Informacje

12.02.2015 06:24 utrudnienia dla kierowców

Znika kłopotliwy objazd ul. Popiełuszki.
Teraz utrudnienia w stronę Marymontu

SERWISY:

Dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców Żoliborza. W nocy z czwartku na piątek zniknie kłopotliwy objazd fragmentu ulicy Popiełuszki. Niestety - utrudnienia pojawią się teraz na drugiej jezdni.

Pod ul. Marymoncką Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji buduje nowy kolektor ściekowy. Częścią tej inwestycji jest budowa trzech komór, które umożliwią skierowanie tam ścieków: jedna powstaje przy al. Jana Pawła II a dwie pod ul. Popiełuszki.

Od 1 grudnia zeszłego roku trwała budowa komory pod zachodnią jezdnią, na odcinku pomiędzy ul. Gojawiczyńskiej a Krasińskiego. Kiedy drogowcy zamknęli tę część jezdni, kierowcy byli zdezorientowani.

Zmiany w nocy z czwartku na piątek

Teraz wodociągowcy wejdą na jezdnię wschodnią (prowadzącą w kierunku ul. Słowackiego). W nocy z 12 na 13 lutego wyłączony z ruchu zostanie fragment od Krasińskiego do Sarbiewskiego.

Wprowadzony zostanie też zakaz skrętu w lewo z Popiełuszki w Krasińskiego, w kierunku placu Wilsona. Manewr ten można będzie jednak wykonać "na około" - skręcając w prawo, w stronę Broniewskiego, i zawracając tuż za skrzyżowaniem.

Mieszkańcy powinni zwrócić uwagę na zmianę kierunku ruchu na ul. Sarbiewskiego – od piątku będzie prowadziła w kierunku ul. ks. Popiełuszki. Objazd zamkniętego odcinka ulicy zostanie poprowadzony ulicami: Krasińskiego – placu Wilsona – Słowackiego lub Krasińskiego – Broniewskiego - Włościańska. Prace potrwają ok. 3 miesięcy.

Odciąży "Czajkę"

Utrudnienia związane są z budową komór i kolektora Burakowskiego bis. Kolektor ściekowy o średnicy 3 m i długości ponad 3 km powstaje pod wschodnią jezdnią ul. Marymonckiej na odcinku od ul. Żeromskiego do komory w rejonie mostu M. Skłodowskiej-Curie.

Jest on budowany metodą bezwykopową, ale nie oznacza to, że nie są konieczne żadne prace ziemne – trzeba wykonać komory startowe i odbiorcze dla maszyn drążących, komory rewizyjne oraz łączące nowy kolektor z istniejącym kolektorem Burakowskim.

Nowy kolektor biegnie równolegle do wybudowanego w 1961 r. kolektora Burakowskiego, którym płyną ścieki z centralnych i północnych dzielnic lewobrzeżnej Warszawy do układu przesyłowego pod Wisłą i dalej do oczyszczalni Czajka.

Zobacz, jak działa "Czajka":


Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »