Informacje

05.07.2016 10:31 Tu często dochodzi do wypadków

Znikną trzy "czarne punkty"
z mapy stolicy

SERWISY:

Skrzyżowanie Rembielińskiej z Kondratowicza na Targówku, Mickiewicza i gen. Zajączka na Żoliborzu oraz Słomińskiego z Międzyparkową w  Śródmieściu - te miejsca to, jak pisze Zarząd Dróg Miejskich, "czarne punkty na mapie Warszawy". Wszystkie w najbliższych miesiącach się zmienią – zapowiadają drogowcy.

ZDM podkreśla, że na tych skrzyżowaniach kierowcy mają problem z obowiązującą tam organizacją ruchu, która jest skomplikowana, a natężenie – zwłaszcza w godzinach szczytu – bardzo duże. W konsekwencji, często dochodzi do wypadków lub kolizji.

"Wszystkie te skrzyżowania w najbliższych miesiącach się zmienią. Przygotowujemy projekty drobnych, niskokosztowych zmian, które pozwolą znacznie poprawić bezpieczeństwo" – zapowiadają drogowcy.

Zlikwidują lewoskręty na Rembielińskiej

Pierwszym skierowanym do poprawki jest skrzyżowanie ul. Rembielińskiej z ul. Kondratowicza. To właśnie tu w marcu doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął instruktor nauki jazdy (o zdarzeniu informowaliśmy na tvnwarszawa.pl).

Zgodnie z planami ZDM, najważniejszą zmianą w tym rejonie będzie likwidacja lewoskrętu z ul. Rembielińskiej w ul. Bazyliańską oraz z Bazyliańskiej w Rembielińską.

Zamiast lewoskrętu kierowcy otrzymają nową zawrotkę. Ta pojawi się w ciągu ul. Kondratowicza (tuż za skrzyżowaniem). Będzie miała wydzielony pas do zawracania z południowej w północną nitkę Kondratowicza. "Przy okazji wydłużymy także pas do skrętu w lewo w ul. Łabiszyńską" – zapowiadają drogowcy.

Przesuną przejście na Słomińskiego

Kolejne duże skrzyżowanie przeznaczone do przebudowy to zbieg ulic Słomińskiego i Międzyparkowej. Kilka tygodni temu ford dachował tu na torowisku tramwajowym, co relacjonowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Na duży dyskomfort w tym miejscu narzekają nie tylko kierowcy, ale przede wszystkim piesi. Obecnie, przechodząc przez jezdnię muszą pokonać tu aż trzy pasy ruchu. ZDM planuje przesunąć zebrę, która znajduje się na południowej jezdni ul. Słomińskiego i prowadzi na przystanki tramwajowe.

Przejście znajduje się teraz przy skrzyżowaniu z ul. Szymanowską. Po zmianach będzie przesunięte bliżej skrzyżowania z ul. Międzyparkową, w rejon obecnego przystanku autobusowego. Natomiast sam przystanek zostanie przesunięty na ul. Szymanowską – tam, gdzie obecnie znajduje się parking.

Po przebudowie piesi będą pokonywać już tylko dwa pasy ruchu i – jak zapewniają drogowcy – będą lepiej widoczni dla kierowców.

Azyl i lewoskręty na Mickiewicza

Ostatnie miejsce, które czekają zmiany, to skrzyżowanie ul. Mickiewicza i gen. Zajączka. Trzy lata temu doszło tu do tragicznego zdarzenia. W wypadku zginął 25-letni motocyklista i jego pasażerka.

Drogowcy chcą wprowadzić w tym miejscu kilka zmian. Jedną z najważniejszych są lewoskręty – wydzielone w ciągu ulicy Mickiewicza w ulicę gen. Zajączka. "Dla bezpieczeństwa lewoskręty zostaną osłonięte wysepkami" – uzupełniają.

Oprócz tego, na pasach w ciągu Mickiewicza zostanie wybudowany tzw. azyl, czyli wysepka między jezdniami, która umożliwia pieszym przejście "na dwa razy".

Jak informują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich, wszystkie trzy projekty są obecnie na etapie przygotowawczym. Mają już jednak wstępną akceptacje od Inżyniera Ruchu. "Chcemy, aby część z nich została wdrożona jeszcze w tym roku" - zapowiadają.

 

CZYTAJ WIĘCEJ O TRAGICZNYM WYPADKU NA REMBIELIŃSKIEJ, GDZIE ZGINĄŁ INSTRUKTOR "ELKI":

kw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gosia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2016 09:09 ~gosia

  Witam! te projekty z budżetu partycypacyjnego to straszna lipa ludzie ogarnijcie się mieszkamy po części w mieście i nie można robić wiochy z miasta projekt typu: Frutti Per Tutti - sad przy pętli na Potockiej. to jakiś żart chyba jest mnóstwo innych wolnych terenów np. po środku jezdni na Mickiewicza właśnie przy tej zajezdni tramwajowej dlaczego tam nie chcą zrobić sadu tylko na tej pętli najpierw będą tu spadały owoce następnie zlecą się owady różnej maści meszki muszki komary muchy itp, następnie przywędrują myszy i szczury. To będzie istna plaga. A tu niespodzianka bo cytuję - W przyszłości, gdy drzewa osiągną docelową wysokość 3m, będzie możliwe postawienie stołu i ławek piknikowych - wspaniale na pewno całodobowo otwarte miejsce nie przyciągnie meneli pijaków itp którzy już teraz urzędują na potockiej przy tych obskurnych barakach a tu jeszcze ławki im postawią i krzaków nasadzą żeby ich widać nie było no po prostu pięknie i libacje całodobowo gotowe!!!

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2016 16:52 ~greg

  and~and

  Na Kondratowicz pomysł absurdalny, zamiast przesadzić zasłaniające widoczność krzaki w inne wolne miejsca doprowadzi się do paraliżu całego skrzyżowania.


  dokladnie tak - wywalic krzaki i bedzie wreszcie widocznosc !!!

 • and

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2016 06:38 ~and

  Na Kondratowicz pomysł absurdalny, zamiast przesadzić zasłaniające widoczność krzaki w inne wolne miejsca doprowadzi się do paraliżu całego skrzyżowania.

 • taktu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2016 23:10 ~taktu

  Oby wiecej takich zmian i oby jak najszybciej!

 • moto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2016 21:26 ~moto


  Pawcio~Pawcio

  "Ostatnie skrzyżowanie, które czekają zmiany, to skrzyżowanie ul. Mickiewicza i gen. Zajączka. Trzy lata temu doszło tu do tragicznego zdarzenia. W wypadku zginął 25-letni motocyklista i jego pasażerka."

  Ciekawe czy kobiecie ktora wymusila wtedy pierwszenstwo na motocyklu i zabila 2 osoby takze grozilo 8 lat wiezienia i czy takze aresztowano ja na 3 miesiace jak slynnemu "zabojcy" 14 letniej dziewczynki z Targowej.
  klm~klm

  a ten motocyklista to z przepisową predkością jechał, czy raczej nie bardzo?

  Motocyklista skręcał, mądralo. A tego barana z Targowej nic nie usprawiedliwia

 • los

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2016 20:09 ~los

  MKO~MKO

  Jeżdżę b. długo. Nie zaskakują mnie żadne skrzyżowania, nawet w obcym mieście. Nie widzę nic poza brakiem umiejętności kierowców. Udało się zdać egzamin. Tak właśnie: udało! Znam te skrzyżowania. Nie różnią się trudnością od innych. Oczywiście dla tych co potrafią jeździć i znają przepisy.


  Wygrałem w totka 6, nie rozumiem dlaczego ludzie pracują i się męczą, zamiast zagrać w totka tak jak JA.

 • Wwa69

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2016 19:59 ~Wwa69

  Kondratowicza-Rembielińska to nie jest trudne skrzyżowanie, jeżdżę codziennie, dobrze oznakowane, światła, problem .... 3 pasy ruchu w obu kierunkach, tramwaj, etc. .... dla wielu to za wiele i tu jest problem. Jak nie postawisz świateł do skrętu, to zawsze jest problem. Wyłączyć światła i świetnie widać kto powinien jeździć a kto nie... przepisy ruchu drogowego się kłaniają

 • klm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2016 18:58 ~klm

  Pawcio~Pawcio

  "Ostatnie skrzyżowanie, które czekają zmiany, to skrzyżowanie ul. Mickiewicza i gen. Zajączka. Trzy lata temu doszło tu do tragicznego zdarzenia. W wypadku zginął 25-letni motocyklista i jego pasażerka."

  Ciekawe czy kobiecie ktora wymusila wtedy pierwszenstwo na motocyklu i zabila 2 osoby takze grozilo 8 lat wiezienia i czy takze aresztowano ja na 3 miesiace jak slynnemu "zabojcy" 14 letniej dziewczynki z Targowej.

  a ten motocyklista to z przepisową predkością jechał, czy raczej nie bardzo?

 • wwiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2016 18:03 ~wwiak

  Brawo. Wszystkie skrzyżowania z zawrotkami. Bezkolizyjnie skrzyżowania bez skrętów i uspokojenie ruchu.

 • CR7

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2016 18:00 ~CR7

  Zlikwidują lewoskręty...? Raczej przydałyby się bezkolizyjne! To nie o to chodzi żeby je likwidować tylko żeby poprawić bezpieczeństwo! Te krzaki dwumetrowe lepiej by wycięli z pasa zieleni od strony Kondratowicza to od razu by się bezpieczeństwo poprawiło!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »