ul. Cierlicką i w ciągu ul. Łopuszańskiej nad torami kolejki WKD oraz remont dylatacji i wymianę nawierzchni na Moście Łazienkowskim.

W Ursusie prace rozpoczną się w lipcu i potrwają ok. 3 miesiące. Remont wiaduktu będzie polegał na zdemontowaniu konstrukcji starego i budowie nowego obiektu. Podczas prac zamknięta dla ruchu będzie ul. Traktorzystów. Możliwe, że weekendowo będzie również zamykana ul. Cierlicka.

Zdecyduje inżynier

(5) Wiadukt na ul. Łopuszańskiej będzie remontowany w dwóch etapach, gdyż obiekt składa się z dwóch niezależnych konstrukcji. Podczas prac samochody będą jeździły w obydwu kierunkach po jednym wiadukcie, na drugim będą trwały roboty. Całość zajmie ok. dwa miesiące, przed otwarciem węzła Łopuszańska.

Jednym z najtrudniejszych remontów może się okazać (6) wymiana dylatacji na moście Łazienkowskim. Drogowcy rozważają dwa scenariusze – całkowite wyłączenie ruchu na moście, co potrwałoby około miesiąca, lub roboty prowadzone połówkami przy utrzymaniu ruchu w dwóch kierunkach na połowie mostu. Takie rozwiązanie potrwałoby dwa razy dłużej. Ostateczna decyzję podejmie miejski inżynier ruchu.

Mniej frezowań

 W tym roku Zarząd Dróg Miejskich nie ma zbyt ambitnych planów naprawy ulic. – Niestety, na frezowania mamy zarezerwowane 35 mln zł. To mniej niż w 2010, ale liczymy na to, że uda się wyremontować ok. 50 km ulic – mówi Adam Sobieraj, rzecznik ZDM. Blisko połowę tej kwoty pochłonie natomiast przygotowywanie objazdów na czas zamknięć związanych z budową centralnego odcinka metra.

Ambitne plany tramwajarzy

 Duże zmiany czekają pasażerów tramwajów. Już w pierwszej połowie marca rozpoczął się remont (7) na placu Unii Lubelskiej (wraz z przejazdami drogowymi przez tory). Podczas tych robót wyłączony z ruchu jest ciąg: ul. Woronicza, Puławska i Marszałkowska do pl. Zbawiciela.

Tramwajarze, gdy tylko zakończą prace na pl. Unii Lubelskiej, przeniosą się już 2 kwietnia na ul. Nowowiejską i fragment skrzyżowania ulicy Nowowiejskiej i al. Niepodległości. Ruch tramwajowy zostanie wyłączony (9) na ul. Nowowiejskiej (pl. Zbawiciela – al. Niepodległości) do 5 czerwca oraz do 8 maja w al. Niepodległości, ul. Chałubińskiego, al. Jana Pawła II (do al. Solidarności). Podczas tego zamknięcia Tramwaje Warszawskie zajmą się także torowiskiem na odcinku do ronda ONZ (wymiana skrzyżowania torów na wyspie centralnej skrzyżowania Alej Jerozolimskich i ul. Chałubińskiego planowana jest na okres świąt Bożego Ciała).

Jednocześnie tramwajarze planują utrudnienia w rejonie ul. Mickiewicza i skrzyżowania Marszałkowskiej ze Świętokrzyską w czasie, gdy z powodu innych inwestycji (remont wiaduktu i budowa centralnego odcinka II linii metra) i tak składy nie będa mogły kursować.

Ciepłownicy też rozkopią

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej już w maju planuje rozpocząć wymianę płyt stropowych komory ciepłowniczej pod (8) ul. Belwederską. Utrudnień kierowcy muszą się spodziewać na skrzyżowaniu ulic Gagarina, Belwederskiej, Spacerowej i samej ul. Belwederskiej od ul. Gagarina w kierunku ul. Dolnej. Ciepłownicy zamkną całą zachodnią jezdnię, a ruch w obie strony będzie się odbywał po wschodniej stronie. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia.

mjc

Największe utrudnienia nadchodzącego sezonu inwestycyjnego:

W związku z budową metra: (terminy uzależnione od wydania pozwoleń na budowę, których ciągle nie ma)

1) Świętokrzyska,

2) Targowa przy dw. Wileńskim

3) Marszałkowska,

Drogowcy:

4) Wiadukt w ul. Traktorzystów nad Cierlicką, (od lipca do września)

5) Wiadukty Łopuszańskiej nad trasą WKD, (brak harmonogramu)

6) most Łazienkowski, (brak harmonogramu)

Ciepłownicy:

7) remont torów tramwajowych na pl. Unii Lubelskiej (14 marca – 1 kwietnia)

Utrudnienia w komunikacji:

8) Belwederska (od maja do sierpnia)

9) remont torów tramwajowych na ul. Nowowiejskiej (od 2 kwietnia do 29 maja)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ;)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 18:33 ~;)

  miejski in zynier ruchu podejmie decyzję!!! ufff ulżyło mi. juz sie bałem że będą utrudnienia.

  a jak pan galas się za coś weźmie to pojazdy smiagają aż się patrzy

 • aqq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 15:24 ~aqq

  wystarczy spojrzeć na mapę, żeby zobaczyć, która stwona warszawy jest uprzywilejowana. 7:1 dla lewej strony (mostu nie liczę). Nawet z Modlińską i Łodygową byłoby 7:3. Pewnie żeby nie to, że dwójka jest związana z metrem też by jej nie było na mapie.
  Głosujcie tak więcej tarchominiaki.

 • DO ~Kr_uk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 15:22 ~DO ~Kr_uk

  Przecież nie jest napisane, że zamkną Cierlicką na czas remontu, tylko zoże być zamykana w weekendy (a to znaczy, że nie we wszystkie weekendy).

 • uczynny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 12:47 ~uczynny

  http://inwestmapa.um.warszawa.pl/

 • Yelonek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 12:33 ~Yelonek

  A co z budową torowiska od wzdłuż Powstańców Śląskich od Górczewskiej do Radiowej???

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 12:17 ~Marek

  Czy można gdzieś sprawdzić czego dot. te 1800 remontów?

 • Marco

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 11:48 ~Marco

  a ja zadam inne pytanie - dlaczego wszystkie rury, kanalizacja, studzienki etc, etc....muszą biec pod ulicą a nie obok....pod chodnikiem?

  duzo łatwiej byloby rozkopać ziemie, zdjąc kostkę z chodników niż rozkopywać całe ulice.....

 • gms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 11:04 ~gms

  ~Ania

  Pozostałe 1791 to liczba dziur na Wiejskiej

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 11:03 ~Szemot

  Skoro zrobią remont wiaduktu na Łopuszańskiej przed otwarciem węzła Łopuszańska to mają trochę czasu. I takwęzeł już jest opóźniony o jakieś pół roku i to bynajmniej nie przez opornych którzy nie chcieli z dnia na dzien oddać swoich działek. I inwestycja typowo zamiast w maju będzie ukończona w grudniu ale nieroby beda czekac ile sie da z odbiorem tłumacząc się,ze inwestor nie dostarczył wszystkich dokumentów choć o tym nie wiedział i tak będzie otwarte luty-marzec 2012 ale wazne, że przed |Euro :-]

 • MM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.03.2011 11:02 ~MM

  I niech wreszcie ktoś odpowiedzialny pójdzie po rozum do głowy i od razu przy okazji remontu mostu Łazienkowskiego wyremontuje także ślimaki na Towarze. Mieszkańcy zrobią bunt, jeśli urzędasy najpierw wyłączą most, a dopiero później zamkną ślimaki. W końcu jest tam jakiś urzędnik w ratuszu od koordynacji, który bierze za coś pieniądze, niech więc potem nie będzie zaskoczony, jak mu zrobimy protest z powodu bezmyślności i "niedasizmu".

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »