Informacje

02.07.2014 14:30 List na warszawa@tvn.pl

Zniknął kurs SKM w godzinach szczytu. "Realizowane jest połączenie do Łodzi"

SERWISY:


Z rozkładu jazdy SKM S3 z lotniska Chopina do Legionowa zniknął kurs o 17.20, a to oznacza utrudnienia dla pasażerów. - Problem dotyczy setek osób - napisał na warszawa@tvn.pl pan Marek.

Linia SKM3 kursuje z lotniska Chopina do Legionowa od 6.20 do 22.20 co godzinę. Wyjątkiem jest czas między 16.00 a 18.00. Pociąg o 17.20 zniknął po zmianie rozkładu jazdy. Poinformował nas o tym pan Marek.

"Problem dotyczy setek osób"

"Problem dotyczy zarówno setek osób pracujących na Służewcu biurowym jak i kolejnych setek osób dojeżdżających z lotniska i innych stacji po drodze linii. Po zmianie rozkładu i przywróceniu skm3 na linie dalekobieżna, jest wyrwa w rozkładzie między 16 a 18" – napisał na warszawa@tvn.pl i zwrócił się do nas z prośbą o interwencję.

O komentarz do wakacyjnego rozkładu jazdy poprosiliśmy Zarząd Transportu Miejskiego. Magdalena Potocka z ZTM potwierdziła, że pociąg o 17 zniknął wraz z pojawieniem się wakacyjnego rozkładu jazdy. Wcześniej pociąg dojeżdżał do stacji Warszawa Lotnisko Chopina o godzinie 16.59 i jechał w drogę powrotną o godzinie 17.20.

Dlaczego zniknął?

"PKP Polskie Linie Kolejowe – zarządca infrastruktury – planując wakacyjny rozkład jazdy, skróciły relację pociągu z Wieliszewa do Warszawy Wschodniej. W efekcie pociąg nie dojeżdża do stacji Lotnisko Chopina, a tym samym nie mamy możliwości uruchomienia pociągu odjeżdżającego z lotniska o godzinie 17.20. Zarówno my, jak i Szybka Kolej Miejska protestowaliśmy przeciwko takiemu rozwiązaniu, zwracając uwagę na fakt, że kilkuset pasażerów regularnie korzysta z tego połączenia wracając z pracy (przede wszystkim osoby wsiadające na stacjach Warszawa Służewiec, Warszawa Rakowiec i Warszawa Centralna). Niestety PKP PLK nie wzięły pod uwagę naszej argumentacji. Proszę też zauważyć, że zarządca infrastruktury kolejowej ma prawo do przygotowanie rozkładów jazdy nie uwzględniając wniosków przewoźników. Dodatkowo, podczas konstruowania rozkładów jazdy priorytetowo są traktowane pociągi dalekobieżne. I tak właśnie stało się w tym przypadku – zamiast kursu SKM S3, w tym czasie realizowane jest połączenie TLK do Łodzi" – napisała Magdalena Potocka w mailu do redakcji.

Potocka proponuje też rozwiązanie dla pasażerów, którzy podróżują z lotniska Chopina do Wieliszewa.

"Jedynym rozwiązaniem ułatwiającym pasażerom podróż do Wieliszewa było opóźnienie odjazdu pociągu SKM S3 ze stacji Warszawa Wschodnia. Wstępnie pociąg miał wyruszać w trasę o godzinie 17.53. Przesunęliśmy godzinę odjazdu na 18.04. Dzięki temu osoby wsiadające do pociągów na stacji Warszawa Służewiec i Warszawa Rakowiec mogą skorzystać z pociągu Kolei Mazowieckich (odjazd ze stacji Warszawa Służewiec o godzinie 17.27), którym o godzinie 17.54 dojadą do Warszawy Wschodniej. Tam można przesiąść się do pociągu SKM S3 odjeżdżającego w kierunku Wieliszewa o godzinie 18.04" - pisze Potocka.

lata/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Pozdrawiam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2014 23:10 ~Pozdrawiam

  loko~loko

  Tzw skm w warszawie to poprostu jedna wielka sciema. Pociagi ktore kursuja co pol godziny sa dla mieszkancow aglomeracji warszawskiej bezuzyteczne. Niech wlodarze naszego miasta jak i pkp przyjrza sie skm-ce trojmiejskiej niech porownaja rozkady jazdy i znajda kilka roznic miedzy nimi

  Róznica jest taka, że SKM Trójmiasto ma WŁASNE TORY. A SKMWA korzysta z torów PKP PLK i nie ma możliwości aby co 5 minut jechała SKM specjalnie dla Ciebie. Zwróć uwagę, że są jeszcze setki innych pociągów.

 • loko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2014 08:56 ~loko

  Tzw skm w warszawie to poprostu jedna wielka sciema. Pociagi ktore kursuja co pol godziny sa dla mieszkancow aglomeracji warszawskiej bezuzyteczne. Niech wlodarze naszego miasta jak i pkp przyjrza sie skm-ce trojmiejskiej niech porownaja rozkady jazdy i znajda kilka roznic miedzy nimi

 • Azerate

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 22:23 ~Azerate

  Do Łodzi też muszą z pracy dojechać, he he he...

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 22:05 ~gość

  A co się dzieje,że na Warszawa Śródmieście większość pociągów w obu kierunkach jest dużo poopóźniana?

 • Laszlo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 20:23 ~Laszlo

  Czekam aż wejdzie ta ustawa o motocyklach na A1 i żegnaj PKP :)

 • Tytus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 20:16 ~Tytus

  Od godziny czekam na Warszawie Służewiec na SKM czy KM do Legionowa. Nic nie ma i oczywiście brak informacji.

 • nico

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 19:40 ~nico

  Tak długo jak SKM nie będzie mieć "własnych" torów jak ma WKD (na co się raczej nie zanosi) i będzie korzystać z infrastruktury zarządzanej przez PKP PLK to takie sytuacje będą się powtarzać. A jak widać PLK wszelkie prośby ma w głębokim poważaniu. Tak czy inaczej, w tym wydaniu radziłbym się wyleczyć z marzeń o efektywnej komunikacji kolejowej w Warszawie

 • AntyFan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 19:09 ~AntyFan

  Jak można w ogóle kwalifikować do kategorii komunikacji miejskiej środek transportu, który jeździ raz na godzinę. To jest parodia komunikacji miejskiej.

 • blemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 18:02 ~blemot

  s_m~s_m

  Nie ma to jak budować w mieście komunikację w relacji miasto - lotnisko oparciu o transport szynowy...

  A swoją drogą, relacja wwa ochota na otwock tez wyglada dosc ciekawie - odjazdy sa 17:05, 17:10, 17:35. Teoretycznie ladnie, ale po kiego co 5 minut a potem dziura na 25?

  Aaaaby budżetowe darmozjady, po cięzkim dniu ustawiania pieczątek w równych rzędach , miały czym wrócić do swoich dziur.

 • Antoni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2014 17:06 ~Antoni

  Węzeł warszawski... SKM bez własnej infrastruktury, przeładowana linia średnicowa, burdel u układających rozkłady jazdy (tak jakby nie można było wsadzić gdzieś tej SKM-ki za albo przed pociągiem do Łodzi).

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »