Informacje

12.02.2015 06:24 utrudnienia dla kierowców

Znika kłopotliwy objazd ul. Popiełuszki.
Teraz utrudnienia w stronę Marymontu

SERWISY:

Dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców Żoliborza. W nocy z czwartku na piątek zniknie kłopotliwy objazd fragmentu ulicy Popiełuszki. Niestety - utrudnienia pojawią się teraz na drugiej jezdni.

Pod ul. Marymoncką Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji buduje nowy kolektor ściekowy. Częścią tej inwestycji jest budowa trzech komór, które umożliwią skierowanie tam ścieków: jedna powstaje przy al. Jana Pawła II a dwie pod ul. Popiełuszki.

Od 1 grudnia zeszłego roku trwała budowa komory pod zachodnią jezdnią, na odcinku pomiędzy ul. Gojawiczyńskiej a Krasińskiego. Kiedy drogowcy zamknęli tę część jezdni, kierowcy byli zdezorientowani.

Zmiany w nocy z czwartku na piątek

Teraz wodociągowcy wejdą na jezdnię wschodnią (prowadzącą w kierunku ul. Słowackiego). W nocy z 12 na 13 lutego wyłączony z ruchu zostanie fragment od Krasińskiego do Sarbiewskiego.

Wprowadzony zostanie też zakaz skrętu w lewo z Popiełuszki w Krasińskiego, w kierunku placu Wilsona. Manewr ten można będzie jednak wykonać "na około" - skręcając w prawo, w stronę Broniewskiego, i zawracając tuż za skrzyżowaniem.

Mieszkańcy powinni zwrócić uwagę na zmianę kierunku ruchu na ul. Sarbiewskiego – od piątku będzie prowadziła w kierunku ul. ks. Popiełuszki. Objazd zamkniętego odcinka ulicy zostanie poprowadzony ulicami: Krasińskiego – placu Wilsona – Słowackiego lub Krasińskiego – Broniewskiego - Włościańska. Prace potrwają ok. 3 miesięcy.

Odciąży "Czajkę"

Utrudnienia związane są z budową komór i kolektora Burakowskiego bis. Kolektor ściekowy o średnicy 3 m i długości ponad 3 km powstaje pod wschodnią jezdnią ul. Marymonckiej na odcinku od ul. Żeromskiego do komory w rejonie mostu M. Skłodowskiej-Curie.

Jest on budowany metodą bezwykopową, ale nie oznacza to, że nie są konieczne żadne prace ziemne – trzeba wykonać komory startowe i odbiorcze dla maszyn drążących, komory rewizyjne oraz łączące nowy kolektor z istniejącym kolektorem Burakowskim.

Nowy kolektor biegnie równolegle do wybudowanego w 1961 r. kolektora Burakowskiego, którym płyną ścieki z centralnych i północnych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy do układu przesyłowego pod Wisłą i dalej do oczyszczalni Czajka.

Zobacz, jak działa "Czajka":


Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Zablokował montaż słupków, służby nie mogą usunąć auta

Zablokował montaż słupków, służby nie mogą usunąć auta

Na chodniku przy Andersa zaczęły pojawiać się słupki. Znalazł się jednak kierowca, który zaparkował auto w taki sposób, że pokrzyżował drogowcom plany.... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »