Informacje

08.08.2017 20:30 ostrzeżenia imgw

Znowu będzie gorąco

Do stolicy w środę powróci fala upałów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. Według prognoz w czwartek termometry wskażą 35 stopni. W związku z tym na ulicach stolicy ponownie pojawią się kurtyny wodne.

IMGW prognozuje, że w ciągu dnia w środę temperatura w województwie mazowieckim wahać się będzie od 27°C do 30°C. W nocy będzie nieco chłodniej bo termometry wskażą od 17°C do 19°C.

Największe upały prognozowane są na czwartek 10 sierpnia. Według prognoz, tego dnia termometry pokażą nawet 35 stopni w cieniu. W nocy będzie od 19 do 21 stopni.

Ostatnim dniem wysokiej temperatury ma być piątek. 11 sierpnia w stolicy ma być nawet do 33 stopni.

Jak podaje portal tvnmeteo.pl, w sobotę gorące powietrze będzie stopniowo wypierane za nasze wschodnie granice. Temperatura spadnie do 25 stopni. Podobne wartości utrzymają się również w niedzielę.

Ratusz wystawi kurtyny

Stołeczny ratusz ostrzega, że upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu, może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są dzieci, seniorzy oraz osoby z chorobami układu krążenia.

W związku z tym mieszkańcy stolicy proszeni są o ograniczenie przebywania w godzinach południowych na nasłonecznionym, otwartym terenie do niezbędnego minimum, a także o noszenie nakrycia głowy chroniące twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem.

Podczas upałów zaleca się ubieranie w luźne ubrania o jasnych kolorach, zakrywających możliwie jak największą powierzchnię ciała. Osoby mające problemy z chorobami układu krążenia oraz seniorzy powinni ograniczyć wyjścia z budynków, szczególnie w godzinach 10-15 i pić regularnie duże ilości płynów, minimum 2 litry dziennie (najlepiej wody mineralnej, niegazowanej).

W związku z upałem w dziewięciu miejscach ustawione zostaną kurtyny wodne. Mieszkańcy będą mogli ochłodzić się między innymi na placu Zamkowym, Krakowskim Przedmieściu, przy placu Trzech Krzyży, placu Konstytucji, placu Defilad, na skwerze Hoovera. Ponadto kurtyny ustawione pojawią się przy ulicy Solec, Floriańskiej i na Nowym Świecie.

Ostrzeżenia 2 stopnia

W związku z upałami IMGW wydało ostrzeżenia 2 stopnia, które obowiązywać będą dla całego województwa od środy od godziny 14 do piątku do 19.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznaczają, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

Zobacz też: "Okulary, szorty, kapelusze... Trendy plażowe nad Wisłą"

md/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • meloman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2017 14:38 ~meloman

  sdasdfasdfsdf~sdasdfasdfsdf

  co to za kawałek muzyki w podkładzie fajny :)
  ktoś zna nazwę?

  dj stratata- kawałek nosi tytuł "ojdanadana"

 • sdasdfasdfsdf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2017 23:37 ~sdasdfasdfsdf

  co to za kawałek muzyki w podkładzie fajny :)
  ktoś zna nazwę?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »