Informacje

28.06.2017 12:48 PO AKCJI W URSUSIE

Znalazł granat w swoich drzwiach.
"Coś mi cyknęło. A potem wybuchło"

SERWISY:

 

80 ewakuowanych osób, granat wybuchający w czasie akcji policyjnych pirotechników - tak zaczął się środowy poranek w bloku przy Sosnkowskiego w Ursusie. Jego mieszkańcy twierdzą, że to nie pierwszy granat przed tym mieszkaniem. My rozmawialiśmy z lokatorem, który go znalazł i prawdopodobnie cudem uszedł z życiem.

Informację o tym, że w bloku przy Sosnkowskiego już raz znaleziono granat lub atrapę powtarzali w środę rano ewakuowani mieszkańcy, z którymi rozmawiał reporter tvnwarszwawa.pl Lech Marcinczak. - Miało do tego dojść w grudniu, przed samymi świętami - mówił.

>> CZYTAJ WIĘCEJ O AKCJI W URSUSIE <<

"Coś cyknęło"

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, policja także słyszała te relacje i będzie sprawdzać ten wątek. Nam udało się tymczasem porozmawiać z lokatorem mieszkania, przed którym doszło do wybuchu. Jak wszyscy mieszkańcy bloku, został ewakuowany. Rozmawiał z nami - bardzo zdenerwowany - kilka minut po eksplozji ładunku. Opisał, jak wyglądał jego poranek.

- O 6 rano sąsiadka szła do kościoła i wtedy niczego nie zauważyła. Gdy wracała po 7, zobaczyła coś na progu i zadzwoniła. Otworzyłem drzwi i wtedy coś "cyknęło" - mówi i pokazuje nam zdjęcie przedmiotu, który znalazł na progu. Tego samego, który wybuchł kilkadziesiąt minut później, gdy blok był już ewakuowany, a do akcji weszli policyjni pirotechnicy (żadnemu nic się stało).

W rozmowie z nami pan Zdzisław [imię zmienione - red.] przyznał, że w grudniu zeszłego roku miała miejsce podobna sytuacja. - Siostra znalazła na progu paczuszkę zawiązaną wstążką. Otworzyliśmy, nie wiedzieliśmy co to, więc zanieśliśmy na policję. Ewakuowali wtedy cały komisariat - wspomina.

Rzeczywiście, 23 grudnia do redakcji tvnwarszawa.pl dotarła informacja o ewakuacji komisariatu przy Sosnkowskiego. Byliśmy na miejscu, ale policja przekonywała wtedy, że był to fałszywy alarm - ktoś miał przynieść "atrapę granatu w torebce".

Zdaniem pana Zdzisława, był to wojskowy granat ćwiczebny. Tak mieli mu powiedzieć sami policjanci, którzy przesłuchiwali go w tej sprawie. - Po jakimś czasie umorzyli sprawę i na tym się skończyło. A dziś wybuchł prawdziwy granat - mówi, nie kryjąc zdenerwowania.

W tle "sprawy osobiste"

Pytany, czy wie kto chciałby zrobić mu krzywdę, odpowiada: - Wiem dokładnie. Dostaję od tej osoby SMS-y z groźbami, znam jej dane i wszystko to przekazywałem policji. Ale za każdym razem rozmawiałem z kim innym i nie umieli połączyć tych spraw w jedną - denerwuje się.

I tłumaczy, że tłem tej historii są "sprawy osobiste".

O całą sytuację zapytaliśmy policję. - Szczegółowo badamy wszystkie wątki. Będziemy przesłuchiwać świadków i ustalać, czy dzisiejsze zdarzenie można połączyć z wcześniejszymi - odpowiedział rzecznik stołecznej komendy Sylwester Marczak.

I dodał, że rzeczywiście w grudniu ktoś na posterunek w Ursusie przyniósł "atrapę ładunku wybuchowego". - Będziemy sprawdzać także tę sprawę - zapowiedział.

 

Karol Kobos

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kipa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 06:46 ~kipa

  dd555edasd~dd555edasd

  to granat RG42 pewnie z ukrainy w polsce juz bardzo dawno wycofany konstrukcja z 2 wojny światowej

  powitanie bylo bez wizowe to mamy chcielismy tego i zaczyna sie powoli nikt nie zna dnia i godziny.

 • takiseludek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 20:44 ~takiseludek

  Milicja Błaszczaka jak zwykle dała poPiS ;)

 • dd555edasd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 20:05 ~dd555edasd

  to granat RG42 pewnie z ukrainy w polsce juz bardzo dawno wycofany konstrukcja z 2 wojny światowej

 • ucho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 19:58 ~ucho

  zdziczeli juz wszyscy z tej wolnosci,braku pracy czy liczenie na miasto co daje darmo pieniadze rozbuchalo sie juz towarzystwo na dobre widac na ulicach dno niestety co wychowalismy to mamy sami bezstresowcy.

 • shark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 19:31 ~shark

  granat w drzwiach??? to on te drzwi rozebrał na elementy, że go znalazł, czy co? poza tym jakim cudem zmieścić taki duży granat w takich wąskich drzwiach? musiały by mieć z 80cm grubości

 • ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 17:23 ~ewa

  Co raz więcej groźnego bandytyzmu w naszym kraju i co? Jest niewystarczająca kara i bezkarność przestępców. Tylko obozy pracy przymusowej i długoletnie więzienie mogą zablokować ten proceder.

 • ojoj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 16:55 ~ojoj

  Genowef~Genowef

  Mam gorącą prośbę do KODu: czy moglibyście skończyć z tymi prowokacjami??? Wcześniej Bogu ducha winni narodowcy, teraz starszy pan u siebie w bloku. Proszę - nie zabijajcie nas!


  Pewnie ONR :D

 • Teo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 16:26 ~Teo

  Panie rzeczniku Policji; myślę, że tego zdarzenia nie ma co łączyć z poprzednim. Tyle teraz granatów pod drzwiami wszędzie....

 • erayw46

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 14:58 ~erayw46

  milicja to dno i 3 metry mułu...

 • Kapitan Sowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2017 14:58 ~Kapitan Sowa

  Mam wrażenie, że policja służy już tylko sama sobie

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »