Informacje

15.03.2017 10:35 Do 7 kwietnia

Znów zamkną ulicę Czwartaków, od Żołnierskiej do Zesłańców Polskich

SERWISY:


Do siódmego kwietnia ulica Czwartaków na odcinku od Żołnierskiej do Zesłańców Polskich będzie nieprzejezdna. W tym czasie drogowcy położą nowa nawierzchnię na samej ulicy i łącznicach węzła.

Ulica Czwartaków była zamknięta od października ubiegłego roku do początku bieżącego. W tym czasie trwała między innymi modernizacja podbudowy drogi. Do czasu położenia trwałej nawierzchni kierowcy mogli z niej korzystać.

Ulica ponownie zostanie wyłączona z ruchu w piątek 17 marca około godziny 22 na odcinku od Żołnierskiej do skrzyżowania z ulicą Zesłańców Polskich.

"W tym czasie położona zostanie nawierzchnia bitumiczna na jezdni ulicy Czwartaków i na łącznicach węzła. Następnie ruch zostanie przełożony na nowe łącznice, a zamknięta będzie jezdnia główna Żołnierskiej" – informuje stołeczny ratusz.

Dodatkowe utrudnienia dla ciężarówek

Na czas zamknięcia ulicy Czwartaków kierowcy pojadą objazdami Strażacką, Chruściela "Montera" i Paderewskiego. Dodatkowe utrudnienia czekają kierowców samochodów ciężarowych, bo w tym samym czasie na Kordiana i Zawiszaków wprowadzone zostanie ograniczenie tonażowe do 3,5 tony.

"Ma ono na celu wyeliminowanie ruchu samochodów ciężarowych, które tymi ulicami mogłyby skracać objazd do ul. Strażackiej"– tłumaczy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 7 kwietnia.

Węzły Marsa i Żołnierskiej

Remont ulicy Czwartaków związany jest przebudową ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej. W ramach inwestycji prowadzonej przez czeski Metrostav powstaną m.in. dwa wiadukty w ciągu jezdni głównych Marsa nad torami linii kolejowej Warszawa-Dorohusk, prawie 600-metrowa estakada prowadząca ruch w stronę granicy miasta nad skrzyżowaniami Marsa z ulicami Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką.

Ponadto do użytkowania oddana będzie kładka dla pieszych i rowerzystów ( z dwiema pochylniami) nad Żołnierską, łącząca tereny leśne z osiedlem Wygoda, dwa wiadukty w ciągu jezdni głównych Żołnierskiej nad torami linii kolejowej nr 2 Warszawa-Terespol, dwa wiadukty w ciągu Żołnierskiej na węźle z ulicą Strażacką, druga jezdnia Żołnierskiej od Strażackiej do granicy miasta.

Projekt przewiduje także, że powstaną dwa wiadukty nad skrzyżowaniem z Czwartaków w ciągu Żołnierskiej, chodnik i droga rowerowa wzdłuż wschodniej jezdni Żołnierskiej.

Koszt inwestycji to około 155 mln złotych.

Niedawno informowaliśmy o czasowym otwarciu ulicy Czwartaków dla ruchu kołowego:

skw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • andzia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2017 13:38 ~andzia

  A Ja się ciesze , że znów zamknęli Czwartaków. Jeżdżę tam codziennie i na kilka dni skończą się korki na Żołnierskiej powodowane przez lewoskręt.

  Kto w ogóle wymyślił w tym miejscu takie rozwiązanie.

 • andzia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2017 13:36 ~andzia

  A Ja się ciesze , że znów zamknęli Czwartaków. Jeżdżę tam codziennie i na kilka dni skończą się korki na Żołnierskiej powodowane przez lewoskręt.

  Kto w ogóle wymyślił w tym miejscu takie rozwiązanie.

 • majster225

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2017 11:03 ~majster225

  Z tymi tekstami że ścieżką nikt nie jeździ poczekałbym do czasu aż cała Żołnierska będzie gotowa a nie tylko kawałek do granicy Warszawy. Raczej nie odważyłbym się przejechać ,,starą Żołnierską,, czyli tą z jednym pasem na rowerze.

 • lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2017 18:30 ~lolo

  Budowa ścieżki rowerowej idzie im najlepiej. Rząd lasu został wycięty 20m x 4 km!! Na ścieżkę, po której nikt nie jeździ!!

 • Alo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2017 16:50 ~Alo

  Ciekawe jakie złapią opóźnienie?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

Motto, które umieścił na swoim aucie kierowca tego auta wyraźnie nie przyświeca jemu samemu. Samochód postawił na ulicy Dąbrowskiego, a dokładniej - na... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »