Informacje

22.12.2011 19:48 MARSZ MILCZENIA NA BIELANACH

Znicze przed urzędem
Rodzice bronią szkoły

SERWISY:

Około stu osób przemaszerowało w milczeniu przed urząd dzielnicy Bielany. - Chcemy, żeby zarząd przemyślał sprawę likwidacji szkoły podstawowej przy ul. Arkuszowej - mówili uczestniczący w manifestacji rodzice. Zapalili znicze i ozdobili ulotkami ratuszową choinkę.

Wcześniej zebrali się przy Arkuszowej 202, w miejscu, gdzie znajduje się szkoła podstawowa nr 79, którą urzędnicy przeznaczyli do likwidacji. Potem wyruszyli w kierunku urzędu dzielnicy.

- Jest nas ponad 100 osób, mamy transparenty i znicze - mówił jeden z uczestników marszu.

"Bardzo potrzebna"

Około godz. 19 dotarli przed urząd dzielnicy przy ul. Żeromskiego, chwilę później zapalili znicze ułożone w kształt liczby 79.

- To ma symbolizować światełko pokoju. Chcemy, żeby zarząd dzielnicy przemyślał sprawę zamknięcia szkoły podstawowej przy ul. Arkuszowej. Ta szkoła jest bardzo potrzebna - przekonywali rodzice.

Ze sobą przynieśli również ulotki. - Zostały powieszone na choince znajdującej się przy urzędzie - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Muszą dopłacać

Dzielnica jako jeden z argumentów za likwidacją placówki podawała względy finansowe. Do szkoły chodzi 182 uczniów, z czego tylko 40 proc. to dzieci z Bielan. Reszta jest z sąsiedniego Izabelina. Roczny koszt utrzymania jednego ucznia w tej szkole to 9 284 złote. Dzielnica musi dopłacać, bo tzw. subwencji oświatowej dostaje jedynie 5 168 złotych.

Istnieje możliwość, by do nauki dopłacała gmina Izabelin, jednak do dzisiaj nie wypracowano w tej sprawie żadnego porozumienia.

Rada Warszawy zdecyduje

Władze dzielnicy zaproponowały, aby po likwidacji szkoły, uczniowie zostali w tym samym budynku. Powstanie tam filia szkoły podstawowej przy ulicy Balcerzaka 1.

Rodzice nie wierzą samorządowcom. - Naszym zdaniem filia zostanie zamknięta bardzo szybko. To będzie po prostu stopniowe wygaszanie filii tak, aby za jakiś czas całkowicie ją zlikwidować – obawiają się.

Ostateczną decyzję w sprawie likwidacji podstawówki ma podjąć po nowym roku Rada Warszawy.

ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • TOMCIO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2012 11:22 ~TOMCIO

  WITAM , JA TEŻ GŁOSOWAŁEM NA PO I ŻAŁUJE TEGO . CHOCIAŻ JUŻ NIEDŁUGO NOWE WYBORY SAMORZĄDOWE I JUŻ NA PEOWCÓW NIE ZAGŁOSUJE .BO TO CO SIĘ WYRABIA W NASZYM KRAJU WOŁA O ............................
  CHOCIAŻ CI PISOWCY JAK KTÓRAŚ Z PAŃ ICH NAZWAŁ LICZĄ SIĘ Z WYBORCAMI.I BIORĄ AKTYWNY UDZIAŁ NA SESJACH ,A NIE JAK PEOWCY OGLĄDAJĄ SOBIE FILMIKI W INTERNECIE .

 • MATKA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2012 11:41 ~MATKA

  Ludzie zastanówcie się, co oni z nami robią?, na nagrody i karpiówki zawsze maja w tych ratuszach, ciekawe za co dostają ? chyba za palenie parierosów pod budynkiem, bo pracy to nie widać, głosowaliście na PO to niech teraz Po wam wszystkim da?
  żartujecie doppłacac do szkoły? a nasze składki itp na co idą , na zachcianki naszej władzy, mołego dnia

 • szara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.12.2011 22:21 ~szara

  Gwoli sprostowania- akcji nie zorganizowały żadne pisiory ani temu podobne...wręcz przeciwnie- między innymi osoby, które głosowały na PO i bardzo bardzo się zawiodły.. .sposób postępowania Zarządu Dzielnicy Bielany wobec rodziców, nauczycieli SP nr oraz samych radnych to szczyt arogancji i ignorancji władzy urzędniczej, niestety wygląda na to, że sprawa ma tzw. drugie dno i przeciwko temu wszystkiemu protestujemy
  Działania Zarządu Bielan są sprzeczne z ideą tworzenia społeczeństwa obywatelskiego.....Cała sprawa jest paskudna

 • 25 Latek.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 18:19 ~25 Latek.

  Chcieliście warszawiacy HGW i jej świte to je macie przecież to mniejsze zło to dlaczego protestujecie ? A na koniec w rządzonej warszawie przez PO a wcześniej przez PO-SLD nie brakowało na POdwyżki wynagrodzeń dla urzędasów wtedy kiedy razem rządzili z SLD lata 2006-2010 jak i teraz kiedy rządzą samodzielnie natomiast brakuje funduszy na miejskie szkoły a na nagrody PO razem z panią prezydent HGW sobie nie żałują ale warszawiacy przecież tego chcieli pragneli za tym głosowali to mają co wybrali i żal mnie nie jest he he he ;)

 • z bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 13:15 ~z bielan

  tak dla ścisłości po szkołach były jeszcze 4 czy 5 innych spraw i niestety niektórzy mięli tego pecha że musieli wysłuchać tego cyrku mimo tego, że ich nie dotyczył.

 • rodzic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 12:40 ~rodzic

  Pani Renato
  Chce Pani powiedzieć że nie miała Pani nic innego do roboty tylko stać z czystej ciekawości na radzie dzielnicy do 22? (na której poza sprawami dwóch szkół nie było nic innego omawiane)? I teraz zamiast wieszać firanki interesuje Panią szkoła z którą nie ma Pani nic wspólnego? Dużo Pani wymaga od mojej wyobraźni. :)

 • zapach

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 12:37 ~zapach

  Nie nazywajmy szamba perfumerią . Urzędnikom nie chodzi o dobro społeczne ale o swoje własne . ZAWSZE są pieniądze na ich premie i nagrody . To są olbrzymie kwoty. Ustawy , prawo są pisane pod nich . Obywatel nie ma nic do gadania . Kłamstwem jest to , że żyjemy w demokracji . Żadne marsze nie pomogą . To jest rozmowa z cwaniakiem , kimś kto widzi tylko swoje dobro. Im nie zależy aby było dobre szkolnictwo , sądownictwo , prokuratury , służba zdrowia . Wprost przeciwnie im gorzej tym dla nich lepiej . Będą rozwiązywać problemy które sami stworzyli . Stworzą ciepłe posadki dla znajomych i rodzinki.

 • Renata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 12:26 ~Renata

  Te wszystkie informacje były podane na ostatniej sesji rady jako osoba z tego rejony jestem zainteresowana więc to wszystko wiem-wystarczy posłuchać jak ktoś mówi.a co do wymiany personelu to moje wlasne przemyślenia, poza tym było mowione na sesji ,że nauczyciele zostaną.

 • rodzic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 12:14 ~rodzic

  Taa..., jasne. Bo przeciętny obywatel wie co myślą sponsorzy, na ile miesięcy Izabelin zadeklarował wpłaty, jakie pomieszczenia będa wynajmowane prywatnym podmiotom i kto zostanie wymieniony z kadry szkolnej. Nawet jesli sa to informacje do znalezienia w necie to przeciętny obywatel na pewno zada sobie trud ich odnalezienia w przeddzień wigilii.

 • mama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2011 11:57 ~mama

  Andzia, idź już posprzątać ten pokój!!! Sprawy dorosłych zostaw dorosłym.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »