Informacje

29.05.2015 06:17 przebudowa jeszcze w tym roku

Zniknie wąskie gardło na Ursynowie

SERWISY:

Kierowcy jeszcze w tym roku powinni móc przejechać poszerzoną ulicą Pileckiego. Ursynowski ratusz rozpoczął przetarg na przebudowę wąskiego gardła między Ciszewskiego a Płaskowickiej. Dwa skrzyżowania zyskają sygnalizację świetlną. Bezpieczniej ma być też przy przejściach dla pieszych.

Pileckiego to jedna z ważniejszych ulic na Ursynowie. Można nią dojechać do Centrum Onkologii, hospicjum czy dalej w kierunku Imielina i Kabat. Przy Pileckiego znajduje się też popularna stacja benzynowa, supermarket i hala sportowa. Obecnie - gdy jedziemy od strony Puławskiej - to do skrzyżowania z Ciszewskiego i Roentgena ulica jest szeroka, trzypasmowa, znalazło się nawet miejsce na fotoradar. Zdecydowanie gorzej jest za tym skrzyżowaniem, gdy Pileckiego nagle zwęża się do jednej jezdni z dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach (przy skrzyżowaniach są pasy do skrętu).

Przez brak sygnalizacji, szczególnie w godzinach szczytu, nie jest łatwo skręcić z Pileckiego w lewo w Ghandi lub w kierunku hali sportowej. Kierowcy, którzy chcą jechać prosto do Płaskowickiej często muszą stać w korku przez zatrzymujące się na środku jezdni autobusy.

Jest jednak nadzieja, że jeszcze w tym roku sytuacja się poprawi.

Nowa jezdnia

Ursynowski ratusz ogłosił przetarg na przebudowę Pileckiego od Ciszewskiego do Płaskowickiej.

– Pierwszy etap prac zakłada wybudowanie nowej jezdni za Centrum Onkologii. Powstanie ona po zachodniej stronie obecnej drogi – mówi nam Robert Kempa, burmistrz Ursynowa. Obok powstaną ścieżka rowerowa oraz chodnik.

Remont ma zakończyć też nielegalne parkowanie przy Centrum Onkologii. Kierowcy stają tam na chodniku, zbyt blisko przystanku, na pasie rozbiegowym lub po drugiej stronie, na trawniku. – Mieszkańcy na to narzekają, a szpital ma swój parking – zaznacza burmistrz.

Więcej świateł

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał też wybudować nowe sygnalizacje świetlne. – Na skrzyżowaniu z Indiry Ghandi i Alternatywy oraz przy przejściach dla pieszych niedaleko Centrum Onkologii i hospicjum – wymienia Kempa.

Zmienią się też programy świateł na skrzyżowaniu Pileckiego z Ciszewskiego i Roentgena.

Remont powinien rozwiązać też problem autobusów tarasujących jezdnię. – Będą nowe zatoczki oraz wiaty przystankowe – wyjaśnia burmistrz.

"Minimalizować utrudnienia"

Gdy powstanie nowa jezdnia, na nią zostanie przeniesiony ruch i rozpocznie się remont starej nitki. – Dzięki temu powinniśmy utrzymać cały czas przejezdność przez Pileckiego. Aczkolwiek z drobne utrudnienia mogą się pojawić – zastrzega burmistrz dzielnicy.

W ostatnim etapie prac nowa jezdnia będzie połączona z istniejącym skrzyżowaniem Ciszewskiego i Roentgena. Ono także będzie przebudowane, zmieniona zostanie sygnalizacja. – Dzięki temu powinniśmy mieć za skrzyżowaniem dostępne dla kierowców dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę – zapowiada Kempa.

Kiedy to nastąpi? – Otwarcie kopert w przetargu zaplanowaliśmy na czerwiec. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, np. nie będzie protestów, to chcemy jak najszybciej podpisać umowę z wykonawcą. Liczymy, że prace zakończą się późną jesienią – podsumowuje Kempa.

Jakub Baliński

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kobalt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2015 23:47 ~Kobalt

  Całe Kabaty jadą Płaskowickiej, więc zamiast zrobić wjazd i zjazd z POW prosto, na Płaskowicką, to robią prostopadle na Gandhi. Do tego cały Wilanów zamiast wjeżdżać w tunel będzie jechał przez Ursynów, by wbić się na POW. Dla kogo ten tunel? - czy powstaje on siłą rozpędu, bo napewno nie służy mieszkańcom Ursynowa.

 • jusef

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2015 12:02 ~jusef

  wybuduja nowa jezdnie zeby maszyny budujace tunel mialy co niszczyc... a za 3 lata bedzie potrzebny generalny remont drogi

 • Maciek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2015 13:57 ~Maciek

  Bardzo pięknie, to może wreszcie powstanie druga część ul. Gandhi i umozliwi normalny dojazd do Instytutu Hematologii i Trasfuzjologii?
  Kombinacje ze szpitalem południowym jezdnia Pileckiego a latami nie ma noramlnego dojścia i dojazdu do tego Instytutu, ale włądzą to rybka bo to nie oni sa chorzy i nie uni muszą w bólu człapac do lekarza taki kawał.

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2015 18:08 ~Boom

  Paweł89~Paweł89

  Na co oni te pieniądze wydają masakra....
  To nie jest logiczna inwestycja, tymbardziej że z POW nigdy nie będzie połączenia do Pileckiego, a cały ruch będzie szedł przez zjazd na puławskiej/płaskowickiej.


  Oczywiście że będzie. Poprzez zjazd w Indiri Gandhi.

 • Ursynowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2015 12:58 ~Ursynowianka

  wąskie gardło to jest na Płaskowickiej koło reala, tam trzeba wybudować wiadukt dla tych, którzy jadą prosto do/od Puławskiej, a do tego ulica Mysikrólika powinna być 3pasmowa!

 • krzychu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2015 07:00 ~krzychu

  Kiedy zrobią cała Stryjenskich 2-pasmowa? Dlaczego jest raz 1 raz 2 pasy na odcinku z Belgradzkiej do ronda na Płaskowickiej?

 • bolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2015 19:19 ~bolo

  Insignia~Insignia

  codziennie rano stoję 30 minut w korku przed skrzyżowaniem Pileckiego z Puławską w kierunku Poleczki, bo te głąby jadą prawym pasem do końca i ładują się na hama przed maskę. Trzeba odczekać 6-7 zmian świateł, nie rozumieją tego że jakby każdy ustawił się na tym pasie co trzeba poszło by sprawniej niż stać i blokować innych. od poniedziałku każdy wjeżdzający na siłę będzie miał pogięte auto.

  ...to ty jesteś w błędzie. jakby wykorzystywano trzy pasy i na zakładkę później to by były mniejsze korki ale u ciebie na polu korków nie ma więc co ty tam wiesz..

 • fikus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2015 15:47 ~fikus

  Jerry~Jerry

  osle, to TVN WARSZAWA, a nie Pudełkowo Dolne.


  A Ty pewnie rodowity warszawiak co widać po kulturze..:)

 • i to już

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2015 15:46 ~i to już


  icen~icen

  Ani razu nie widziałem, aby straż miejska postawiła mandaty przy przystanku Centrum Onkologii.
  Pomimo przystanku i znaku Zakazu zatrzymywania i postoju straż miejska nic nie robi. Zawsze jest tam zablokowany prawy pas drogi.
  korbol~korbol

  Wypuścić GO - zrobi swoje i problem zniknie :-)

  "41-letni Paweł K. trafił do policyjnego aresztu. Stwierdził, że nie zgadzał się z parkowaniem na pasie zieleni i postanowił sam ukarać kierowców".


  Tam parkują baranie ludzie którzy mają śmiertelnie poważne problemy, ludzie mający najbliższych chorych na straszliwą chorobę i nie mają gdzie zaparkować. Dwa razy wsadź łeb do umywalki z zimną wodą, zanim zaczniesz tak debilnie wypisywać swoje głupoty.

 • Insignia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2015 15:40 ~Insignia

  codziennie rano stoję 30 minut w korku przed skrzyżowaniem Pileckiego z Puławską w kierunku Poleczki, bo te głąby jadą prawym pasem do końca i ładują się na hama przed maskę. Trzeba odczekać 6-7 zmian świateł, nie rozumieją tego że jakby każdy ustawił się na tym pasie co trzeba poszło by sprawniej niż stać i blokować innych. od poniedziałku każdy wjeżdzający na siłę będzie miał pogięte auto.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »